Tísňová linka (2013)

Nenarocny ale zazivny thriller s prumernymi hereckymi vykony a v prvnich 2/3 filmu naslapan napinavou adrenalinovou zabavou. Halle Berry predvedla prumerny herecky vykon, hlavni role vrahouna nebyla dobre obsazena a zvlaste v posledni tretine filmu z neho udelali uplneho magora (bohuzel ne desiveho charakteru, ale spise smesneho). Ona cela ta posledni tretina film degraduje, protoze zacina postradat logiku, realnost i napeti a konec byl udelan vylozene hloupe a tuctove

Jack a obři (2013)

Tak tohle me bavilo. Velice sympaticke postavy, romantika, zabava akce, fantazy. Tohle v sobe melo mnohem vice emoci a hloubky nez nedavno videne Hansel and Gretel, ktere bylo jen o akci.

Taková je Anglie (2006)

Vubec na spatny film o malem klukovi, ktery se citi osamceny a chytne se party, s kterou se bavi a citi se lepe, ale to trva jen do doby nez se z vezeni vrati jejich kamarad, ktery uvolnuje svou nenavist, menecennost a hloupost, sympatiemi ke skupine skinhead a zacne postupne vymyvat ostatnim mozky Bohuzel Shano je jeste maly kluk a s takovymi se manipuluje nejsnaze. Velmi Dobre zahrane, dobre zrezirovane a slusny scenar o zajimavem nametu spolecne s nenudicim dejem. + chvilemi hraje i pekna muzika

Tajemný muž (2012)

Ze zacatku me to prislo fadni, pozdeji jsem se bal, ze z toho vyjde hrozna blbost, ale pak to do sebe zacalo zapadat a nakonec musim uznat, ze to je chytre vymysleny, dumyslny scenar, ktery me velmi potestil. J. Biel neni jen hezka tvaricka, ale umi i dobre hrat a timhle vykonem to jen potvrdila. Zrezirovane je to take dobre, takze to ma napeti, prekvapeni, atmosferu.

Smoke (1995)

Nic zvlastniho. Protnuti osudu nekolika obycejnych lidi, v jejich slozitejsi zivotni etape. Smoke neni prilis dramaticky, vypjaty, vse bezi docela poklidne, obycejne. Zde hraje atmosfera vetsi roli, nez samotny pribeh. Tenhle film vzbuzuje klid a pocit, ze nikdo neni obycejny a uvedomeni si jak plyne cas.

Total Recall (2012)

Pro me slusna, nadprumerna akcni podivana. O celkovy vysledek se urcite zaslouzil oblibeny C.Farell a mne sympaticka J.Biel. Efekty a technicke zpracovani jsou na dobre urovni, pribeh ma nejakou linii a neni stupidni. Hodne lidi to hodnoti negativne asi pro to, ze to srovnavaji s originalem. Na ten ja si nepamatuji.

Jasmíniny slzy (2013)

Prilis me to nenadchlo, ale to se mi u W. Allena stava bezne. Cate Blanchett zahrala tradicne excelentne, dialogu je ve filmu dost, i kdyz mene nez jsem u Allena zvykly, vtipnych okamziku jsem prilis nenasel a celkove Blue Jasmine vyzniva spise tragicky a smutne.

Zmizení (2013)

Jake Gyllenhaal mi docela sedi, thriller kriminalky me take moc bavi, ale tohle nebylo ono. Bylo to moc roztahane a vadil mi scenar. Potrebuju se s hlavnim hrdinou aspon troche ztotoznit, ale tady vysetrujici detektiv nevystupuje jako genius (I presto ze je tak prezentovan), ale jako slon v porcelanu. A ten konec, kdy jsou vsichni zachraneni me sice neprekvapil, ale rozhodne zkamal. Skoda, lepsi scenar a mohl to byt dalsi Zodiac.

Severozápad (2013)

Thriller, drama s obcasnou akci z prostredi socialne slabsi teenageru zijicich na hrane zakona. Film se odehrava nekde na danskem predmesti a hlavnim hrdinou je mladik Casper, ktery vypomaha matce penezi z prilezitostnych vykradacek, ktere dela pro mistniho zlodejskeho arabace, ktery se svymi kumpany sikanuje okoli. Caspera stve nechat se stale okradat, a tak kdyz se jednoho dne objevi prilezitost k postupu, nevaha a chopi se ji. Film neni prilis nadupan akci, ani neni prilis surovy, drsny, ale pusobi realne a syrove s uveritelnymi postavami a myslim ze i realite odpovida.

Okamžik zkratu (2012)

Pro slabsi hodnoceni jsem toho do filmu moc necekal, ale tohle me bavilo opravdu dost. Neni to dokonale, ale postavy jsou zajimave, atmosferu to ma taky, akce a obcasna brutalita tez nechybi. Scenar by mohl byt propracovanejsi, ale je to rozhodne dobre.