Monstrum Hwayi (2013)

Muzu o tom napsat temer to same, co o vetsine akcnich korejskych filmech - po technicke strance velmi kvalitni zpacovani bojovych scen, scenar je ale kostrbaty, obcas zmatene, neprehledne. Jako plus tady hodnotim, pestrejsi, propracovanejsi a citelnejsi psychologii hlavnich postav. Zajimavy pribeh.

Let (2012)

Jelikoz mam docela silnou alergii na americky patriotismus, bal jsem se, aby film nebyl o dokonalem AMERICKEM pilotovy, ktery pro svou dokonalou vlast dokaze zazraky ... Ale film nastesti zacal velmi dobre - D. Washington si pred letem prepudroval nos a proplachl zaludek whiskou. Po tak milem zacatku jsem se uvelebil v kresle s ocekavanim velmi zajimavych nasledujicich 120 minut. Bohuzel to je "flight"(velmi zdarily) jen v prvnich 20 minutach, na dalsi dve hodiny se film stava vcelku nudnym, protahovanym a pouze prumernym drama o alkohlismu s predvidatelnym zaverem.

96 hodin: Odplata (2012)

U Taken 2 jsem se docela bavil, avsak urovne jednicky se neblizi ani vzdalene. Ze je Liam porad drsnak, dokazuje ve spouste honicek, rvacek, prestrelek atd. Slabsi scenar akcnimu filmu klidne odpustim, od neho ocekavam predevsim dostatek akce a zabavy. Temi sice Taken 2 nesetri, ale je to k nicemu, protoze rozklepana kamera a zmateny a prilis rychly strih mi nedovoli, nic z toho si uzit.

Jdi, žij a někým se staň (2005)

Pribeh etiopskeho chlapce Shloma o hledani sebe sama, sveho mista na zemi, daleko od sve matky, v cizim prostredi s odlisnou kulturou. Film je citlive natocen se zajimavym, kvalitnim scenarem i poutavou hudbou.Vztah Shloma ke sve adoptivni matce je zasadni. Od prvnich chvil mu ukazuje svou lasku, oddanost, odvahu, rozhodnost i moudrost. Film je delsi nez byva zvykem, neni nijak "znepokojujici" ani emocne vypjaty, presto je dramaticky, svizne ubihajici s nekolika zajimavymi postavami a jejich myslenkami.

Pompeje (2014)

Pompeje jsou ukazkovym prikladem toho, ze nekdy mene je vice. Od vybuchu Vesuvu je film totalni masakr, kompletne spolehajici pouze na pocitacove triky, ktere pusobi dost umele a nerealne. B a nemaji konce. Po 30 minutach sledovani letajicich ohnivych kamenu, valici se lavi a neustalych vybuchu zacina byt vse nudne. Scenar je jednoduchy, ale drzi vcelku, herecke vykony se take nijak nepropadaji po prumer. O bojove sceny nouze neni, ale poradnou choreografii nahradil rychly strih, takze si je clovek moc nevychutna. Paul W.S. Anderson neprekvapil(opet).

Herkules: Zrození legendy (2014)

Nechapu extréme nizke hodnoceni na csfd. Film ma jednoduchou zapletku, herecke vykony nejsou uchvatne, ale pokud pominu legendu a beru film ciste jako akcni zabavu, zklaman nejsem. Souboje, o ktere tu hlavne jde, jsou solidne zpracovany. Nektere sceny je sice pocitacove zpracovany tak, ze vypadaji blbe, ale je jich opravdu jen malo.

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Jednicka je podhodnocena a tato dvojka naopak nadhodnocena. Mezi obema filmy mi neprijde zasadnejsi kvalitativnejsi ci divacky rozdil. Vyvoj postavy a zvlaste sentimentalni zaver, ktery hodnotici chvali, povazuji naopak za slabinu. Na nejake herectvi tu nejsou herci, scenar, rezie ani pribeh. Co to ale ma navic oproti jednicce, je vice akce a lepsi choreografie. Akce jsou narozdil od jednicky prehledne, propracovane, ale prijdou mi moc strojene, nacvicene, neprirozene. Jinak to same co o jednicce - nic extra, ale zabavi.

Neporazitelný (2002)

Slusny akcni film, zajimavy namet, bavilo to. Akce by mohlo byt vice a hlavne by mela byt prehlednejsi, zaverecny zapas je slepen z rychlych prostrihu, ktere jsou neprehledne. Divacky podhodocene. Slusna jednohubka.

Hluboko (2012)

Ze survivalu natoceneho podle skutecnych udalosti by se dalo vytezit mnohem vice. Hlavniho hrdina bojuje s prirodou i sam se sebou, aby prezil a ukazal celemu svetu, ze islandska odolnost a vule je nezmerna, a ani veda ji nedokaze vysvetlit. Filmu chybi napeti, velkolepejsi vyprava, zprostredkovani atmosfery divakovi i kvalitnejsi herecke vykony.

Berlínská mise (2013)

Opet klasicky problem asijskych filmu, zmatenost, spatny scenar, prilis mnoho postav. V tomhle pripade to je velika skoda, protoze po technicke a choreograficke strance je film zpracovan velmi dobre. Tomu neni co vytknout, dokonce bych to vyzdvihl, jako jednu z nejlepsich ukazek bojoveho umeni letosniho roku. Souboje vypadaji dobre a realne. Bohuzel jako celek to do sebe nezapada. Kdyby se spojily s amiky, mohly by z tech jejich filmu A-akcnaky.