The Iceman (2012)

Jedine dobre na tomhle filmu je herecky vykon michaela Shannona. Negativ je mnoho - v urcitych chvilych nesrozumitelnost, nebyla tam hloubka, psychologie icemana. Nevim pokud je pravda, co se o nem pise na Wikipedii, ale pokud ano, tak se scenar vubec nedrzel reality a opomnel skoro vse podstatne, coz je dost zasadni u zivotopisneho drama.

Jedna mezi oči (2012)

Prijemna krimalka s dostatkem akce se S. Stallone. Nechapu slabe hodnoceni ostatnich uzivatelu csfd na spatne vykony hercu, scenare, rezie, akce a vseho. Scenar je jednoduchy, asi jako "stathomovky", postavy jsou v docela sympaticke, i kdyz mezi tim Asiatem a Slyem i jeho dceru chybi ta chemie, akce maji sice rychle strihy, ale ne tak moc aby si to clovek vubec neuzil, dej jede primocare ku predu a je prokladan akci, takze jsem se vubec nenudil. Dialogu tam moc neni ,coz je ku prospechu.

Nelítostný Parker (2013)

Loupezny akcni krimi s J.Statham, kde mu sekunduje prdelata Lopez. Neni to prilis promyslene, ani prilis propracovne, ale to bych od filmu s Jasonem ani necekal. I pres mirne prepalenou stopaz se nuda drzela daleko od me.

Ochránce (2012)

Klasicka “stathamovka” tj. beckovy akcnak se Stathamem v hlavni roli. Vsechny(temer) jeho filmy jsou uplne stejne, trochu prihlouple s absecni logiky, hodne akce, kde je Statham neporazitelny, nesmrtelny …. Po technicke strance jsou filmy slusne provedene a musim rici, ze me absoultni vetsina z nich bavi. Z obrovskeho mnozstvi akcnaku ktere se toci, je prevazna cast balast a "Stathamovky" v nich skoro vzdy vycnivaji nad prumer a nikdy nedosahnou vrcholu.

Domov snů (2010)

Film me dve linie - v te jedne to je socialni drama o ekonomicke tizi v soucasnem Hong Kongu a v druhe horror o silene psychopatce ktera postupne vyvrazdeji najemniky domu, aby majitele byly nuceni slevit z prodejni ceny jednoho z bytu + navic zabije sveho otce aby mela na zalohu. Neni to spatne zahrane ani zrezirovane, ale u me prilis nefunguje ani jedna linie - v te socialni hlavni hrdinku nemuzu litovat ci s ni citit, protoze si vybira nevinne obeti a zabiji je casto tryznivym zpusobem, a v te druhe, hororove linii bych uvital blizsi seznamenim s obetmi, nez se jen objevit, bizarnim zpusobem zabit, a zmizet. To by dodalo na atmosfere a napeti, ale zase ubralo na cernem humoru.

Chuť znovu žít (2012)

Pro me nuda, velmi pomaly film, kde se nic nedeje. Dialogy nejsou spatne, aspon po vetsinou casu, ale jinak je scenar chabe napsany. Zadny osobnostni vyvoj - opilec M. Freeman, nastvany a rezignujici na svet a zivot, zacne znovu nalezat chut zit diky male sousedcine dcerce. Proste v jednu chvili protiva a najednou usmevavy a ke vsem pratelsky. Cely pribeh je preslazeny, postavy jsou napsane jednouduse naivne a Freemanuv vztah k V.Madsen na me absolutne nefungoval. Porovnavat to s Gran Torinem i pres blizkost nametu vubec nejde to je uplne jina liga.

Hunger Games (2012)

K tomuhle filmu jsem od zacatku pristupoval s predsudky o bidne urovni a hned na zacatku hledal chyby (coz nedalo prilis prace), ale jak cas ubihal, prestala mi vadit hlavni hrdinka a postupne jsem si ji i oblibil. Nejinak to bylo s s vizualni stylizaci, kterou jsem mel na zacatku problem stravit, ale postupne jsem v ni zacal videt ucelnost. Objevilo se par hercu velkych jmen W. Harrelson, D. Sutterland + sympaticka postava misenky Rue. A i kdyz je film prostsi, pribeh je zajimavy, zpracovani je na vysoke urovni a ja se celou dobu, i pres nadpurmernou stopaz, dobre bavil.

Cobb (1994)

Tomnmy Lee Jones hral v tomto zivotopisnem sportovnim drama opravdu vemi dobre a cele je to postaveno predevsim na nem. To same nemohu rici o T.Wuhlovi v roli novinare, jez vylozene prehraval a nedivim se, ze jsem o nem nikdy neslysel. Scenar nebyl spatny, ale nevytezil z filmu to co mohl - Cobbovu sebereflexi, vyrovnavani se s minulosti kratce pred smrti ...Kratsi stopaz by filmu rozhodne neuskodila. Mirne nadprumerny sportovni film.

Špionáž (2013)

O tomhle filmu jsem nevedel vubec nic. Proste jsem si ho pustil a hned od zacatku me chytnul, ale uz pred 2. puli zacinalo moje nadseni odpadat a to pokracovalo az do konce. Problem jsem se scenarem, kde se tento pocitacovy genius zacne chovat hodne nelogicky, nesmyslne a pozdeji az pubertalne (viz. jeho dialogy s otcem) a clovek, ktery se s nim ztotoznil se najednou zacina oddalovat a degradace pribehu s blizicim se koncem jen graduje.

Velký Gatsby (2013)

Okazale, vizualne pusobive ale obsahove prazdne. Nepozname vice ze zivota hrdinu, nedostaneme se hloubeji do jejich psychologie a neni nam umozneno to porozumeni. Pouze jsem svedky jakesi megalomanske party