Poslední závod (2022)

Tleská se dílu, který přitom představuje krizi českého filmu. To tu fakt nemůže jako jinde ve světě vznikat reflexe současných problémů.

Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál)

Škoda, že generálního si nestřihl sám Dvořák. ---- Ten seriál zraje jako víno. Při druhém vysílání umírám smíchy. ---- Jinak nepamatuji se, který jiný seriál by byl svým obsazením tak český. Prušinovský narozdíl od srabů sází na neotřelé tváře z různých koutů naší země a funguje to. Jen se podívejte, kdo tam hraje a odkud pochází, ať rodem nebo studiem herecké škole. Už jen toto mne neskutečně baví.

Docent (2023) (seriál)

Takže pachatel měl dovolenou, kdy něco kutí doma, přičemž si jede do hospody pro cigarety, ale kvůli přítomným policistům si je nekoupí a jede domů, kde na lince má skoro plnou krabičku. To byl moment, kdy smíšené pocity se změnily ve zklamání.

Ženy a život (2022)

Jedinou světlou chvilkou je Krejčíková.

Sňatky z rozumu (1968) (seriál)

Nedbalův monolog, když jako Vácha spílá Hance, je pro mne absolutně nejlepším výtryskem herectví v tomto seriálu. On je v něm vlastně naprosto feministický, když svou promluvou vyjadřuje všechno to ponížení, kterým ženy trpěly a bohužel dodnes trpí. Tohle pouštět všem těm šovinistům, co si své chlapství prokazují pohvizdováním po ženách, sexistickými narážkami, plácáním po zadku... Nedbal byl prostě absolutní špička českého herectví...

Četník a četnice (1982)

Dnes by už tento sexistický film nenatočíli. Jako děcko mne na film bavilo dívat se hlavně kvůli Kristýně, dnes mi ale přijde, že občas to holkám uteklo a daly najevo znechucení z některých scén s četníky, třeba po příjezdu položení rukou na kolena. Každopádně i tak zhřeším a uvedu, že Kristýna je top.

Štamgast (1987)

Jsem na rozpacích. Faye výborná, ale Rourke, jakkoliv je skvělý herec, mi přišel nepřesvědčivý. Jakoby tápal, jak postavu uchopit. Česky vydaného Bukowskiho mám komplet přečteného a tu tragikomickou atmosféru jeho knih jsem ve filmu postrádal.