• Thriller

Calcium Kid (2004)

Calcium Kid je časťou komédia a časťou film, ktorý otvorene cituje Rockyho a zároveň ho paroduje. Je zaujímavý a zábavný skôr v jednotlivostiach, ale ako celok patrí do veľmi šedého priemeru.

Vítejte v džungli (2003)

Jednoducho, nezafungovalo to na mňa. Najmä asi kvôli celkovému výrazu filmu, ktorý mi miestami pripadal skoro až ako komiks. Akčné scény prekročili aj hranice filmovej reality, a nech som sa snažil akokoľvek, priečilo sa mi to. Viac by mi bolo po chuti klasickejšie spracovanie - niečo a la The Hunted.

Presumpce viny (2003)

Hoci má Prezumcia viny pomalší úvod, a nie práve originálnu zápletku, režisér Carl Franklin dokazuje svoju remeselnú zručnosť (opäť - jeho Ťažký zločin, či Jediná správna vec a Diabol v modrom sú toho tiež dôkazom), a po úvodnej tretine sa film dostane do veľmi svižného tempa. Mne to prišlo ako krimi s Denzelom Washingtonom, na ktorú som sa tešil, a ktorá má ešte aj prekvapila svojou zábavnosťou a padla mi vhod, takže sa rád prikloním k štyrom *. Naviac, okrem sympaťaka Denzela je tu i krásna Eva Mendes, na ktorú je radosť pozerať a myslím, že aj ex-Superman Dean Cain, ktorý zatiaľ na veľkom plátne veľa príležitostí nemal, odviedol solídnu robotu.

Neprůstřelný mnich (2003)

Niečo, čo by som nazval buddy chémia funguje medzi Chow Yun-Fatom a S.W. Scottom veľmi dobre. Bohužial, malo to fungovať v celkom inom filme.

Muži v černém 2 (2002)

Nie že by som sa občas nezasmial, ale ide o to, že len občas a ani pri skromnej stopáži som sa neubránil dojmu, že film je dlhší než naozaj je. Jednoducho som sa tak torchu nudil.

Jennifer 8 (1992)

Vcelku vydarený thriller, ktorý by však potreboval lepšie vyvrcholenie, a ktorý z veľkej časti zachraňuje vždy charizmatický Andy Garcia, sústredený výkon Umy Thurman, a veľmi pôšobivá kamera Conrada L. Halla. No a poteší i vynikajúci John Malkovich.

Medailon (2003)

Hlavným problémom filmu Medailon je medailon sám. Dokáže vrátiť život a naviac obdariť svojho nositeľa nadprirodzenými schopnosťami, spraví z neho superhrdinu. Načo to však je Jackie Chanovi, ktorý je už nesmrteľný (minimálne medzi svojimi fanúšikmi), a ak to, čo stvára, nerobí vďaka nadprirodzeným schopnostiam, tak ako? :) Prvá polovica, kým je Jackie stále "iba" Jackie mi pripadala v pohode, vďaka Lee Evansovi vcelku zábavná, v druhej polovici, kde ide už o nadprirodzeného Jackieho a pomocou drôtov skáče vyššie a ďalej než obyčajne, je to celkom nuda. Na film Jackieho Chana je tu pomerné riedka akcia, a naviac pomerne priemerná (na film Jackieho Chana). Dve ** len kvoli Lee Evansovi. A samozrejme Claire Forlani, u ktorej už od čias Meet Joe Black dúfam, že sa prebojuje do prvej ligy.

Test (2003)

Slušný thriller s kvalitným obsadením (s Al Pacinom nič nemôže byť zlé), ktorý trochu pripomína Hru.

Erasmus a spol. (2002)

Príjemná eurokomédia, ktorá účastníkom rôznych programov ako Erasmus, či WAT a pod. pripomenie vlastné zážitky, a pre tých ostatných je zaujímavým prospektom.

Hranice zoufalství (1998)

Režisér Barbet Schroeder natočil podľa niekoľkých osvedčených zásad žánru a s kvalitným hereckým obsadením hlavných predstaviteľov thriller, ktorý sa síce do análov svetovej kinematografie nezapíše, ale na jeden večer si s ním celkom dobre vystačíte. Hlavne ak máte radi Andyho Garciu a Michaela Keatona.