• Thriller

První prezidentka (2005) (seriál)

Veľmi dobre obsadený seriál, ktorý za Západným krídlom mierne zaostával, no celkom určite si zaslúžil druhú sezónu. Škoda, že veľká väčšina amerických divákov si to nemyslela.

Oko bere (2008)

Nadaní študenti matematiky oberajú kasína v Las Vegas o peniaze v nenápaditom filme, ktorý ničím neprekvapí a rýchlo vyšumí z hlavy.

88 minut (2007)

Velmi nudny film...co je velky problem, ak ma film byt thriller. Naviac s hlupym scenarom. A s Al Pacinom v rozriedenej verzii jeho predoslych uloh....

Showtime (2002)

Showtime je film, ktorý mal obrovský potenciál, a v niektorých scénach sa svojim možnostiam približuje - predovšetkým vďaka De Nirovi a Murphymu. Pravdepodobne to bol nevyvážený scenár, ktorý spôsobil, že nefunguje tak ako by mal. Produceti mali ešte chvíľu vydržať a počkať na jeho prepis, alebo aspoň najať "script healera". A možno je to jeden z filmov, ktoré v scenári fungovali, ale pri natáčaní sa čaro nejako stratilo, a iba občas ním prebleskne.

Nenávist (2004)

The Grudge sa skladá z takmer nulového deja, nevýraznej Sarah Michelle Gellar a vydarených ľakačiek, ktoré ma však pri tom množstve mŕtvych začali kdesi v druhej tretine filmu nudiť.

Kat (2004)

Film mal slušný začiatok, pripomínalo mi to priamočiarosť akčných filmov 80.rokov. Lenže potom to stratilo logiku - chlapíka dokáyali vystopovať v Portoriku, ale nemohli ho ani za nič nájsť v meste, ktoré ovládali, ale i tempo - chlapík v podstate nič nerobí, a čaká, kým ho postupne budú navštevovať najatí zabijaci. Najväčšie sklamanie mi však spôsobilo, ako to až príliš skĺzlo do vôd sebaparodovania, keď sa na scéne objavil ruský obor, ktorý akoby vypadol z bondovky s Rogerom Moorom. John Travolta predvádza svojho štandardného záporáka, nie horšieho, či lepšieho ako v Zlomenom šípe, či vo Swordfish. Škoda, mohol to byť nádherne temný akčný film.

Baba na zabití (2003)

Danny DeVito asi nemá veľmi dobré skúsenosti s postaršími dámami. A tak sa po druhýkrát jednu snaží odstrániť - a keď vyhadzoval mamu z vlaku, prišlo mi to vydarenejšie ako keď sa teraz snaží vyhodiť otravnú starenku z domu. Duplex by, myslím, mala byť čierna komédia, ale v konečnom dôsledku je málo čierna a veľmi málo vtipná.

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

Je to veľmi príjemná komédia. A, samozrejme, najlepšie a najvtipnejšie sú na tom dialógy medzi Helen Hunt a Woodym Allenom. Scéna stretnutia Woodyho a Charlize Theron mi prišla ako vynikajúca jemná paródia na chandlerovky. Miestami som mal však pocit, že Woody mohol hlavnú postavu prenechať niekomu o niečo mladšiemu. Napriek tomu je to jedna z najvydarenejších allenoviek posledných rokov. Vrele odporúčam.

Večeře s April (2003)

Malý, nenútený film, ktorý neotrelo spracúva klišé o zmierení sa rebelujúcej dcéry so smrteľne chorou matkou, a poťažmo i s celou rodinou. Film ponúka na Oscara nominovanú Patriciu Clarkson, ale i rovnako výborný herecký výkon Olivera Platta a sympatickú Katie Holmes (možno však až príliš na fakt, že musela byť vcelku neznesiteľná pre celé svoje okolie).

Den poté (2004)

Slušný katastrofický film so sympaťákmi Dennisom Quaidom a Jakom Gyllenhaalom plný kvalitných trikových scén, ale aj nevýrazných postáv a klišé, ktoré mohli byť použité presvedčivejšie a umnejšie.