Ve stínu (2012)

Trochu priehľadné a pomalé... ale! Skvelý Trojan, skvelá hudba, dobrá réžia a najmä dobrý príbeh. Jedna hviezdička je navyše za námet, pretože na tieto veci jednoducho nesmieme zabúdať.

Banánové rybičky (1999) (pořad)

Ja by som tak celkom nespájala hodnotenie tohto programu s hodnotením Haliny Pawlowskej ako osoby. Program je sám o sebe celkom zaujímavo vyskladaný, veľmi ma baví dosť uletený výber filmových ukážok (to sa mi vlastne na tom všetkom páči asi najviac:))) Okrem toho moderátorka sa vie vynájsť aj v prípade, že stratí zo svojho hosťa reč a tým sa nemôže pochváliť každý. ;)

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Monthy Pyton je ako smrtonosný vtip... prečítate dve slová a dva týždne si poležíte v nemocnici. :)))

Kůže, kterou nosím (2011)

Umelý a emočne chladný príbeh, ktorý nemá dostatočnú hĺbku na to, aby vo mne vyvoval akékoľvek otázky... oceňujem jedine výbornú hudbu a skvelé remeslo, inak pre mňa zbytočný film.

Učitelka (2016)

Piatu hviezdičku nedávam iba preto, že správanie niektorých postáv sa niekedy až priveľmi vzpieralo logike (resp tomu, čo by som v danej situácii považovala za prirodzené). Ale musím uznať, že réžia bola výborne premyslená a spôsob, akým páni poskladali túto zmysluplnú príbehovú skladačku, ma odzbrojil. Prakticky niet čo vytknúť. Čo sa týka hereckého obsadenia, najviac ma nadchol minimalistický Peter Bebjak.Vlastne celkovo ma žiaden herecký prejav z dobrého zážitku nevyrušil, takže po dlhšom čase som odchádzala z kina spokojná po zhliadnutí filmu z našich filmových končín.. :)

Jmenuji se Khan (2010)

Myslím, že Kajol je najkrajšia žena na svete a Shahrukh Khan to zahral dokonale a vďaka nim dvom som to bola schopná dopozerať do konca.. stopáž je totiž odstrašujúca a zo samotného filmu kričí Bollywood na všetky strany (hudbu som vyslovene odtrpela:)) Občas však potrebujeme aj takéto naivne pôsobiace filmy s jasne predostreným posolstvom, najmä v dnešnej dobe, ktorá tomuto posolstvu vôbec nepraje.

Čekej do tmy (1967)

Opäť sa potvrdilo, že k výbornému thrilleru stačí ozaj málo.. ale to málo musí byť extra dobre vymyslené!

Wolf Hall (2015) (seriál)

Spočiatku som bola "iba" nadšená. Neskôr som začala rozmýšľať, čím je táto miniséria taká odlišná od mnohých ďaľších. Iste, výkon Marka Rylancea je obdivuhodný, až neskutočný. Ale zásadný podiel na tom, že herec má čo hrať, má scenár. A práve scenár je najväčšou devízou celého príbehu. Väčšinu času hľadíme do Cromwellovej tváre, počúvame jeho slová, ale nikdy sa nedozvieme, aký je to vlastne človek. Jeho pohnútky sú rovnakou záhadou, akou je pre nás niekedy nejasná hranica medzi dobrom a zlom. Táto záhada nás fascinuje, pretože vieme, že je nevyriešiteľná. A tým sa pre mňa toto spracovanie líši od ostatných. Hlavná postava (a nielen ona) v sebe ukrýva toľko vnútorného boja, vrátane boja s vlastným svedomím, že nám nastavuje neúprosné zrkadlo. Výborné spracovanie ešte podčiarkuje nádherná úsporne riešená hudba.

Láska na kari (2014)

Rečou kulinárskou: bez chuti a vône... strávila som, ale nepochutila som si. :)

Opus pana Hollanda (1995)

Na tieto filmy, ktoré sa točia okolo hudby, som (čoby povedzme, že "profesionálka") citlivá. Film môže byť sebekrajší, ale akonáhle v ňom učiteľ hovorí žiakom, že stačí hrať od srdca a ono to zrazu ide (hoci tri roky to nešlo), tak je to len klamstvo. Takže milí, žiaci, nie.. bohužiaľ nestačí hrať od srdca a nestačí, že hráte to, čo vás baví, nech to už v tých amerických filmoch vyzerá akokoľvek lákavo. To z vás samo o sebe dobrého hudobníka nespraví ;)) Ale fajn... film je pekný.