Horší než smrt (2007)

"Oficiálny text distribútora" je úplne mimo mísu. V skutočnosti táto komédia (síce plná vulgarizmov, ktoré ja skrátka nemusím) skôr zahreje u srdca než by bola nejakým cynickým vyjavením pravdy o rodinných vzťahoch. Škoda, že humor trochu kolísal, občas bol na hrane, ale na to sme si pri anglických komédiach už asi zvykli.

Podfukáři (2013)

Na všetky tie triky a efekty mi to prišlo málo chytré..

Kolonie (2015)

Tých vtipných scén tam bolo na mňa trošku priveľa :)) ale inak zaujímavé a miestami skutočne napínavé. Vzhľadom na fakt, že sa film inšpiruje skutočnými udalosťami, človek sa nestačí diviť...

V jako Vendeta (2005)

Nedokázala som tomu veriť. Ani myšlienke, ani emóciám, ktoré sa ma nijak zvlášť nedotkli, ako sa ma zatiaľ asi v žiadnom filme nedotklo Nataliine herectvo. Navyše film v dnešných časoch vyznieva akosi paradoxne, ale nechcem zachádzať do spoločenských polemík. Jednoducho: sú filmy, ktoré vo mne zanechajú mnoho podnetov na premýšľanie a ktoré ma znepokojujú a potom sú tu filmy, ktoré sa na túto myšlienkovú hĺbku iba hrajú. A toto je pre mňa jeden z nich.

Četník v New Yorku (1965)

Naozaj len o kúsok menej zábavné ako prvý zo série žandárov.. "My flowers are beautiful" patrí rozhodne do mojej súkromnej filmovej klenotnice. :)))

Ben Hur (1959)

Krásny film, ale mám podobný problém ako napríklad pri Kleopatre. Priveľa pátosu (podporeného najmä hudbou) a snahy byť niečím veľkým.. hoci Kleopatra sa snaží ohúriť ešte o niečo viac a inými, mne menej sympatickými prostriedkami. Každopádne však ide o hodnotné dielo, ktoré má čo povedať..

Americký zločin (2007)

Už sme si na brutalitu vo filme tak zvykli, že nás dokáže iba málo vecí šokovať. Ak si však uvedomíme, že v tomto prípade ide o reálny príbeh, môžeme tvorcom vyčítať, že to zobrazené násilie nebolo dostatočné? Naozaj ide o to nechať sa fascinovať zlom, alebo skôr ide o to, uvedomiť si, čoho všetkého dokáže byť schopný obyčajný človek hoci aj z nášho susedstva, dokonca dieťa..? A že by sme mali mať otvorené oči? Mimochodom, Ellen opäť potvrdila svoju extratriedu a dokazuje, že patrí k najlepším herečkám svojej generácie.

1984 (1984)

Tušila som správne, že to bude nesfilmovateľné..

Malý princ (2015)

Bola to veľká odvaha pokúsiť sa preniesť na plátno tento najmenší z najväčších príbehov. Svojím spôsobom sa to podarilo práve vďaka tomu, že ide o príbeh v príbehu. Nebolo by nijakým činom možné urobiť animovanú rozprávku len z knihy. Bolo treba vytvoriť nové originálne dielko, ktoré na Malého princa iba odkáže a priblíži nám jeho myšlienkový svet. Ak sa tu ešte nájde niekto, kto knihu nečítal, prosím, nech tak urobí teraz a film odloží do ďalekej budúcnosti.

Pochyby (2008)

V prvom rade sa absolútne skláňam pred herectvom Phillipa S. Hoffmana, ktorý asi dokázal zahrať kohokoľvek... v druhom rade som nadšená zo scenára. V podstate sa táto hra mohla rozohrať kdekoľvek. Nejde o to, či sa nachádzame na katolíckej škole, v práci, v kruhu priateľov.. nebezpečenstvo tohto ublíženia je jedno z najväčších a tiež najbližších komukoľvek z nás. Neraz si nedokážeme predstaviť následky svojich slov, svojich pohnútok, ktoré si sami pred sebou nepripúšťame ako zištné. Je dobré pochybovať. Pochybovať o sebe pred tým, než pár vetami zničíme toho druhého. Ak prídu pochybnosti až potom, perie zaletelo už príliš ďaleko.