Velká čínská zeď (2016)

Damone, neštvi mě! Nevím, jestli pořád platí embargo na sprostý slova, jinak bych napsala "neser". Ale, dost sprosťáren a prikročím ku komentáru - nebojte budu psát česky, ne jako onehdá, se člověk snaží, a pak to stejně nikdo nečte. Jako tady ten film. Snažili, snažili, smraďochové......soráč, to je zase odjinud. No, takže, Čínská zeď je náramně úchvatná. Stavěli ji tááák dááávno a tááák dlouho. A tahle jedna z teorií o tom, jak jí stavěli proti velkým, uslintaným, zeleným, šupinatým, lidožroutským a neustále se k "lepšímu" vyvíjejícím fretečkám, je moc zajímavá. Méně zajímavá je jaksi přepočítačovaná a přeštrikovaná - pardon, přetrikovaná - základna celého příběhu, který se nám rozplizává v zelených ocasatých mlhách, za nimiž pořvává královna, opět ne nepodobná nám již několika známým obludkám, jako je například Vetřelec, nebo Godzilka. Líbilo se mi: svolávání k boji velikými ohni a synchronizovanými bubny. A měla jsem takový divný dojem, že snad to všechno bylo natočeno jen kvůli těm bubnům. Ale (pozor, bojler) - budete překvapeni, jakého neotřelého způsobu zvolili generálové k vyhlazení zelených freteček. Každopádně platí, že na každého "vetřelce" platí jiný bacil. Je třeba ho najít a pak už jen vhodit do kráteru. Jestliže Vám můj dnešní koment připadá malinko nesrozumitelný, nezoufejte, podívejte se za Zeď, totiž na Zeď a pochopíte.

Tokarev (2014) odpad!

No, tak tohle je průšvih! Čekala jsem cokoliv, protože po shlédnutí Nicolasova "životopisu" v podání hooliwoodských "životopisáků" musíte, páč Niki je vážně pošuk, ale u tohohle ne, že nehulili, ale měli TĚŽKEJ absťák. Takže, jestli jste zvědaví, podívejte se, ale: V A R U J U V Á S !!!

Špionáž (2013)

Na to, abyste mohli dělat špionáž, musíte mít sakra za ušima. Tady maj za ušima všichni! Mrkněte se a nedejte na nižší hodnocení!

Můj nepřítel (1985)

Už jsem to viděla kdysi dávno a líbilo se mi to i teď. Navzdory všem digitálním mega filmům je tenhle "pravěk" velice pozoruhodný a myšlenka nadčasová. To jen my lidi si pořád představujeme, jak TI ostatní z hvězd jsou zrůdy a zlí. No, podle sebe soudím tebe.

Svatba mého nejlepšího přítele (1997)

Znáte ten pocit, kdy se vám zadrhne zip a ne a ne se to pustit a vy pak cukáte tím jezdcem, až se vytrhne a je to ještě horší, protože rozbitý.....? A oprava bude drahá a už to nikdy nebude jako dřív! Takže jo a tím pádem, jestli se na tohle podíváte, bude vám úplně stejně. Bezbřehá bezmoc a nuda, bez ohledu na skvostné herecké obsazení. Báječný zip, ale zadrhnutý.

Švadlena (2015)

Tenhle film si Vás musí chytit. Jakmile se to nestane hned z kraje, budete zmatení a radši na to pak dál už ani nekoukejte. Mě si chytil okamžitě hned a nenechal mě do konce na pochybách, že se jedná o skvost mého posledního filmového měsíce. Zejména několik konečných scén mě utvrdilo v přesvědčení, že na každého jednou dojde. Nemusí sice bezpodmínečně TEN každý hned chcípnout krutou smrtí, ale rozhodně může dostat pořádně nakopáno, podle míry svých provinění. Takže, jestli máte rádi malebné prostředí australského výdrholce, díru, obsazenou pár romanticky vyhlížejícími chatrčemi, bezútěšně trčícími bezlistými větvemi několika stromů, nezbytnou vodárnu s větrníkem, velice svérázné a zvláštní obyvatele, jděte na to. Co postava, co obyvatel, to skvost! dokonalá přehlídka charakterů! Kate Winslet je skvělá. Trošku sice pak asi v první půli filmu opustí svou pózu dračice v rudých šatech a zkřehne, nemůžete se však divit. Liam...je báječný a chemie a krásné jiskření mezi ním a Kate by se dala krájet - ne jako vy, Pasažéři vyumělkovaní, že jo, Chrisi! No a třešní na mém dortu je Hugo.....strážník....ale ne jen tak ledajaký.....je Boží, totálně mě překvapil, protože v takové roli jsem ho ještě neviděla! Takže se na to vlastně musíte podívat, páč Huga fakt musíte vidět :)!!!

Pasažéři (2016)

Vasquézová.....kdykoliv a kdekoliv. Je to pohádka, napsaná pro dva herce, kteří jsou zrovna ve fóru. Kolem tuna funny moments, rozhovorů o polibcích, sexy scénách a balastu behind the scenes. Probuzení z hibernace tady probíhá velice elegantně, bez blití a jak jsem nedávno psala o těch hybernačních bílkoslizech, tak ty tady taky chybí. Celkové prostředí kosmické lodi je sterilní a zrovna tak je sterilní i vztah těch dvou, co jsou vzhůru. Navzdory tvrzení hlavního hrdiny, žádnou chemii a jiskření tady nevidím a necítím, což je pěkně blbý, když si vezmete, jaká je zde, na palubě mezihvězdného korábu, čeká věčnost a není kam jinam se vrtnout. Mrkněte se a uvidíte. Chris je samozřejmě k sežrání a Jennifer je standardně neustále přinasraná, popřípadě kompletně nasraná, jak během scenes, tak i behind scenes a funny moments.....

Kost a kůže (1993)

áááááá....... jakože je to skvělé drama, dovedené do nečekaného konce a že atmosféra je jak sálavé srpnové poledneeee? Jo. Tak nějak.. Denis Quaid - všimli jste si? se zde usměje možná jednou a i to se vám zdá, jestli se vám to jen nezdálo. Stojí za to tenhle film vidět. Nečekejte nějakou zběsilou jízdu, Jak jsem řekla: sálavé poledne, líné, pořád čekáte tu bouřku. Přijde. Nebojte. Ale nijak se neochladí a vám se neuleví.....budete si namlouvat, spoustu věcí a nakonec si to pustíte znova, jestli jste náhodou něco v tom líném vedru neprošvihli. Ne, neprošvihli. Je to tak!

Doupě vlků (2014) odpad!

No dobře, tak jsem si to pustila! Potřebovala jsem něco jednoduchého, u čeho se dá štrykovat. Ale u tohohle se štrykovat nedá! Vůbec si to ke štrykování nepouštějte :), páč budete celou dobu napjatě zírat, jestli se Vám to nezdá!!!

Noc plná zázraků (2011)

Dokoukala jsem to a nebudu moc mrmlat, páč dvě hvězdy hovoří za mě. Každopádně, vánoce a příchod - u Poláků chodí Santa? Ne Ježíšek? - no to je jedno - a příchod Santy s dárky a ozdobený stromeček má největší kouzlo pro děti. A když je rodina komplet a všichni se mají rádi, jsou zdraví a nakonec v pohodě, je to dárek největší. Tenhle film není vůbec tak veselý, jak se tváří. Je pěkně smutný. Nebudu jmenovat proč, seděli bychom tu do vánoc. Podívejte se a uvidíte. Dvě hvězdy.