Symptom Pandorum (2009)

Je tu pár věcí, na který bych se chtěla zeptat. Ovšem, kdo se moc ptá...znáte to. Takže se podívejte, je to super a Ben Foster je dokonalý. Teda super - myslím jako když máte rádi filmy typu Vetřelec 1,2,3,4,....5? A jiné, jim podobné skvosty. PS: tak dobře, já se zeptám: Proč všichni, kdo se budí z hybernace, musí být nekonečně oslintaní nějakým divným slizem? Takové vymoženosti všude okolo....

Legenda o drakovi (2015)

Skvostná pohádka. Skvělá výprava a muzika. Vtipné a něžné využití stínového divadla pro vypravěčovy vstupy, které je použito i na krásné titulky provedené v azbuce, což mi udělalo radost,. Co se týká anotace výše, je vedle, jak ta jedle. Trošku bojlerů: drak není zlý, je to komplikovaný tvor s obrovskou vnitřní silou a odhodláním. Na hradě? No dobrá, byl to "Drakův hrad", ale nic s věžičkama nečekejte. A v kleci....ano, v kleci, jestliže klec není jen ta mřížovaná svařená věc. Takže, jestli chcete krásnou pohádku, být přimražení u obrazovky, ani nedutat a nechat se unést drakem, udělejte to, podívejte se!

Vikingové II (2008)

Agresivní bestie? Ničí, co jí do cesty přijde?....no, ničí a jak, ale budete asi trošku překvapení, proč. Kainan Vám to poví s patosem a výrazem, že byste mu odpustili i vraždu vlastního dítěte. To on James umí a fakt mu to tady jako Vikingovi z kosmu sluší. Dobrý. Chudák vetřelec! Nemůžu si pomoct, ale bylo mi ho líto. Těšila jsem se na Vikingy z budoucnosti. Nebo na Vikingy z jiných světů. A zase jsem skončila na Matičce Zemi, v nějakém roku 800?? No, tak nějak. A tak se ale tedy podívejte, není to až zase takový děs. Ano, jsou tu Vikingové. JJ, mají zase koně, což je blbost, páč Vikingové koně neměli, ale tak dobře. A taky se nejprve s Kainanem musí skamarádit, aby pak bok po boku vytáhli na tu uslintanou bestii.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Musím říci, že na tohle jsem se dívala kvůli Depce. Těšilo mě, že vypadá jinak a také charakter jeho postavy je konečně někdo jiný, než pirát Jack a pak jeho další, piráta vykrádající, včetně toho praštěného vlkokocoura v Čarovném lese. No, takže dobrý. Opravdu hnusný mafián, kompletně asociální magor. Tempo gangsterky je odpovídající tempu průměrných sedmdesátkových gangsterek, čtvrtá hvězda je právě za Depku. Prostě je to o tom, jaká je korupce sračka a jak některý sociopaty ne a nechytit, protože jsou to démoni, vyfluslí sem na svět nevím proč, až z paty pekla.

Santa Clarita Diet (2017) (seriál)

No tak tohle musíte vidět. Chtěla jsem napsat zkusit :D. Netušila jsem, že smoothie z lidského masa a krve má tak pěknou barvu. Je to můj první seriál, kde je někdo, komu netluče srdce a je lidožrout, tak vitální a happy. Sice trošku přemýšlím o ústní hygieně a střevní mikroflóře, ale zase ne tak moc :). A vegani taky můžou mít radost, že se tu nevraždí zvííířááátkááá!!!

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Ha ha, takže hned na úvod musím říci, že chápu, proč někteří zde, kteří nemilují tajemno, fantastické a zvláštní děti, zrůdy, ne nepodobné zrůdě odjinud, herecké umění Evy (nezakládající se na megavýstřihu nahoře i dole :)))) a kteří především nemilují Timovu práci od skvělých, kultovních titulků, přes různé moc povedené triky a drobnosti, kterými se jeho filmy vyznačují, až po výborný Asův závěrečný běh k "Titanicu " :), dali za jedna. Nevadí, příště si to vynahradíte jinde, Váš film příjde, těšte se. Uf, to předtím je děsně dlouhá věta. Takže kdybyste tam našli nějaké chyby, klidně mi o nich napište, budu Vám vděčná. PS: knížka je skvělá a samozřejmě ji s filmem neporovnávejte. Je to výborné oboje. Myslím, že některé věci natočit nejdou a naopak jiné věci nejdou napsat. A teď už, kdo jste to neviděli, tiše seďte, všude zhasněte a ani nedutejte, začínáme.

Kódované vysílání (2013)

Navzdory velké snaze tohle pobrat, se mi to nepodařilo. Proč vysílání? A proč to všechno? A vždyť jsou i jiné cesty. No, ale dobře, ONI! si vybrali zrovna tuhle a tak o tom je celej tenhle film. Nebyl pro mě. Dokoukala jsem to a asi si to možná sjedu ještě jednou a pak to pochopím a možná dám i víc hvězd. Zatím fuck s bídou jedna malininkatá.

Válka a. s. (2008)

Chladnokrevného zabijáka? To ani náhodou. Chladnokrevného asi tak, jakože ani do toho zabíjení nedá špetku šťávy. No ale dobře, je to komedie, prý akční - to by sedlo a taky válečná, no to rozhodně. Válčí se tam o sto šest a to mi právě nejde dohromady s tím ostatním gulášem. Každopádně - tohle se nikdy nestalo, takže se na to klidně podívejte, budete možná někteří z Vás i pobaveni a hlavně! nezapomeňte na pořádnej kýbl popkornu, páč to přesně vystihuje můj pocit z tohoto filmu.

30 dní dlouhá noc: Doba temna (2010) odpad!

Chtěla bych být upírem. Ale ne v tomhle filmu. Ale podívejte se na to, konec za to vážně stojí! Pustila jsem si to v půl třetí ráno, nemohla jsem spát. Těšila jsem se na pokračování z roku 2007. Ale tohle bylo, horší, než poněkolikáté vylouhovaný čaj. No a ten konec! Vážně nekecám a....není to bojler....?....počkat???ale ne není, to byste fuck nevymysleli :)... budete čučet.

Jménem krále (2009)

No, takže česká produkce opět nezklamala a vyprodukovala historickou detektivku děsivého ražení. Děsivá, děsivá, milí diváčkové, děsivá! Trapná. A to, i když se historicky mnohdy nezakládají na pravdě, mám Vondruškovi detektivní příběhy s Oldřichem z Chlumu moc ráda. Původně tu byl komentář na půl stránky, ale smázla jsem to, páč kdo to má pak číst :). Jestli na to máte nervy, podívejte se. Ale varuju Vás. Je to fuck hrůza. Jo, a ještě drobnost: Rodena mám moc ráda. A za Chluma mu posílám tu hvězdu.