Princezna Mononoke (1997)

Som rád, že tento film je animovaný, lebo ak by nebol, nemal by všetko, čo potrebuje, okrem príbehu samozrejme, ale výnimočnosť robí práve tá animácia, ktorá mu dodáva tú fantazíjnosť, detskú ľahkosť a predsa vážnosť. A myšlienka platí a platiť bude.

Železný obr (1999)

Troška ten záver, ako sa z robota stal neporaziteľný superrobot. Nemám veľmi rád keď je niečo neporaziteľné, okrem Stevena Seagala, čo by to bolo za film keby Stevena porazili a osobne si myslím, že tento film tam Stevena Segala na konci vôbec nepotreboval.

Cesta do fantazie (2001)

V poslednom čase ma tieto animované japonské filmy chytili. Najviac sa mi na nich páčia originálne postavy a všetky neokukané fantasy bytosti. Väčšinou nemajú nejaký zložitý dej, ale majú pekné myšlienky, niekedy mi to príde ako ľudové rozprávky.

Millerovi na tripu (2013)

rozhodne veľmi, veľmi, veľmi dobrý priemer. Možno by som v iný deň dal aj 4 hviezdičky, ale v ten istý deň som videl aj stoletého staríka, co vyskočil z okna a tam som dal štyri a tiež som sa nevedel rozhodnúť či 5 alebo 4 no a nakoniec tam ostali 4 a vzhľadom na to 4 dať nemôžem.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Podľa mňa je ťažšie natočiť skvelú komédiu ako skvelú drámu a predsa sa to niekkedy podarí a tu je jeden príklad. Návod na to ako prejsť životom s čo najväčšou ľahostajnosťou. Humor bol neotrepaný a pekne spracované. Aj keď vo filme treba niektoré veci brať s nadhľadom, ak si chcete len oddýchnuť a pobaviť sa dobrou komédiou, od ktorej by ste to možno ani veľmi nečakali, nech sa páči, oplatí sa. Ja som si to vychutnal v komornej atmosfére kina Atlas v Prahe s pivkom v ruke.

38 (2014)

Pekne rámcované cestou vlakom Paľovej manželky Majky na miesto tragédie, kde Pavol Demitra zomrel, a ktoré predtým ešte nenavštívila. Dobre vsunuté rozhovory s jeho kamarátmi prevažne z hokejového prostredia a rodiny, ktorý opisovali postupne časti jeho života a hokejovej kariéry. Nebolo to zbytočne natiahnuté, ani smutné, kľudne by to mohlo byť aj dlhšie. Vysoké hodnotenia sú na mieste aj vďaka spracovaniu, ale hlavne teda kvôli tomu aký to bol človek a dá sa povedať, že aj slovenský hrdina.

Generation Iron (2013)

Bezohľadu na to, že som vedel ako súťaž dopadne celkom som prežíval súboj Kaia a Phila. Pekne vykreslené charaktery jednotlivých bodybuilderov, nečakal som od toho tak veľa.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

V porovnaní s prvým sin city táto čas nebolo taká šmrncovná. Nebolo to zlé, no niečo tomu chýbalo, to čoho v prvom diely bolo dosť, neviem ako to nazvať asi aby to bolo také temnejšie aby viac bolo cítiť bezradnosť postáv. Aby to bola parta nímandov, ktorí nie sú takí sebavedovmí a nemajú čo stratiť. Spracované to bolo na úrovni, postavy boli dobré, zvlášť by som vyzdvihol Mickeyho Rourka, ktorý mi tam príde asi najzáujímavejší, čo bude tým, že odvádza najlepšiu prácu. Bol som na 3D projekcii, ale lepšie by to bolo asi v 2D, nevadí. zaujímalo by ma či je v pláne ešte nejaká časť, kde by sa ale mohlo zmeniť niečo nejak dejovo, lebo toto sa príliš ponášalo na Mesto hriechu.

Kmotr 1, 2, 3 (1992) (TV film)

Asi najlepšia trilógia akú som doposiaľ videl a myslím, že aj najlepšia trilógia akú uvidím

Strážci Galaxie (2014)

Hneď na začiatok by som rád zdôraznil že sa mi veľmi páčilo na tomto filme, to že film nie je taký vážny a hrdinovia si robia srandu samy zo seba. Najskôr sa mi plagát filmu ani názov nejak veľmi nepozdával, ale nakoniec ísť na tento film bola dobrá voľba. Taký bežný príbeh podaný zábavnou formou a slušne zahrané, ja som spokojný, stálo to za to.