Upír Nosferatu (1922)

Ťažko sa hodnotí tak starý film v dnešnej dobe, ale čo treba povedať je to klasika, natáčaná aj na Oravskom hrade a napriek jednoduchosti filmu ma pár krát aj mráz po chrbte prešiel, je veľmi zaujímavé v dnešnej dobe si pozrieť nemý film a zvlášť tento

Očista: Anarchie (2014)

Zaujimáva téma, ale mohlo to byť omnoho omnoho lepšie, ústredný príbeh sám o sebe nebol nijak veľmi zaujímavý, mohlo sa tam rozšíriť viac to protiočistné hnutie, čo začiatok naznačoval no nič také sa neudialo, iba jedna nie príliš zaujímavá a logická vsuvka a tých nelogických vecí tam bolo odosť viac, viac vecí ma pobavilo ako nahnalo hrôzu, skôr by som tam dal nejaký zmysluplný príbeh čo už mohlo to byť omnoho, omnoho lepšie

Ve jménu otce (1993)

nesprávny čas, na nesprávnom mieste, so "zlým" pôvodom, počas nepriaznivej politickej situácie, pod vplyvom byrokracie a stane sa niečo čo vám neprávom zničí život- spravodlivosť je slepá- v tomto filme skvele zahrané, no horšie je to, že sa to naozaj stalo...

Hrob světlušek (1988)

od prvej scény sa vie o čo pôjde, veselé to nebude, no napriek tomu je tam pár úsmevnych momentov aj keď povedal by som skôr také pousmiatie cez slzy, pretože všetko to je na veľmi smutnom pozadí, smrťou to začalo a smrťou to končí...

Tahle země není pro starý (2007)

Mám z toho také zmiešané pocity a nechcem aby za mnou išiel ten vrah... A keď už vás vo filme neochráni ani veľký frajer, ani starý šerif tak je to dosť v kybli, s tým, že mi to prišlo dosť neuzatvorené a pár vecí nelogických

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Skvelé obsadenie hlavných postáv, ktoré si vás získajú už na začiatku, skvelý dej, zábavné vsuvky, na záver neviete či sa smiať alebo plakať

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Neviem sa rozhodnúť či 4* alebo 5*, ale mám pocit, že niečo, neviem čo mi tam chýbalo, neviem síce čo: hudba skvelá, takisto dej, tiež postavy, prestrelky a niečo predsa, možno by som chcel vedieť ako nakoniec skončil Tuco...

Howlův kráčející hrad (2004)

Howlov zámok bol úžasný, premeny postáv boli veľmi zaujímavé aj keď miestami som im nechápal, no najviac sa mi páčili všetky tie steampunkove prvky a tiež rôzne postavy, to ako boli oblečené a graficky až na pár vecí, ktoré však boli urobené tak ako boli zrejme zámerne na veľmi vysokej úrovni

Králova řeč (2010)

Príbeh bol zaujimavý a vzhľadom na toľkých kráľov a princov a princezien pôsobil vznešene, čo pekne narúšal doktor, čo nebol doktor avšak až tak ma to nenadchlo, no možno len preto, že som bol prìliš unavený keď som to pozeral

Amadeus (1984)

Zo začiatku trocha pomalšie a ten smiech ma vytáčal, ale nakoniec to vyvrcholilo ako opera