Chceš mě, chci tě (2009)

Protřelá produkční hraje naivní holčičku co neumí sbalit chlapa a Boreček co má každou na kterou ukáže se zamiluje. Klasické romantické klišé, kdy zmatená blondýnka si nechá nejdříve radit(od Borečka), aby získala svého pana Božského a když ho získá, tak zjistí, že miluje vlastně někoho jiného. Hádejte koho. To není spoiler, to ví každý už od asi tak 20. minuty, jak to bude. Některý fory tam byly povedený, ale stejně myslím, že to nějak výrazně nevybočilo z žánru. A u těch šokujících rad sem zíval, teda vážení, já nejsem žádnej expert, ale řekl bych, že každá ženská je jiná a něco, jako „obecnej“ návod a zaručený pravidla neexistují.

Black Panther (2018)

Tak já nepatřím k fanouškům těchto komiksichtů a tenhle žánr mě nechává chladný. Jen občas když se hodně nudím a chci vidět, ale pořádnou kravinu, tak potom šáhnu. Když nejsem fanoušek, tak to nechci ani hanit, protože sem od toho nic nečekal a docela se bavil a několikrát se dokonce i zasmál. Jenom nechápu, proč ten scénář je už od supermana pořád stejný. Někde nějaká tajemná hornina co propůjčuje nadpřirozené schopnosti a samozřejmě oblek se kterým je hlavní hrdina téměř nesmrtelný. Pokud je cílovka kluci 8.- max do 14. tak je to asi ready. Ale přece jenom by si mohl konečně někdo dát práci a vymyslet něco jiného. Třeba, že když si kluci budou číst normální knížky a pilně se učit, že to v životě můžou dotáhnout daleko i bez obleku a zázračný horniny(byliny). Ve filmu mě nejvíc bavil král „Gorilák“ se svými hlášky. A protože sem zahnal nudu tak tomu napálím u mě nevídaný hodnocení.

USS Indianapolis: Boj o přežití (2016)

Konečně film, který ukazuje, jací jsou Američané doopravdy. Své hrdiny neoslavují, ale soudí, to vše na úkor politiky a byznysu. Tohle je dámy a pánové to nejlepší co civilizace za tisíce let vyprodukovala. Vážně?...Máme tady námořní loď co podléhá přímo rozkazům samotného prezidenta USA a veze atomovou bombu, takže je kvůli utajení nechráněná. Náklad v pořádku doveze, takže by to tady mohlo skončit, jenže nekončí, protože jí na zpáteční cestě japonská ponorka potopí i s přes tisíci námořníky na palubě. A abych dál nespoireloval tak se budu věnovat filmu. Tady v tom momentě i když to má být děsně napínavý a nervy drásající se dostáváte asi tak po 20 minutách do stavu, tak koho dneska žralok sežere at si ho můžu odškrtnout. Zííív. Takže po další době se objeví na obloze letadlo a začíná záchrana-opravdu. Pro kapitána lodi asi moc ne, když skončí před soudem, jako hračka politiků. Film má za mě zbytečně dlouhou stopáž, jinak si ten lepší průměr jistě zaslouží.

Poslední traper (2004)

Hezký odpočinkový film o přírodě a posledním lovci kožešin v Kanadě, který řeší základní otázku, zda má už skončit a jít pracovat do města či ne. Žije s indiánkou a smečkou psů, kteří pro něj nejsou jen tahači saní, ale také společníci. Tohoto luxusu si třeba nemůže dopřát jeho mnohem starší kamarád, který by psi již nezvládl a je tak odkázaný na skútr. Nejde tak ani o děj, jestli něco uloví či ne, jako spíše o formu vyprávění a hlavně atmosféru. A to je to, proč tomu nemůžu dát plnou palbu, protože některé scény byly uměle-kýčovitě udělaný. Když ten dědek zase nutil nebohý pejsky tahat saně nějakou neprobádanou cestou, kde bylo jasný, že tam chudáčkové uvíznou, tak sem myslel, že ho vlastnoručně zabiju. Chápu, že život tam je drsný a s nikým se nemazlí, ale proč si to ještě zhoršovat chybnými úsudky. Jeho starší kamarád ví, že je na konci cesty a proto učiní návrh, který na nějaký ten rok oddálí nevyhnutelný.

Tvář vody (2017)

Tak nějak nevím, jak to pojmout. Žabák byl celkem roztomilej a mučení si určitě nezasloužil, ale lásku. Takže se dostáváme spíše k pohádce, kde je tedy sex absolutně zbytečný. Za mě je to škoda, protože kdyby to zůstalo v té romantické rovině, šel bych s hodnocením ještě víš. A hlavně sem, čekal, že se ten největší hnusák začne proměňovat v žabáka, aby to nabralo trochu fofr.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Taková moderní pohádka, nejen pro děti, ale pro všechny co žijou spíše ve virtuálním světě a ten skutečný jim zatím uniká. Tak, jako v pohádce i tady máme různé úkoly. A sbíráme za to kredity, body, ale i dluh, který se může objevit v reálném světě. A to propojení virtuálního světa se skutečným, kdy záleží hlavně na tom, co udělám ve hře a ne obráceně je asi hlavní poselství filmu. Samozřejmě se nevyhneme ani hlubším úvahám, jako je pocit osamění, nenaplněné lásky či promarněného života. To všechno se Spielbergovi podařilo vměstnat do této hry a je pouze na každém z nás, jak tu hru s názvem život bude hrát.

Funny Games USA (2007)

Tak určitě nelze snímku upřít určitou originalitu. Ty dlouhé statické záběry, mě spíše iritovali. Přijde mi, ale, že v momentě, kdy zdvořile žádá o vajíčka s úsměvem na tváři, tak jsou již karty rozdané a to právě ubírá snímku na napětí. Vědomí, že rodinka je vydána na pospas bez šance, je možná dráždivá pro sadisty, mě ale nijak nenaplňuje. Jinak se ještě musím chtě nechtě vyjádřit k otci rodiny. Myslím, že ženská dokáže svému manželovi odpustit hodně, přes nevěru po úsudek, ale v životě mu neodpustí, to, jak se tam zachoval pan táta. To v mých očí sráží snímek zase dál hlouběji, protože nevěřím, že by se nějakej otec zachoval, jako tenhle přizdisráč. To, že ty obzvláště nechutný scény nejsou vidět, ale jsou doprovozeny jen akustickou sondou je dobrej tah. Možná se časem posunu s hodnocením výš, zatím nemůžu jinak.

Těsně vedle (2007)

Komedie, ze které by se dalo vytřískat víc, kdyby neměla zbytečně vážný téma. Svatební cesta byla dobře našlápnutá, ale pak jí rychle došel dech, ona se spálila na sluníčku a jemu se zapalovala lýtka. Že se vzali po 3x týdnech a zjistěj, že to není pravý ořechový není zrovna k popukání. Rádoby vtipné scény, které přišly, vařily už jen z vody

Věčně tvá nevěrná (2018)

Může naplánovaná (schválená) nevěra zachránit rozpadající se manželství? A co osm milionů? A může božské tělo Natalii Germani zachránit absolutně nezáživný, nudný, hloupý, trapný film? Pokud jste odpověděli aspoň 2x ne, tak to vidíme stejně….

Blok 99 (2017)

Velmi mě překvapil výkon herce Vince Vaughna, kterého mám zafixovaného z komediálních rolí. Hned na začátku nasadí tak drsnej kukuč, že by se za něj nemusel stydět žádnej ostrej týpek. A výrazem ve tváři to samozřejmě začíná. To jak „řeší“ problémy, jako ztráta zaměstnání, nebo nevěru manželky ho posouvá k tomu, že mu tu mlátičku prostě věříte. Myslím, že snímek bude mít velmi málo hodnocení průměrem. Bud se vám zhnusí anebo ho budete posílat vysoko. Ještě bych uvedl, že násilí zrovna nemusím. Tenhle film je, ale jiný. Strašně dlouhej rozjezd je vykoupen famózním závěrem. Vince, který je neuvěřitelně klidný, jako by si byl jistý, že ho nikdo nemůže ohrozit. Doslova z něj sálá nebezpečí. Bitky mi přišly reálné. Žádný dvacet úderů do hlavy a protivník stále stojí. Ta jednoduchost, s jakou se pere, jako by potrhovala přímočarost celého příběhu. Okamžité rozhodnutí, že musí pro záchranu své ženy udělat to a to a jiná cesta není. Vás nemůže nechat chladnými. Na závěr bych si dovolil upozornit, že na film musí být opravdu nálada, pokud máte romantickou, nebo se chcete smát, snímek si pusťte raději jindy.