Tomb Raider (2018)

Odpočinkový film na vypnutí mozku, od kterého nemůžeme chtít mnoho. Jenom nějaké ty honičky a tajemné jeskyně a artefakty, záhady a tajenky. To všechno tam bylo, takže u mě dobrý.

Ztracen v džungli (2017)

Na film jsem se těšil, protože podobné snímky mám rád. Ale byl jsem spíš zklamaný. Záběry z panenské přírody jsou trochu málo, když děj nebyl buhví jak napínavý. Místo boje s džunglí sledujeme spíše halucinogenní stavy hlavního hrdiny. A největší odvaz byl, když snědl ptačí vajíčka. Jasně, že mu tam muselo hrabat, ale já si představoval zkrátka trochu něco jiného. Ta stěžejní stránka, jak tam mohl přežít 20. dní se prostě smrskla na nicneříkající bludy, které měl.

Imigranti (2009)

Analogie s filmem Crash se jistě nabízí, ale tento mu bohužel nesahá ani po paty. Sledujeme osudy různých lidí a národností co chtějí žít svůj sen v nejlepším státě na světě. Sen je jedna věc a realita druhá. To na vlastní kůži hodně rychle pocítí. Snímek se snaží rychle cílit na city a dojmout a tak se mu nevyhýbá několik přešlapů. Třeba pan Ford kdyby ke každému svému případu takto přistupoval jistě by tam tak dlouho nepracoval, ale už se někde rovnou oběsil. Nebo byl 40. let svině a hnulo se v něm svědomí až teď, kdy má jít do důchodu? Nebo australská hvězdička, co si svoji zelenou kartu musí vysouložit. Nemusí, je to přeci jenom její volba. A v USA, kde nemůže točit třeba Kevin Spacey za to, že se na nějakým divokým mejdanu někdy před 30. lety nevhodně k někomu vyjádřil, stačí přeci jenom, aby ho naprášila pana vedoucího, jinak si to trochu protiřečí. A úplně mimo mi připadá osud školačky, co měla vypracovanou slohovou práci k 11/9, to je cílení na slzy a kapesníček, nic víc. Abych to jen nehanil, tak třeba Fordův kolega se mi dost líbil.

Paříž 15:17 (2018)

Tak, že to byl hrdinský čin o to se nikdo nepře. Ale máme tady natočený film, který máme hodnotit a bohužel ani zvučné jméno na režijní stoličce ani to, že hlavní hrdinové hráli sebe, snímek bohužel nikam neposunulo. Podle mě je to celý pojatý špatně, protože látky na kvalitní film je zatraceně málo a mohl se z toho udělat třeba půlhodinový dokument. Takhle sledujeme nezáživný cestování kamarádů po Evropě, jejich dospívání a celý se to táhne strašně dlouho k 5. minutový akci. To je na film zatraceně málo a vyčnívá z toho vypočítavost a kalkul na míle daleko.

Dokonalá loupež (2018)

Líbí se mi ústřední myšlenka filmu a to, že v hospodě se vykecá strašně moc. A pokud není barman nedoslýchavý, nebo úplně blbý, tak si může solidně vydělat. Komisař je samozřejmě zase zkrachovalej a i když má hezký dcery a pěknou ženu, tak stejně chrápe s děvkami, což se mu vymstí. Nicméně v práci je nepostradatelnej a i když jde do křížku s bývalými marináky, co mají za sebou několik misí, tak jim v přestřelce stačí i když na rozdíl od nich, jen chlastal a proháněl společnice. A nevadí mu ani ten pivní mozol a plíce nasr*** z cigár. Prostě klasickej zkrachovalej komisař bez kterého to nepůjde a nikdo vlastně neví proč. Stát si vycvičí elitní vojáky a ty potom, když se nemůžou zařadit zpátky do společnosti začnou přepadávat banky. Ještě, že tam maj v záloze ty zoufalý komisaře, kteří se jim můžou směle postavit a ani SWAT k tomu nepotřebují. Tak teď sem vám vysvětlil naprosto přesně proč sem film poslal do průměru. Už mě ty klišé nebaví aspoň jednou za čas bych chtěl vidět film, který je aspoň trochu reálný.

44 minut: Přestřelka v severním Hollywoodu (2003) (TV film) odpad!

Že policajti v Hollywoodu dávají jenom pokuty za špatný parkování, měl zřejmě ukázat, tento „polo dokument“. Film prý vychází ze skutečné události. Máme tady přepadení banky, kde jsou 2x týpci ozbrojeni samopaly. Mají neprůstřelnou vestu a jsou pěkně „vycpaní“. K bance se sjíždějí policisté v sáčku, slunečními brýlemi na nose a pomalu kafíčkem v ruce. Jasně, že má jenom pistolku a žádnou vestu. Když už to snímá i vrtulník a běží tak live přenos v tv, tak se tam sjíždějí další a další policisté, ale všichni jsou přesně takhle „ozbrojeni“. Nikoho nenapadne říct, „Hele náčelníku jedu tam, nebyla by jedna vestička a nějaká puška?“. Ne to asi na policejní stanici ve zbrojním skladu nevedou, tam mají asi jenom bločky na pokuty. Jak si jinak vysvětlit, že padouši ničím nekryti si vykračují a nikdo je není schopný zasáhnout do hlavy-ruky-nohy. Asi mají střelby jednou za půl roku. Když velitel zásahu asi po 20. minutách vidí, že je pistolkami nezastaví, tak zavelí, aby šli do vedlejšího obchodáku, kde prodávají zbraně, nějaký ty pušky koupit. Slyšíte dobře. Vydají se dva nejmladší sboru a cestou koupí od bezdomovce vozík, aby to uvezli. V obchodě se strašně diví, jaký že se to legálně prodávají zbraně, asi do tý doby viděli jen svou pistolku. Ale v klidu na cestě k bance už se řítí SWAT elita elity, škoda, že uvízli v zácpě. Asi tak za půl hodiny je napadne, že by mohli použít houkačku a jet po chodníku. A protože mají strašnej fofr jeden z nich si nestačil vzít ani kalhoty, má na sobě jenom nějaký modrý bermudy či co to je, ale neva konečně adekvátní odpověď na padouchy co si hrdě vykračujou, jako na přehlídce. Minimálně mají vestičky a dlouhý zbraně odpovídající ráže. A do toho neustále běží prostřihy na tváře policistů, co vzpomínají a říkají oduševněle“ Dělal jen svou práci, nikdy bychom se nestáhli“ a další kecy. Není to film, ale jenom přestřelka, proto sem Vám schválně neřekl závěr…Ale jinak jsou nejlepší na světe o tom žádná!

Tiché místo (2018)

Dávám plnou palbu, nemůžu jinak. Takhle si přesně představuju horor, kdy tam jsou momenty, že zapomínám dýchat. Geniální námět, kdy musíte být za všech okolností zticha, nebo vás sežerou, dává prostor tak vizuální stránce a v klidu si můžete vychutnat tu hrůzu, kdy jde po schodech k vám a vy nesmíte křičet. Vůbec všechny emoce musíte držet v sobě. Odlehlá farma byla vybrána také dobře. Nemám co bych filmu vytknul.

7 životů (2017)

Tak děsivá vize přelidněné planety není zas až tak vzdálená. Systém jednoho dítěte a celého společenského řádu je vykresleno celkem věrohodně. Že je děj předvídatelný s tím bych si dovolil nesouhlasit. To by musely být jednotlivé sestry více představeny, abychom si udělali obrázek o jejich charakterech. To, že jedné dám na hlavu čepici a brýle takže bude chytrá mi přijde málo. To, že si samozřejmě neříkají všechno a občas jim ta informace v reálném životě schází je jasný, ale z toho se nedá vařit dlouho. Když začíná vyšetřování sester, kde je ta co se měla dneska vrátit, tak ty informace prostě chybí a stává se z vás jenom divák co nemá moc možností kombinovat, protože ani sestry se pořádně neznaly, jak vyplouvá na povrch.

Revolta (2017)

Americký voják speciálních sil se probírá na policejní stanici, kde je uvězněný. Trpí ztrátou paměti. Vedle v cele je francouzská doktorka, která mu říká, že nemá pro něj dobré zprávy. Je v Keni a tu, jako celý svět napadli roboti a všechny kolem masakrují. Připadá Vám to, jako dobrej základ správného „Béčka“? Taky, že je. A když se přidají ještě spekulace, že to není mimozemského původu, ale USA si „čistí“ planetu, tak to získává další rozměr. Nic nefunguje a nic se nedá ověřit. Ústřední dvojice putuje zpustošenou zemí a snaží se přežít. A já se u toho bavil, jenom ke konci mám trochu výhrady, takže lepší průměr.

Všechny prachy světa (2017)

Tak peníze prý kazí charakter, tak proč po nich většina touží?...Myslí si, že budou mít svobodu, ale ve finále mají tolik starostí s bohatstvím a neplacením daní, že kompletně zblbnou. Pokud byl stařík už před tím bezpáteřní „svině“, která mu tato vlastnost pomohla pohádkově zbohatnout, tak těžko čekat, že se změní. Tolik k námětu. Film na mě nepůsobil vůbec akčně, spíše nudně, protože bylo hned jasný, že stařík je skrblík a prachy pro něj budou vždy na prvním místě na úkor rodiny. Takže se „drama“ kolem únosu přesměrovala ke shánění peněz. Stopáž je vražedná. Snad nebudu moc spoilerovat, ale scéna kdy stařík pobíhá zmateně po svém rozsáhlém panství a sám se kochá s neuvěřitelně rozsáhlou uměleckou sbírkou mi říká, že tenhle systém je dlouhodobě neudržitelný…