Blade Runner 2049 (2017)

Tak jedničku sem neviděl a po slavnym pistolníkovi z Austrálie Hallovi jsem si myslel, že už nic nudnějšího vidět nemůžu, ale můj bože stalo se. Tenhle rok se ti filmaři vážně překonávaj, nebo jsem mimo já i to je dost možný. Abych nebyl úplně mimo, tak jsem si to trochu nastudoval cože ti replikanti jsou zač a tak vůbec. Nicméně má snaha byla marná, protože jsem sledoval, jak hlavní hrdina sleduje, jak sněží asi 10. minut. Pak poslouchá velmi zaujatě ton z klavíru asi taky tak několik minut a vůbec to má takový spád, že sem to dokoukal na třikrát. (pokaždé jsem u toho usnul). Nechci to nijak hanit, třeba je tam nějaký skrytý poselství, ale můj čas je vzácný a na podruhé to jistě nedám.

Legenda o Benu Hallovi (2017)

Vážení uživatelé, těch skoro 140. min. bylo vážně málo! Bylo to tak nervy drásající a napínavý, že zapomenete dýchat. Akce střídá akci a adrenalin se na Vás valí ze všech stran. Tak dobře konec srandiček. Ted vážně. Dlouho už sem neviděl nic tak nudnýho a nezáživnýho. Říkáte si film o pistolníkovi podle skutečný události to nemůže být špatný. Omyl! Může! Vážně natočit tak dlouhatánskou nudu, to je taky umění. Jak jezděj do kolečka na koních a střílej po sobě asi z 5. metrů a nikdo nemůže nikoho trefit, tomu se musíte jenom smát. To není prosím spoiler, ale fakt. Takže pokud máte času nazbyt tak směle do toho!

Wind River (2017)

Syrové drama, kde je budování atmosféry opravdu na vysoké úrovni. Nevlídný a mrazivý prostředí na vás dýchne tak, že je vám najednou zima i v přetopeným obýváku. Zajímavá sonda do života Indiánů, kteří se ocitli na okraji společnosti v rezervaci. Jako by bylo jedno co je za den a kolikátého vlastně je. Sníh tady bude pořád. Tak jako je jedno místním úřadům, kolik že těch Indiánek za rok zmizí a je znásilněno. Lovec co vezme zákon do vlastních rukou a směšná vyšetřovatelka z FBI. Pro mne příjemný překvapení a spokojenost.

Za každou cenu (2016)

Kdyby každý začal splácet hypotéku jejich stylem, tak je tady celkem veselo. Jednoznačná lahůdka v podobě atmosféry a jednoduchého děje, který není zas tak jednoduchý, jak se na první pohled může zdát. Volání po starých časech a westernech není myslím na místě. Proč? Protože tam byl hrdina většinou v právu, proti celému městečku a systému. Hlavně se spravedlivě mstil za něčí smrt. Fajn, tak jedem, máme tady systém, kterej je podobnej splátkám s nulovým úrokem a ranč, který je v sázce. S! -Jenže mi hlava nebere, proč to všechno, když pozemek leží na ložiscích ropy. -S! To nicméně nesnižuje kvalitu snímku, kde lítají slova, jako chlapáctví, drsný, borci, chlapi. Když to srovnám s podobným snímkem Tahle země není pro starý, jak si hlavní hrdina přeje, aby pan na benzínový čerpací stanici hodil mincí a jemu ve vteřině dochází, že si hází o svůj život, tak takových momentů tento snímek moc nenabízí a to je škoda. Jinak jsem se bavil, je potřeba k tomu přistupovat uvolněně, jako ke všem filmům a čekat, kam nás zavanou……..

Zákon ledové země (2017)

Tak to vypadalo na temný, syrový film. Malá vesnice odříznutá od světa, zavátá sněhem na pomezí Finsko-Švédských hranic, by měla být svědkem dramatu, kde si nevlastní bratři vyřizují účty. Jejich otec je šerif a snaží se to samozřejmě urovnat. Jenže chyba lávky. Děj je místy nepřehledný, nevíme, proč za ním přijeli chlapi ze Švédska a jakou tajemnou minulost skrývá. Takže kdo je natěšený na nervy drásající souboj, tak má prostě smůlu. Spíš je to nuda a nezachrání to ani divoký prostředí, když hlavní hrdina odehraje celej film v jedný a tý samý flanelový košili a stejným výrazem ve tváři, jako že je mu to vše jedno. Za mě celkem zklamání.

Colt 45 (2014)

Mladík, který má dar přímo z pekla. Umí přesně a hlavně rychle střílet, takže je jasný, že přitáhne pozornost ostatních a ve skladišti zbraní, kde si v poklidu pracuje, dlouho nevydrží. Protože je zavázaný komisaři, který ho vychoval po smrti jeho otce, je zřejmé, že na druhou stranu nechce. Přesto se konkurenci na něj podaří ušít boudu a mladík v tom začne pěkně lítat. Snímek má napětí a těch zájmových skupin, tam není tolik, aby se v tom nedalo vyznat. Kdo má rád střílečky, tak by si neměl nechat ujít.

Hurikán v ringu (1999)

……Potom nehodnotíme film, ale emoci na něj…. Dovolte mi abych oddělil tyto zásadní složky. Tedy životní osud nadějného boxera, který systém především z rasových předsudků semlel a uvěznil. A potom samotný film, který by měl pracovat s tím, že je to silný příběh, ale zároveň toho nezneužívá. Toho druhého se mi nedostalo. Když na to koukám, jako na film, tak za každým rohem vidím bohužel, kalkul, kýč, vypočítavost a jedno oko nezůstane suché. Máme silný příběh, takže to máme vlastně v kapse a ani se nemusíme moc snažit. Navíc hlavní postavu, ztvárnil populární černoušek v nejlepších letech, který co nevidět bude mít Oscara. Když k tomu přistupuju suše, jen jako k filmu, tak tam ty prvky kýčovitosti a vypočítavosti prostě jsou a to mi vadí. Myslím, že je důležitý na to jít obráceně. Tedy neznat příběh a nechat film, aby sám vyprávěl a odvedl veškerou práci, potom to má smysl. Já se nechám rád unášet.

Trestanec (2017)

Spořádaná kancelářská krysa zaviní dopravní nehodu, při které zahyne jeho přítel. A protože byl pod vlivem alkoholu a jel na červenou, moc šancí nemá. Systém ho spravedlivě odsoudí k trestu vězení. Pak jsou, ale všechna další rozhodnutí, jenom na něm. A jestli se rozhodl správně ukáže čas. Z úředníčka Systém vychová dalšího zabijáka. Bratrstvo, které se o něj mělo postarat, tak naplno ukazuje svou sílu, teprve tehdy, když jde ven na podmínku. V této hře mu už moc tahů nezbývá, a tak dělá to, co je zásadní, aby ochránil rodinu. Snímek se mi líbil budovaným napětím a překvapivým závěrem.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Na to, že to Tomík rozehrál na všechny strany, sem čekal větší drive. Není to špatně natočený, ale kromě prvního vzletu někde v Kolumbii už podobných momentů moc není. Je to v pohodičce, což si myslím snímku ublíží, jako by šlo o rutinu jeho bývalého zaměstnavatele, kdy lítal, jako dopravní pilot pro TWA. Prostě tam za mě, chybí více napětí. Pak také nesnadná orientace, kdo s kým proti komu a jaké zájmy vlastně sleduje. Což je ve finále jedno, protože hrát si s drogovými kartely se samozřejmě nevyplácí.

To (2017)

Strach z klaunů je divný. Jsou tu přece, aby na každé party rozveselili co nejvíce dětí. Mají komicky dlouhý boty, červené nosy a vždy po ruce nějaký ten balonek. A protože děti se klaunů nebojí, tak by šly za nimi i do kanálu, otevírají se tak dveře, pro velké překvápko. Ve městě Derry, začnou mizet děti a jeden velmi všímavý hoch vyčte z knihovny, že se tak děje každých 27. let. Klaun se živí jejich strachem a tak celá parta dětí bude muset čelit svým nejhorším obavám, aby se mu mohli postavit.Tak od prvního zfilmovaní legendy hororu Stephena Kinga uběhlo bezmála 30. let a tak se samozřejmě posunul i trikový potenciál snímku. Lekačky tam jsou celkem dobrý, ale já si spíše potrpím na atmosférickou stránku, kdy se napětí buduje postupně a pak stačí velmi málo. Takovýto BAF! A teď bude zase chvilku klid, mě moc nebere..Psal jsem to už mnohokrát, stačí svíčka, stín, načasovaní, hudba, prostě si s tím trochu vyhrát, nemusím mít efekty za miliardy, já mám velkou fantazii.