Dunkerk (2017)

Téměř 400 000 anglických vojáků se ocitlo v pasti, kde perimetr před nepřítelem drželi Francouzi a ten se každou hodinu zmenšoval. Statisíce vojáků se tak nachází na pláži u jediného mola a čekají na pořádné lodě, které by je evakuovali. Snímek vyniká především všudypřítomným strachem, že každou vteřinu se Němcům podaří prolomit poslední zbytky obrany a zmasakrují je na pláži. Přesto, že Němci ve snímku nejsou moc vidět, tak jako by byli všude okolo. A to otevírá cestu pro velmi syrovou atmosféru plného děsu, kde se chce zachránit každý i na úkor kamaráda. A známé v nouzi poznáš přítele tady nabývá úplně jiného rozměru. Zajímavý jsou počty ve válce, že se nebude plýtvat drahými loděmi či letadly na záchranu, když jsme teprve na začátku. Kdežto těch pár set vojáků, jsou asi přiměřené ztráty….

Varieté (2010)

Ne nejsem ten pravej. Já to tam prostě nevidím, nebo jo? V kabaretu nejde vlastně o nic víc, než o rádoby umění, kde se večerní pozlátko míchá s ranní kocovinou. Že slečny musejí hlavně dobře vypadat a vrtět zadkem je jasný, ale dělat z toho umění…Když to má blíž ke striptýzovému baru. Že se tomuhle upsala Cher a Christina Aguilera moc nechápu, řekl bych, že ani jedna to nemá zapotřebí. Dále musím vyzdvihnout šíleně napínavej a nervydrásající děj. Dělám si srandu, nečekal sem od toho vůbec nic a mohlo se koukat na pěkný prdelky….No možná se nejednomu tatíkovi co byl mezi svátky přežranej, trochu přitížilo. Ještě, že to mohl svést na to množství jídla a alkoholu co šťastné a veselé provázejí.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Máme tady dlouho očekávanou dvojku o roztomilé panence. Tak tohle je přesně můj šálek kávy. Starej dřevěnej dům na kopci. Plný potemnělýho světla a vrzavých zvuků linoucích se ze schodů a ode dveří. Ten pocit, kdy víte, že za vámi někdo stojí a bojíte se otočit. Temné atmosféře přidává paní domu, která nevychází z pokoje a jenom zvoní na zvoneček, když něco potřebuje. Rodiče se po tragické ztrátě své dcery rozhodnou adoptovat děvčata, a to rovnou několik i se sestrou představenou z blízkého sirotčince, který byl uzavřen. Z počátku vypadá osamocený dům ohromný, jako zámek, ale velmi rychle nabyde stísňujícího pocitu, když se jedné dívce podaří osvobodit ukrytou panenku. Kolik cirkusu se dá vytřískat z jedné panenky, která se sama přemisťuje, je téměř dokonalý. Ona vlastně není zas tak zlá, to jen naše povědomí pracuje naplno. Věřím, že i chlapáci co něco zažili, by byli hodně hodný, být s ní v jedné místnosti sami, uprostřed ničeho, kde se nedovoláš…On stačí jenom blbej stín a vrzavý zvuk a už to jede.

Záchranáři (1989) (seriál)

Jeden ze seriálů, který mám zafixovaný, když se rozjížděla Nova. Jeden z těch lepších. Ten, kdy sem byl v pubertě a samozřejmě sem chtěl být drsnej záchranář a zachranovat nebohé slečny z hořících mrakodrapů. Po revoluci sem na to koukal s otevřenou pusou a furt nechápal, proč na to mají speciální oddělení, když u nás to všechno zmáknou hasiči. Nicméně epizody byly napínavý a já se nikdy nenudil, naopak sem to prožíval. Škoda, že opakujou, kdejakou sračku a tenhle seroš ne. Neva stáhnem to legálně a zase bude večírek .)

Zakladatel (2016)

ASI SPOILERY!..... Tak myslím, že tento tip   snímku můžou směle   promítat na VŠE, jak se má   podnikat. A to, že emoce a   podnikání nejdou dohromady   je nabíledni. Tím rozhodně   nechci říct, že každej   úspěšnej podnikatel je   svině a jde přes mrtvoly,   ale...na druhou stranu. Máme   tady podomního prodejce   mixerů, který to dělá   přes 20x let a stále věří   na vytrvalost? Hm, tak to mu   opravdu tleskám. Je mu přes   padesát, kdy už ostatní se   chystají pomalu na důchod,   ale on na expanzi v   podnikání?...A v neposlední   řadě zastaví dům ve   prospěch podnikání, kdy si   drtivá většina řekne safra   konečně splaceno...Je tu   krásně vykreslený příběh   bratrů co mají Know-how, ale   absolutně žádný   podnikatelský talent, takže   by si až do dneška   provozovali tu svoji jednu   restauraci....A to by byla   myslím škoda. Takže   zásluhy jsou opravdu   zasloužené na Vlku z Wall   Street, který má koule na   tom to rozjezd. Svět   nepatřil nikomu, kdo nebyl   hráč... OK, TED TO ZKUSÍME JINAK, CO JE LEPŠÍ...) Biografický snímek mapující zrod jedné z největších sítí rychlého občerstvení na světě. Podomní prodejce mixerů dostane neobvykle velkou nabídku na koupi jeho proklamovaného zboží. A protože se v oboru pohybuje už dlouho, okamžitě vycítí příležitost. Navštíví onu restauraci, kterou spravují bratři známí pod reklamní značkou McDonald. To co, uvidí, ho doslova šokuje. S jakou rychlostí jsou zákazníci obslouženi a jakou kvalitu oni bratři nabízí. Obchodní instinkt mu velí, aby onu příležitost chytil a už nepustil. A tady se začíná odvíjet příběh, který nám vysvětlí, proč a jakým způsobem dosáhla ona jedna restaurace tak pozoruhodného výsledku a co vše stálo za jejím úspěchem.

Baby Driver (2017)

Hudební složka je zásadní. Jinak je to vlastně takovej tuctovej snímek, ale protože tam je láska jako trám a k tomu hodné srdce hlavního představitele a jeho ještě naivní pohled na svět, tak je to najednou celkem sympatický snímek. Jo pánové, jsem to, ale hlava děravá, málem bych zapomněl, hraje tam Eiza González- to je velice talentovaná herečka z Mexika-ještě o ní uslyšíme .

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Tak to už si vážně někdo dělá srandu, ne? K čemu jsou efekty, když tam není smysluplný děj. Nečekal jsem, že se budou řešit filosofický otázky lidstva, ale tohle je druhej extrém. Splácanina na n-tou.

Banánové rybičky (1999) (pořad)

Pawlowská mi nevadí, jako spisovatelka je dobrá. Tento tip pořadu byl celkem v pohodě v tý době. Jako talk show záleželo hlavně na hostech i když...Co mě vysloveně sralo bylo ty její rady....

Loupež ve velkém stylu (2017)

Tak stáří není veselý to je jasný, co mi, ale není jasný je. Proč se to jakoby táhne celým filmem a nedokáže se to z toho vymanit. Dalo se z toho vytřískat podstatně více, proto budu na ty dědky přísnej! I já si spořím v penzijním fondu, jsem rád, že mi ukázali alternativu, kdyby to třeba nevyšlo. Závěr filmu to trošilinku vylepšil a sice, na nic nejsi starej, nebo moc mladej, když opravdu chceš a prostě to tak cítíš a za to velký dík.

Robocop (2014)

Tak nevím co kdo od toho čekal. Mě to přijde, jako lepší standart co není úplnej průser, zároveň ale nepřináší nic převratného a snímek výrazněji nikam neposouvá.