Oko dravce (2008)

Tak akční jo. Pořád někam zdrhaj. Napínavý celkem taky, ale ten zbytek? Zlatá koule co ovládá všechny moderní technologie se urve ze řetězu a snaží se o změny ve vládě? Mimochodem má sexy hlas. To, že se jednou moderní technologie vzbouří proti člověku je jasný, ale nebude to žádnej konflikt. Je to prostě další vývojový stupeň v evoluci. Už dnes jsou mnohé mobilní telefony chytřejší než jejich majitelé....

Marťan (2015)

Jak už je u těchhle velkofilmů zvykem, je to pořád bohužel stejný. Slibnej rozjezd, sázení vše na jednu kartu má vyvolat napětí i když nikdo ani na chviličku nepochybuje, že by to nedopadlo, technické problémy jsou řešeny ve stylu Mac Gyver a vše se spláchne kobercovkou. Kdyby ho tam nechali jen s pověstným nožíkem, tak by dokázal nepochybně Mars i zalidnit. A to jsou věci, který mi prostě vadí. Proč když už si s tím dají takovou práci, nám potom v závěru filmu naprosto suverénně předkládají jednu kravinu větší než druhou...

Cena moci (2015)

Život je otázka kompromisu, už jen za poselství by si zasloužil film lepší hodnocení. Nicolas hraje tyhle zkrachovalce dobře, no ono už mu nic jinýho v jeho věku pomalu nezbývá. Přesto, že šlo o ohromnou tragédii, která postihla zdejší stát, tak žádný soudní drama nečekejte. Jsou týpkové co by to zahráli líp, aby bylo pořádný dusno, ale zase by nezvládli toho zkrachovalce, nebo by jste jim to tak nevěřily..Hrátky s mocí, tahání nitek, šedá eminence, hroší kůže politiků, splachovací charakter, nic nového snímek nenabízí. " Je to skvělá myšlenka, jen to v praxi nejde".

Nesvatbovi (2005)

Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Zrzečka, Když jí miluješ není co řešit, pohodová komedie-co dodat?

Gangster Ka (2015)

V tomhle státě je takovej bordel, že nikdo netuší, co kdo komu krade. To myslím vystihuje vše.

Nespoutaný Django (2012)

Návrat k Pulp fiction? Je dobrý si uvědomit, že některý okamžiky se v životě prostě neopakují a proto jsou vzácné. První milování, maturita, rvačka, zaměstnání, souznění, úmrtí, vítězství..apod. Takže i když jsem se bavil tak Pulp fiction je jen jeden....a nic ho nemůže nahradit. Je to prostě první... a i když si zdejší snímek ,dělá prdel sám ze sebe tak je to furt jen 90% poprvé je prostě jen jednou....:)

Everest (2015)

K fenoménu adrenalinových zážitků jsem se vyjádřil zde- 27.8.2015 00:23 Nezdolný Everest (TV seriál) (2006) **** Degradace Mount Everestu boháči, co myslí, že si koupí všechno a všechny. Lehkomyslně hazardují s životy Šerpů a dělají si "selfíčka" na vrcholu. Za nimi je zničená krajina a tuny odpadků. Pro ně adrenalinový zážitek. Bez řádného výcviku, bych se na ně vyprdnul, at okusí pravou sílu přírody. Nicméně úchvatné záběry a dramatické okamžiky posouvají dokument do nebeských výšin.- A teď zpátky k filmu. Pro mě to byl hezký filmový zážitek už jen proto, že to nemá hollywoodský konec. Je to drsný-syrový-realistický, žádný kudrlinky vokolo. Emoce plynou tak nějak přirozeně. Nikdo nepřehrává, nikdo si nehraje na hrdinu. Skoro, jako bych koukal na dokument. Snímek, který maximálně využívá toho, že vychází ze skutečný události a přesto se jí nesnaží přebarvit, jak je zvykem.

Stážista (2015)

Robert De Niro, nám stárne, ale takovýhle role si zaslouží. Kdo je starej, není zbytečnej dokazuje tento snímek. Jeho nadhled a zkušenost se hodí vždy ať je to v práci, nebo v životě. Pohodový lidský film, jasně , že je tam i trocha toho kýče, ale já se převážně bavil.

Výchozí bod (2014)

Tyhle filmy mám rád. Kde se těžká racionalita setkává se zdánlivě křehkou mýtickou silou. Kdy logika je připravena rozcupovat i slabý náznak něčeho tajemného. A přesto to do sebe všechno hezky zapadá. Kdyby se dalo všechno spočítat a nalajnovat, umřeli bychom nudou. Začátek je trochu slabší, ale pak už to nabírá ty správný obrátky. Na snímku se mi libí, že nikomu nic nevnucuje, nechává na divákovi ať se rozhodne.

Bony a klid (1987)

Je to trochu nespravedlivé, kdo nezažil, moc nechápe a dle toho se odvíjí hodnocení. Nostalgie, jasně kámo:) Rozděl realitu tvrdou a měkčí měnou a uvidíš, jak se tuží charakter. Systém je nastaven a už si sedá. Na to, že to bylo točený za Komančů, tam jsou celkem odvážný scény. A teď nemyslím ty děvky, ale to centrálně řízený hospodářství:)