Jurský svět (2015)

Tak takovej sešup s mým hodnocením, sem nečekal. Po zdařilém začátku a uvědomění, že je to vlastně furt stejný. No ono co by se mělo vymýšlet jinýho, než zase- ztracení parchanti, ještěrka na procházce, ambiciózní šéfová se spoceným hrudníčkem, zájmy boháčů-uličník, a Drsnák. S!- Co mě rozsekalo poprvé bylo, jak si Drsnák cvičil ještěrky, jako pejsky. Chyběla už jen píšťalka kolem krku, podrbání za ouškama a panáčkování. A závěrečný drama kdy se malý daly dohromady s velkým ještěrem proti zlýmu... happyend chybělo už jen, kdy velká ještěrka uznale poplácá po zádíčkách malou a ta jí za to aspoň zamává.-S! Určitě je tu trocha nostalgie po prvním díle, ale sebelepší efekty nenahradí jakýž-takýž "normalní" děj.

Jupiter vychází (2015)

Hezká filmová kraslice. Vizuální podívaná, ale uvnitř prázdná. Kde sou ty časy, kdy jsme si dělali srandu z Matrixu. Ten vedle toho působí, jako filosofické dílo. Jediný co mě trochu pobavilo bylo, kdy výsost vnáší nárok a musí projít kolečkem úředníků. Skoro, jako v EU. Film bez děje je prostě na hovno.

Výchova dívek v Čechách (1997)

- "Život se skládá z možností, které jsme nevyužily".- Dospělý chlap se ocitá v rukou rozmazlenýho fracka-milionářovi princezny. Chudý učitel vezme brigádu s "doučováním" tvůrčího psaní dospělý slečny, která si neví rady se životem. Je chudinka tak vystresovaná ( Aňa jí hraje velmi dobře), že bych jí nejradši poslal na brigádu s Člověkem v tísni, aby poznala, že se život netočí a neřídí jen jejími nálady. A nikdo nepochybuje, že mu předvede své mladá kůzlátka a starý Kozel se nechá chytit. Nejvíc mi vadí, jak je to servírováno, že je to v poho, vlastně standart. A finta, to né já, ale románový hrdina, která se na konci snímku vysvětlí...Film na mě působil prostě ploše. Když srovnám jiný snímek se stejným motivem, třeba Muži v naději, tak nemohu jinak než za 2*.

Zakázané uvolnění (2014)

Hysterická Kráva se vdává...V zapadlý hospůdce se unesená nevěsta se svědkyní ženicha a barmankou ožerou a chovají se dál všechny jak hysterický krávy. Kromě toho si to barmanka rozdá se svědkyní, aby dokázala nevěstě, že je lesbička. (svědkyně) Kdyby byla milostná scéna propracovanější, byl by to jedinej světlej moment filmu. Závěr ukazuje nahou-krutou pravdu, že se berou a nemají se vlastně rádi. A začíná jedna velká životní křeč. * za poselství, jinak zklamání.

Vybíjená (2015)

Určitě to není ani komedie ani drama. Je krása povrchní? Jistěže je milý moralisti. .."To je život, já za to přeci nemůžu".. "Víš ,jak těžkej život má hezká holka"...- Nad ošklivou holkou se nikdo neudělá.- A jak je povrchní, tak je i pomíjivá. .."Lidi jsou prostě hluchý a slepý" .....-K ŽIVOTU-.......Tak to jsme zmapovali téma a teď film. Celkem překvápko, žádná křeč, ale uvolněný vyprávění, kde čas je neúprosný, ale bere se s nadhledem. Nejde o žádný herectví na Oscara, ale úplná sračka to také není. Takže za 3*

Záblesky chladné neděle (2012)

Pro mne hodně milý překvápko. Je to solidní psycho a napětí si drží stabilní úroveň celý film. Jde o to, jestli onu hru s divákem přijmete, nebo ne. Když se tam každý chová trochu "divně" dá se vytřískat solidní atmosféra i u štěchovickýho mostu a na samotě v lese za sychravého počasí. Jinak chlapi nikam nejezděte, ty společnice tam nestojí-vzala je velká voda.(černý humor bývá nejlepší terapie na životní sračky) A tedy nepotřebujete mít rozpočet, jako na blockbuster-trhák, aby atmoška byla dost hustá. Bud si chcete hrát, nebo ne...

Odsouzení (2010)

Hezký, jedno oko nezůstane suché. To, že je nevinný, víme samozřejmě všichni, tak se můžem v klidu soustředit na usilovný studium práv sestry, která dala na oltář případu svůj život- matky. Ta těžká předvídatelnost v mých očí sráží snímek na průměr. Ještě, že nežijeme v USA, kde maj tak vychytanej právní systém založený na porotě..Kolik říkali cca. 250x omylů od doby co bylo známo testování DNA. My máme lepší u nás by sestra asociála vystudovala práva dálkově za 14x dní v Plzni a pak by stačilo jen pár telefonů těm správným lidem a k soudu by vůbec nemusela. 3,4 milionu dolarů je jistě hezká sumička, ale to mu těch skoro 20x let ve vězení nevrátí. Zvlášť, když si svobody užije jen 6x měsíců a pak tragicky zahyne-to není S! ve filmu nebylo zmíněno-škoda zajímavá pointa, kdyby seděl...

Show Leoše Mareše (2015) (pořad)

Po zhlédnutí prvních dílů jsem tomu chtěl napálit odpad, ale říkal sem si klid, všechno má svý mouchy než si to trochu sedne. Je dobře, že je to jiná talk show, než má pan Kraus a Leoš pochopil, že se stejnou by jistě neuspěl. A jiná měla být hlavně ve formátu, kde jak již bylo řečeno, se hry moc neujaly. Nepochopil sem mimořádné vstupy Patrika Hezuckého. Ty dvě geniální věty co prohodí za večer sou naprosto zbytečný. Leoš je na začátku a tak mu dejme šanci, nebo můžeme koukat na Hádej kdo lže, Cibulku, Kolotoč, a jiné perly...

V moci ďábla (2005)

Vymítání ďábla samo o sobě bylo zfilmované mnohokrát a i když máte moderní počítačové triky k dispozici, vždy to působí trochu úsměvně. Šílená oběť se různě kroutí v křečích a do toho hulákají verše kněz a pomocníci. Tady se asi nic jiného vymyslet nedá, ale to, že nejde o vymítání, ale o soudní proces o vině či nevině faráře, kam až při vymítání zašel posouvá snímek do úplně jiné úrovně. Dostává nálepku z lékařského-vědeckého pohledu a věci mezi nebem a zemí zatřesou i skalním ateistou. To, že to bylo natočeno na motivy skutečně žijící oběti přidává samozřejmě na popularitě.

Ghoul (2015)

Po slibném začátku na způsob záhada Blair Witch a zajímavém tématu se dostavila rychle kocovina. Vyvolávání ducha vědmou "Pajdi damoj Čikateli" sem se skoro smál. Nicméně potenciál eště nebyl úplně ztracený a autentický záběry ze soudu byly to správný koření. Jak již bylo řečeno lekačky byly silnou stránkou snímku.-S! Závěrečná bojovka jako na letním táboře to celý shodila. Čeho se máme jako bát, roztřeseného světla?-S! A i když mám velkou fantazii, tak ..., nevím možná to bylo špatně sestřihaný, moc rychlý záběry sem a tam. Kdyby tam bylo třeba zastavení, co to je? Je to stín? A 2-3 vteřiny děsivého čekání, tak by to možná dostalo jiný náboj. Je to o to větší škoda, že je to z naší kuchyně, ale nedá se svítit, tak to vidím.