Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Je mi to líto, ale bohužel nemůžu jinak. Jak byla jednička, nadčasová komedie plná legendárních scének, tak je dvojka přesnej protipól. V 1. byl Bolek i když chlastal roztomilej-vtipnej-tady už je jen hnusnej-odpornej-trapnej. Za celej film sem se zasmál 1x. Možná bych to zařadil na základku do občanský výchovy a pouštěl, jako protialkoholní osvětu, co za pár let udělaj prachy a chlast z "burana".

Pes baskervillský (1983) (TV film)

Jako dítě jsem to viděl v kině a strašně jsem se bál....

Účastníci zájezdu (2006)

Jasně, že na knižní předlohu to nemá, ale i tak hezká sonda do turismu kdy se otevřely hranice. Ještě, že se i naše společnost vyvíjí a doby, kdy jsme si brali na dovču řízky a smažily je na pokoji je už pryč. Témat kterých se film dotýká je mnoho- puberta, homosexualita, víra, sebeironie, manželství, přátelství, láska, "Čecháčství", úchylky, důstojnost, trapnost, vyhazov, sexuální fantazie a mnohé další. Věřím, že každý si najde to své.

Co je vám, doktore? (1984)

Česká verze Volnýho pádu. I když obě samozřejmě mapují jinou dobu a společenské zřízení tak mají mnohé společné. Chlapa co je ve středních letech a už prostě dál nemůže a tak radikálně mění svůj život a stereotypy.

Nezdolný Everest (2006) (seriál)

Degradace Mount Everestu boháči, co myslí, že si koupí všechno a všechny. Lehkomyslně hazardují s životy Šerpů a dělají si "selfíčka" na vrcholu. Za nimi je zničená krajina a tuny odpadků. Pro ně adrenalinový zážitek. Bez řádného výcviku, bych se na ně vyprdnul, at okusí pravou sílu přírody. Nicméně úchvatné záběry a dramatické okamžiky posouvají dokument do nebeských výšin.

Auto Moto Revue (1971) (pořad) odpad!

Olympijský vítěz pan Valenta a spol. radí, jakou sněžnou rolbu budem potřebovat. Kromě toho, že se díl vysílal na jaře tak to zajímá asi tak 5x lidí v republice. Nicméně sem tomu dal ještě šanci a sledoval i další díly-bohužel tragédie. Myslím ty poslední..

Pád Bílého domu (2013)

Když si pouštím film s tímto názvem je zřejmé co mohu očekávat, ale realita překročila nejdivočejší představy. Vážně jsem se snažil být nezaujatý, ale tvůrce mě nenechali na pochybách. Nemusel sem tápat a hledat výmluvy. Před spuštěním sem věděl, že to nebudou brát, jako klišé a budou si opět hrát s vlaječkou, bude tam jeden borec, co zachrání všechny a všechno a demokracie se může dál vtloukat do hlavy ostatním i když o ní zrovna nestojej. Neuvěřitelný kydy, co se linou ne jen na závěr, ale celým filmem ho posílá prostě do sraček. Akční scény jsou úsměvné, skoro jako bych hrál hru na playstation a nekoukal na film. Hvězdičku posílám duchaplný dámě, co pochopila, že když se mají deaktivovat jaderné zbraně, a bude tam negramotný Ranger, tak prostě obrácený lomítko či závorku prostě nedá, shift 3! Jak málo stačí, aby byl svět zachráněn....

Megastavby (2004) (seriál)

Je to pěkně udělaný. Myslím, že budoucnost je stejně v Asii. Když sem viděl, jak tam prokopali celou horu a srovnal to s naší Blankou, tak jsme prostě v prdeli. V Japonsku sebralo tsunami x km dálnice a za měsíc jí měli postavenou. Naše slavná D1, škoda slov. A jeden díl myslím, že v Koreji stavěj letište+dálnici+nejmodernější město najednou, to vše na sebe navazuje do cca. 5x let. Tady už nejde jen o prachy, ale o disciplínu, výzvu, morálku, kulturu celé společnosti.

Columbo (1971) (seriál)

Jo Columbo, to je jiný kafé, než Poirot. S tím svým pláštěm a zápisníčkem a vždy přítomným doutníkem musel jít neskonale na nervy každýmu padouchu. Seriál ohodnotím jako celek jen jednou, nebudu hodnotit všech asi 100x dílů co na mě vyskočilo, protože z fleku jich dle názvu dám stejně jen pár a musel bych si je připomenout. I když si myslím, že pro některé snaživce je to prima nápad.

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Vůbec mě to nebaví, je to vždy příšerně dlouhý rozvleklý a dohromady se nic neděje. Za ty léta už tam nemaj koho vraždit ,tak ještě, že jim ty stavy doplněj uprchlíci. Ale já anglický detektivky nikdy nemusel. Ani toho malýho Belgičana co tak cupitá-Hercule Poirot. I když ten měl některý epizody dobrý a na ten průměr dosáhne. Kde sou ty časy, kdy David Suchet hrál v roce 1977 v epizodě Profesionálové drsného teroristu.....No tak to jsme vzali jedním vrzem hned 2 seriály.