Dantovské peklo (2010)

Při sledování jsem si připadal jako kdybych hrál Diablo II. a kosil tam jednoho hlavního bosse za druhým.. Dante má parádně vytuněnou kosu, se kterou tam půlil jednoho pekelníka za druhým.. Celkově to nemá nějaký extra propracovaný scénář a animace na dnešní dobu taky celkem pokulhává, ale..... animovaný jatka jsou to delikátní.. Snímek určen pouze pro fanoušky počítačových RPG her.. Ostatní když to uvidí, tak nepochopí:-)

Legie (2010)

Oh shitttt:-( Ze začátku když se snímek natáčel jsem se těšil, po čase jsem byl už pouze zvědav a nakonec když jsem to viděl, tak to bylo sakra hodně špatný.. Do traileru vysekli pouze to co stálo za to, jinak ta ostatní bezduchá konverzace celý film byla opravdu ubíjející.. Naprostý souhlas s uživatelkou KevSpa, která napsala: "Chyběla mi tam už jen erotická scéna mezi Michaelem a Gabrielem". Tahle hláška mě fakt pobavila:-))))

Lítám v tom (2009)

Vynikající George Clooney v roli která mu seděla jak "prdel na hrnec".. Oprávněná nominace na 6 Oskarů.. Celý příběh je vyprávěn bez nějakého tlaku a naprosto nenuceně.. Sice mě trochu překvapil konec, ale ani pozitivně ani negativně, prostě mě jen překvapil.. Co bych si od Georga na chvíli půjčil, tak to by byla jeho peněženka se všema členskejma kartama co měl:-)) Asi bych nevěděl kterou mám využít jako první:-))

Iron Man 2 (2010)

Obrovské potěšení a spokojenost s druhým pokračováním "plechouna":-) Přirozeně a nenásilně navazuje na první díl.. Velice vhodně doplněno o nové herce Scarlett a Samuela. Co všechno předčilo mé očekávání, tak výkon Mickeyho Rourka, ten tam byl prostě boží!!!! Role záporáka mu sedí mnohem více než nějakého klaďase.. Zbytečné zde vychvalovat Roberta, protože tomu Iron man sedí:-) Ovšem největší "průser" filmu je dabing:-( Hodně se těším na verzi v originálním znění, protože ty hlasy co jsou ve filmu použity mě hned od začátku pěkně sra...:-( Omlouvám se za užití trochu ostřejších slov, ale po shlédnutí tohoto snímku to jinak vyjádřit ani nejde.. Pro příště si budu muset rozmyslet, jestli se vůbec vyplatí chodit do kina na filmy s takto "povedeným dabingem".

Co jsi dělal za války, taťko? (1966)

Nejdříve brutální chlastačka s nepřítelem, pak neshody kvůli ženské, poté předstírání válčení mezi sebou pro své velitele a velké finále v podobě spojených nepřátelských armád proti třetímu nepříteli což byli Němci:-)) Ty to tam nafasovali takovým způsobem, jakým by ve skutečnosti potřebovali:-)))

10 položek a méně (2006)

Takto pozitivně naladěný film jsem dlouho neviděl.. Pokud si budete chtít vylepšit náladu, není lepší volba.. Morgan je tady opravdu kouzelnej, někoho takového bych chtěl moc znát osobně a byl bych u něj stálý návštěvník:-) Jenom ta stopáž mě trochu mrzela:-( Ikdyž možná jenom dobře, ještě by to sklouzlo k totální kýčovitosti a nakonec by z toho byla pěkná blbost..

Souboj Titánů (2010)

Tento snímek jsem očekával s obrovským nadšením!! A když se konečně objevil na plátnech, tak mě docela zaráželo hodnocení a celkem i negativní komentáře nejenom na této stránce.. Takže mě nezbylo nic jiného než si o tom udělat obrázek sám.. A po shlédnutí musím naštěstí jedině nesouhlasit!!!!! Pro mě to byl audiovizuální dlabanec na motivy řecké mytologie bohužel dle původního námětu zfilmovaného roku 1981. Originál a remake se nedají srovnávat.. Triková a technická stránka se posunula na mnohem vyšší level. A samozřejmě, že takovýto snímek dokáže prodat už jenom triková a technická zručnost filmového teamu a ne samotný příběh.. Většina ze starší generace co viděli originál v dobách dávno minulých budou na něj budou vzpomínat jako na nadčasový snímek.. Ale stávající generace, která ty správné průkopnické pokusy nikdy neviděla, tak z tohoto novodobého provedení musí být absolutně unesena.. Co podle mě nejvíce ublížilo tomuto snímku, tak je bezvýznamný převod do 3D.. Bohužel Avatar spustil takovou mánii, že si všichni myslí, když to bude 3D, tak to bude nejlepší.. Opak je pravdou, 3D zde pouze ublížilo a těším se, až si to vychutnám pěkně ve 2D bez otravných brýlí, bez rozmazaných částí obrazu a s pořádným kontrastem barev.. Ještě pár slov k hereckému obsazení a hereckým výkonům.. Ze začátku trochu obava jak se s rolí Persea popere Sam Worthington poté co byl rychlostí blesku katapultován skoro na herecký Olymp za hlavní roli v ultramegahitu Avatar.. A dobrý, ten jeho ksich mě tam vůbec nepřišel špatný a krom Russella Crowea a Gerarda Butlera by se mě tam snad nikdo jiný ani nepřišel lepší.. Rada na konec: Pokud si tento snímek chcete užít, tak zahoďte všechny vzpomínky, že jste kdy viděli nějaký původní Souboj Titánu a nechte se unést novodobým zpracováním řecké mytologie.. Pak bych řekl, že budete spokojeni minimálně jako já a má drahá polovička:-)

Mstitel (2009)

Klasická lámačka rukou a nohou bez jediného inkasovaného úderu.. V tomto je Steven naprostá jednička:-) Film je určen pouze pro fanoušky Stevena Segala.. Pokud ho nemáte rádi, tak na to radši ani nekoukejte, bude to pouze ztráta času..

Ninja Assassin (2009)

Pokud si odmyslím občas tu nechutnou řezničinu a galony krve stříkající z obětí Raiza, tak mě to jako akční mlátička přišlo nadmíru dobré.. V tomto žánru je to za poslední dobu jedno z lepších co jsem viděl.. Takže nebudu bezhlavě tento žánr podkopávat:-) No a největší libůstka byla konečná akční scéna, když do kláštera na výcvik ninjů najede těžká vojenská technika:-) Sice to je demence, ale za ten pohled to stálo..

Návrh (2009)

Chvílemi jsem myslel, že se z té trapnosti snad pose...., ale nedopadlo to tak a dokonce jsem zjistil, že to nebylo vůbec na romantickou komedii špatný.. V průběhu filmu se ve mě asi něco zlomilo a už to bylo jen lepší a lepší:-) Ne že by to zase byl nějaký extra zázrak, je tam spousta zavedených témat v čele se Sandrou a Ryanem.. Oba se předvedli v takovém svém standartu, ani špatný ani excelentní.. Takže dobrý:-)) Jako oddechový snímek na příjemný večer ve dvou je to ideální volba..