Karate Kid (2010)

Vyměnit bojové umění Kung fu za karate oproti původnímu snímku byl jednoznačně výborný nápad (kung fu je přeci jen živější styl).. Osa filmu zůstala víceméně stejná, ale vše ostatní bylo lepší než původní snímek. Kromě jakýchsi drama úletů kamsi do jejich minulosti.. Díky tomu se to vše dost protahovalo a brzdilo v plynulosti děje.. Kupodivu mě ani moc nevadil rozmazlenej fracek Jaden, který zde předvedl, že by se z něj snad mohl někdy v budoucnosti stát dobrej herec jako tatínek:-)

Parchanti (2010)

Po snímku "From Paris with Love" další odpočinkový nářez, který obsahuje vše k absolutní spokojenosti.. Při pohledu na Mexikánce v klobouku s brutální sniperkou jsem si říkal, že takováto role je vždy jako za odměnu:-)

Ženy v pokušení (2010)

Už si ani nepamatuji, kdy se mě takhle líbil český film.. Poslední dobou se totiž točí samé depresivní dramata, které nutí člověka pouze přemýšlet a bědovat nad tím jak je všechno hrozné.. Tento snímek vdechl do českého diváka naději, že není všem dnům konec, protože se najdou u nás i režiséři, kteří dokáží natočit film, který nejenom nenudí, ale dokonce i pobaví..

Donnie Darko (2001)

Tomuto filmu asi trochu zhorším hodnocení, protože jsem z toho nebyl zase až tak moc odvařen:-( Přišlo mě to hodně podobné filmům typu The Butterfly Effect nebo Eternal Sunshine of the Spotless Mind.. A bohužel Donnie mě nijak nepřekvapoval, což se u předchozích snímků stávalo.. Možná kdybych je neviděl dříve, třeba by hodnocení bylo lepší;:-) Ale.... s tím se už nedá nic udělat.. Na konci jsem měl pocit, že jsem ten film dostatečně nepochopil, takže až se na něj někdy v budoucnu podívám znova, tak třeba své hodnocení trochu poupravím;-) Do té doby pouze za 3*..

Vánoční koleda (2009)

Bohužel lehké rozčarování:-( Jelikož jsem knihu nečetl a příběh neznal, tak mě trochu zklamal samotný název.. Já se totiž strašně těšil na pořádnou načančanou vánoční jízdu a ta bohužel nebyla.. Tento snímek pro mě rozhodně není určen na vánoční svátky.. Vše to bylo až moc ponuré a chvílemi velice depresivní.. To je k příběhu vše, ale co se samotného zpracování týká, tak to byla luxusně odvedená práce.. Chvílemi jsem si nebyl jistý, jestli je to vůbec animovaný nebo je to hraný..

Bathory (2008)

Tento rádoby velkofilm s nehorázným rozpočtem na mě bohužel zapůsobil jako televizní pohádka za pár korun, kterou dávají každou neděli po obědě v televizi:-( Rádoby bojové souboje bych spíše přirovnal k amatérským historickým skupinám, které se snaží jenom předváděj boj, protože jednotliví aktéři si hlavně nechtějí ublížit.. Chvílemi neskutečně zmatené prostřihy, které snad s filmem neměli vůbec nic společného.. Možná to Jakubisko zamýšlel jako "nenucené reklamy", které dávají na komerčních televizních stanicích každých 20minut, aby diváka co nejvíce nas..... Tento film od odpadu zachránil pouze Karel Roden.. Ten jako jediný snesl trochu té pozitivní kritiky i když ve filmu hrál největší "zlobidlo":-))

Zrození šampióna (2009)

Uskutečněný American dream.. Tento film, ať by byl jakýkoliv, tak úžasný herecký výkon Sandry Bullock, by mu dal nálepku vynikající.. Po dlouhé době se herečka právem zasadila o udělení oskara za nejlepší herečku v hlavní roli.. Hned od začátku jsem začal mít strach kdy se celá ta idylka pokazí a ejhle, nic takového se nekonalo.. Je dobře, že se nezapomíná točit filmy, které jsou hezký a ještě s hezkým koncem;-)

Talentmania (2010) (pořad) odpad!

Demence vysílací stanice "Nova" se opět řádně projevila.. Když přišla "Prima" s pořadem Československo má talent, tak chvilku poté se objevil nový pořad na Nově, již zmíněný Talentmánia.. Jak je vidět, prachy jsou prachy.. Včera jsem na to chvilku koukal a byla to tak nechutná nuda, že jsem to ani nedokoukal a šel jsem s klidným svědomím do hajan..

Blood and Bone (2009)

Klasická béčková pouliční mlátička.. Totálně nabušenej hlavní hrdina, který je odsouzen k výkonu trestu (samozřejmě je nevinnej) a když se dostane z vězení, tak začne konat dobro, přesně dle mého gusta.. Každý záporňák si zaslouží totálně zmasakrovat držku, popřípadě mu prohnat kulku hlavou a to vše bez jediné obdržené rány;-))

Mistři demolice (2004) (pořad)

Mají k dispozici luxusní hračky na demolice:-)) Všechny bych si na chvilku půjčil a pár baráčků bych si cvičně zdemoloval:-)) Jinak pořad celkem o ničem, možná trochu o improvizaci..