Rytíř pohárů (2015)

Wtf? Zřejmě film nad moje síly. Spoustu skrytých symbolik a význámů mi uniklo, zpětně si musím pročítat rozbory filmu. Z kamery mě bolela hlava a oči. Působila velmi depresivně, což bylo způsobeno především nepřirozenou intimností ve vztahu k hlavní postavě. Aspoň, že herečky byly pěkný.

Snoubenec z Tokia (2014)

První půlku mně Amelie připadala něžná a roztomilá. Druhou mě naopak hrozně štvala její zmatenost a hledání. Sex se v podstatě udál jen jakoby a u takového filmu bych čekal více intimní a procítěné podání. Viditelná snaha kopírovat Amelii (roztomilost, střeštěnost a vypravěčský hlas). Plus za postavu druhé Francouzky. Nápaditá hudba, pěkné obrázky pulzující Tokyo a bizarních japonských tradic. A stejnak jsou Rinriho rodiče yakuza!

Zúčtování (2016)

Film, u kterého se konečně hodila Affleckova topornost pro roli autistického účetního. Díky dobrému castingovému výběru Anny Kendrick jako spolupracovnice se perfektně zvýrazní rozdíl mezi normálností a sociální zpožděností a také mezi drobným a obrovským neforemným tělem. Akce a napětí výborné. Bohužel příběhově je film pouze jeden do tuctu.

Valmont (1989)

Hollywoodský film v evropské produkci. Bohužel příliš rozvláčný a místy i nudný a předvídatelný. Výborné kostýmy a prostředí. Velkým zpestřením byla postava liberální babičky. Firtha znám až jako staršího herce ztvárňujícího více distingované milovníky, takže se mně pochopitelně k této roli nehodil.

Proč právě on? (2016)

Příjemně překvapilo. Očekával jsem termínovanou/instantní komedii posledních let, ala Stážista, Interview, Sousedi, Bad Grandpa, atd. Ale nebylo tomu úplně tak. Gagy, scénky a ostatní vtípky byly výborné a velmi nápadité (zvířata, obrazy, Kato, hlasová pomocnice a mnoho dalších). Bohužel dějově se filmu nepodařilo vymanit z klišovitosti, nudnosti a předvídatelnosti. Jak už někdo psal, Franco na svůj věk mladého IT podivína zahrál uvěřitelně. Akorát vlastně nevím, co se Stephanii na něm líbilo? Upřímnost, určitá naivita, nebo snad náběh na hipstera/hippika?

Pařba o Vánocích (2016)

Prvně se půl hodiny napjatě čeká na party, která by teda potom měla být opravdu vostrá. Následuje půl hodiny kruté party, bohužel nevtipné. (připouštím, že situace s prostitutkou byla OK) A pak se zase půl hodiny zachraňuje IT společnost. (jakože aby to někam dospělo) Prostě ztracený čas a film hodný zapomenutí.

Kuchař ví (2016) (pořad)

Kuchař baví! EDIT PO 2 MĚSÍCÍCH: Kuchař už je trapnej.

Kosmo (2016) (seriál)

Tento humor není můj šálek čaje. Nazval bych to trapností.

Nádraží (2017) (seriál)

Divím se tak nízkému hodnocení ve srovnání s Come Fly with Me. Myslím si, že se podařilo přenést náladu a myšlenky anglického originálu do českého drážního prostředí. Výborná práce kostymérek! Herci dobře pracují s hlasem. Jediný problém mám s tím, že většina scenek je pouze úsměvná (pár jich je až trapných {babka}) a nejvíc si na nich cením právě fyzické podoby postaviček a ne jejich monologů. Zábavný mi přijde pouze Darius Zmrt, Cameron White, ostravaci a občas securitáci.

Trpaslík (2017) (seriál)

Bláznivé, děj přitažený za vlasty, ale místami opravdu vtipné. Silně se pracuje s klišé, a to jak rasovými, genderovými, věkovými, tak i třeba zaměstnaneckými. Pokud se přenesu přes tuto zkratkovitost, tak třeba ve třetím dílu byly výborné scenky s právníkem a jeho otcem..