Superbad (2007)

Naprostá pecka. Film je velmi sprostý a nekorektní. Někdo tu psal, že dialogy se mu zdály strojené a neuvěřitelné. Mně se naopak zdály velmi uvěřitelné a trefné; puběrtácky sexuálně naivní. Každý si v tom najde situaci, kterou možná zažil nebo slyšel z vyprávění. A každý muž si ve filmu najde pubertální názory na partnerský život a lov žen, které po určitou periodu života zastával.

Kopačky (2008)

Nechytlo mě to. Spousta kliše scen s málo humorem. Dobrá byla postava Jonaha Hilla, Segel byl ukňouraný sympaťák. Plus za 'návratovou scénu' s Kristen Bell.

Deadpool (2016)

Nemám rád komiksové filmy a ani většinu akčních filmů nemusím, takže jsem od filmu moc neočekával a pustil si ho především kvůli tomu, že měl být natřískaný humorem. Napoprvé jsem usnul po 40 minutách. Jsem ale rád, že jsem po půl roce dal filmu druhou šanci a dokoukal, protože druhá půle je o dost svižnější a nadupanější vtipama než první. Film moc dlouho příliš suše a zdlouhavě vysvětloval, proč teda vlastně deadpool. Roztáhnout křídla mohl až v klasických akčně-komiksových scénách, kde si mohl vzít všechny klasické žánrové představitele na paškál. Cením si popkulturních narážek. Plus za každou scénu, ve které se vyskytovala sprostá a slepá černošská bába.

21 gramů (2003)

S rozkouskováním jsem neměl problém. Líbilo se mi, jak se příběh postupně vyjasňoval spojováním scén z různých časových úseků. Rád bych film také viděl chronologicky správně sestavený. Zajímalo by mě, jestli by ztratil na kráse a přitažlivosti, jak se zde někteří domnívají. Opravdu jsem cítil boj všech a v podstatě jsem také se všemi soucítil, i s Del Torem. Nemůžu říct, že by byl zmrd, ale spíš pořádně ztracenej a život se s ním nemazlí. Kde každá dobrá věc - výhra auta - je vykoupena o to horší věcí - nehoda.

12 opic (1995)

Film, který nabízí velké množství interpretací. U tohoto filmu není důležitá obrazová stránka, jde především o scénář, který nutí diváka o filmu přemýšlet jako nad rebusem. Troufl bych si říct, že film je schválně napsaný tak, aby byl otevřen většímu množství interpretací. Dvě věci jsem si vlastně nedokázal uspokojivě vysvětlit - proč se v jednom za snů vyskytoval na letišti Pitt a ne chlápek s pony tailem. A taky, co má znamenat žena na konci. V originále říkala něco ve smyslu "I am in insurance". Zde mám tři podobně pravděpodobné teorie: 1) opravdu se jedná o náhodu a budoucí vědkyne v pozemském civilním životě byla pojišťovačka, 2) přijela zajistit to, že se nákaza roznese (a tudíž se nezmění minulost) a ona jako vědkyně bude mít její vzorek před mutací, a nebo 3) přijela zastavit nákazu. Pitt výborný, podivní týpci mu evidentně jdou - viz Tyler Durden. Willis neurazí.

I dva jsou rodina (2016)

Film balancuje na hraně patosu a kýče. Vlastně na stranu regulérního a kvalitního dramatu/komedie se dostal jen díky dojemnému závěru, soudu a citlivé scéně u doktora. Pohnutky matky zanechat u Samuela batole jsou celkem pochopitelné, i když přesné důvody ve filmu nebyly nikdy vysvětleny! Co ale nepochopím je její agresivní boj o Kristin po tolika letech. Plus za tlouštíka gaye a jeho nabalovací techniky. P.S. V tom super hravém dětském pokoji by chtěl žít asi každý capart.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Film, kterému by prospělo promítání bez zvuku a titulků. Scénaristovy by měly sebrat všechna pera v bytě za tak slabé dialogy - (nejhorší byly asi před a v průběhu první návštevy restaurace). Vizuálně je ale líbivý. Vlastně překvapivě s výjimkou sexuálních scen. Režisér asi zná jen jeden průběh styku - naplácání na holou, cunilingus, či felace zakončené misionářem se stojícími bradavkami.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Cimrmana jsem viděl poprvé. Velmi se mi líbilo rozdělení představení na dvě části - přednáška a hra. Přednáška měla nápaditou formu, bohužel obsah a vtipnost značně zaostávaly. Samotná hra se mi také příliš nelíbila, protože největší hlášky už jsem znal od kamarádů a ostatním forum jsem se jen usmál, nebo nad nimi zakroutil hlavou. Příběh ve hře v podstatě minimální a o ničem. Radši mám Svěrákovu a Smoljakovu filmovou tvorbu.

Vyšetřování ztráty třídní knihy (1997) (divadelní záznam)

Výborná přednáška - Cimrmanův úskok stranou, zapomněnka. Bohužel samotná hra šla mimo mě - neustálé přeřeky a opakování mi přišly vyloženě trapné.

Naše dovolená a jiné pohromy (2014)

Dobrý mix humoru a slz. Stejně jako u outnumbered (mimochodem výborný seriál) to stojí a padá na dětech. Rodiče vlastně jen nahraváj na smeče (např. scena o tom, čím se živí strejda). Nevím, jestli to je i u tohoto filmu, ale outnumbered si zakládalo na improvizaci. Plus za vyhnutí se patetickému konci ala hollywood.