Mr. Robot (2015) (seriál)

Kdybych nebyl z branze, musel bych za napadnou podobnost Fight Clubu snizit na ****.

Taxikář (1976)

Film odlisny od ostatnich Scorseseho. Jeste nemel svuj tolik osobity styl, ktery pozoruju v pozdejsich filmech. Dost me stvala kamera. Nadherne byl vykreslen posun postavy - pracovity introvert --> blaznivy terorista zbavujici New York od haveti a necistot. Na konci se mi libila idea De Nira jako hrdiny zahranujici nevinne divky -- hrdiny, ktery divku zachranil prevazne kvuli tomu, ze se mu 10 minut predtim nepodarilo spachat atentat na senatora.

Annie Hallová (1977)

Intelektualni pohled na neintelektualni lasku. Spousty dialogu hodnych zapamatovani!

Méďa 2 (2015)

Prilis dlouhe. Kupodivu filmu skodi celistvy dej, ktery naopak v jednicce nebyl tolik pritomny. Pro priste bych opet radsi volil kombinaci nekolika zabijackych vtipku jakz takz spojenych dohromady nez celistvy dej s par vlozenyma zabijakama.

Všichni dobří rodáci (1968)

Pro me osobne zapadnuty cesky klenot. Dej bych shrnul slovy: "Vsechno je o lidech". Na filmu je videt 20 let prace skrze perfektne vykreslene postavy. Matuska, Brzobohaty, Galatikova, Brodsky, Mensik, a spol. to sehrali naramne.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Parodie na filmy s agentama plna napadu, obcas detinskych napadu. Do peti hvezdicek mi schazela apriorni znalost vsech del, ktera se Vaughn snazil parodovat. Nejvetsi skvost byla scena v kostele a svedska princezna.

Rivalové (2013)

Hodne se mi libil kontrast mezi dvema naprosto rozlicnymi zpusoby, jak se dostat na nejvyssi uroven v cemkoliv (bud to procitit, dychat pro tu vec telem i dusi, anebo vse peclive promyslet). Zabery z prubehu zavodu byly tez uchvatne.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Pisnicky super, ale vzhledem k tomu, ze jsem vseho vsudy videl 2 westerny, tak mi hodne vtipku a narazek urcite uniklo. A tak pro mne povest Limonadoveho Joea urcite predchazela realitu.

Revolution OS (2001)

Pěkný úvod do historie Linuxu. Entuziasmus z protagonistů jen číší. Bohužel je to trohcu jednostranný a propagandistický dokument. Chtělo by to nějáké pokračování, které by shrnulo dalších deset let života tohoto OS.

Před úsvitem (1995)

Výborně napsané dialogy. Z takového množství nápadů by se snad dali natočit desítky konvenčích holywoodských slaďáků. Za zmínku určitě stojí i konfrontace dvojice s několika obyvateli Vídně, kteří pokaždé posloužili jako výborný odrazový můstek pro další roztomilé rozepře.