Old Boy (2003)

Výborný audiovizuál (scena s chobotnicí, Penthouse, dlouhá bitka ve 'vězení', atd). Herecky též perfektní, bohužel emočně mi to bylo občas vzdálené. Ale hlavně bych nedával na stejnou roveň to co provedl Oh-Dae Su a to, co provedl jeho věznitel. Konec takový, že jsem s Oh-Dae Su sdílel jeho bolesti a byl si vědom bezvýchodnosti situace. (snad ta hypnoza zabrala)

Sherlock (2010) (seriál)

Po 4. serii musím jít s hodnocením na 4 hvězdy. Tvůrci si asi byli natolik jistí svým umem, že všechno překombinovali jen protože můžou. A navíc vztahově se to stalo neskutečnou telenovelou.

Matky na tahu (2016)

Matky na tahu vystřílí veškerý svůj arzenál jako typická americká komedie posledních let už v traileru. Takže celý film se pak nese v duchu slepování zdánlivě nenavazujících scének, které do děje nic nepřináší a pouze s přimhouřením obou očí vykresluje svět dnešních US matek. Kristen Bell hrála úděsně. Nejvíc to rozzáří Kathryn Hahn svým přízemním humorem. Christina Applegate je prvotřídní americká hospodyňka-svině. A postava Mily Kunis mě vlastně kromě vzhledu nijak nezaujala. Peripetiím s manželem a milencem je věnován velmi krátký čas, takže si člověk musí hodně věcí domyslet, případně žít ve zkratkovitém světě.

The Grand Tour (2016) (pořad)

Hodnoceno po zhlédnutí prvního dílu. Bohužel mi připadalo, že vizuálno vítězí nad obsahem. Třeba se vrátím k pozdějším dílům a ty mně to vyvrátí.

Buchty a klobásy (2016)

Velké zklamání. Moc fekálního a sexistického 'humoru'. A to vadilo i mně jakožto člověku perverznímu a zvrhlému. Všeho všudy jsem se zasmál asi dvakrát. Dokonce jsem na pár minut u filmu usnul, probrala mě až grupač party na konci.

Crisis in Six Scenes (2016) (seriál)

Jeden z lepších Allenových počinů posledních let. Rozhodně není formátem seriál, ale spíše delší film. Allen projel snad všechny své oblíbené témata - válku, lásku, nihilismus, smrt, uberintelektualnost. K tomu se ale začal vyrovnávat se svým stárnutím (a už ve filmu opravdu staře a rozklepaně působí). Miley Cyrus se mně nezdála jako velký castingový přešlap. Svou postavu odehrála věrohodně a zaníceně. Začátek průměrný, prostředek horší, konec výborný. Vyzdvihl bych interakce mezi Woodym a Miley, a pak taky vynikající poslední díl.

Café society (2016)

Prázdnota, předvídatelnost, po sté ty samé Allenovy témata, i dialogy slabší než je u Woodyho zvykem. Postavy absolutně bez hloubky.

Hot Girls Wanted (2015)

Nic nového jsem se nedozvěděl. Chaotické přeskakování z kurvy na kurvu. Odporní pasáci. Taky nechápu rodiče těch kurev, co si domů přitáhli natáčecí štáb, bez toho aniž by věděli, co dcera vlastně dělá.

Ma Ma (2015)

Kýčovitá pohádka s prvky argentinské telenovely - zpívající gynekolog.

Provinění (2016)

Předvídatelné od začátku do konce. Slabé herecké výkony většiny (až na dva zasloužilé bardy a asijského motorkáře). Jen malý náznak hloubky postav a jejich vnitřních motivací. Podivná nelinearita. Hrozný střih. Film celkově nedodělaný, nevybroušený, spíchnutý horkou jehlou. Jediným pozitivem tak byla nápaditá kamera.