Před soumrakem (2004)

Moc krátké. Konec předvídatelný a konverzace jsou o polovinu horší než v Před úsvitem. Moc se mi ale líbilo, jak chodili okolo horké kaše a k tomu, co si opravdu chtěli říct se dostali až na několikátý pokus.

Halt and Catch Fire - PC Rebelové (2014) (seriál)

Must watch pro každého ajtáka. Z konvence použiju termín ajťák, ale pro hodně lidí zabývající se softwarem/hardwarem/teoretickou informatikou/jinými vědeckými oblastmi je to termín nadmíru pejorativní. (přeložen do normální řeči něco jako kopáč, mačkač čudlíků, atd.) Občas mi vadila přílišná dramatická rozvleklost typická pro seriály z dílny AMC. Ale to je asi jen proto, že jsem tam chtěl co nejvíc assembleru, návrhu, pájení a sexu. :D Jinak si myslím, že počítačová komunita té doby byla vykreslena více než dobře. {souboj gigantů (spíše gigantu v podobě IBM) a aspirujících osobností, které vše dělali srdcem a přirozená zvědavost, kam až lze technologii dotáhnout je hnala kupředu}.

Hannibal (2013) (seriál)

Pilot mně stroprocentně chytl, konec první serie už bylo pouze plácání na místě. Druhou serii jsem si pustil z povinnosti a byl jsem příjemně překvapen, protože díly byly svižné a stavěly na informacích pečlivě vybudovaných v první serii. Taky se mi líbila větší epizodnost v druhé serii. Konec druhé serie je potom jeden z nejlepších serialovych cliff hangers.

Život pod vodou (2004)

Chybí silnější dějová linka. Takhle je to jen slepenec výbornejch nápadů a záběrů.

Jak jsem balil učitelku (1998)

Fantaskní příběh, který má výborný audiovizuál avšak celkově působí lehce nesourodým dojmem. Škoda, že se nezaměřoval víc na Billa Murrayho, pač zintenzivnit rovinu muže procházející krizí středního věku by se určitě vyplatilo.

Špinavý trik (2013)

4 * za super scénu v baru, kde v pozadí hraje "Delilah" od Toma Jonese.

Hazard v Las Vegas (2007) (TV film)

Chápu, že se někomu jeho reportérský/dokumentaristický styl líbit nemusí, ale pro mě je to absolutní TOP. Nepodsouvá, nekritizuje své objekty sledování, nevytváří pro diváka žádný ucelený obrázek, ale vše nechá na divákovi. Otázky mně občas přijdou až dětinské, ale právě z odpovědí na tyto otázky se potom nejvíc dozvím. Na konci každého jeho dokumentu člověk nemusí váhat, jestli si náhodou dokumentarista celou pravdu/reportáž trochu neohl. A kdyby jo, tak i v tom je Louis mistr!

Louis Theroux: Za mřížemi (2008) (TV film)

Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

Čekal jsem víc. Trojan sice jako obvykle nezklamal, parťák Němec byl taky přesvědčivý, ale to už se nedá říct o Krajčovi a Vágnerové (k té ta astroložka vyloženě nesedí). Atmosféra pilotního dílu je ale jedinou věcí, která mě donutí se podívat i na díl druhý. Vypíchl bych surovost podání, náznak severské chladnosti a lepší kameru. Celkově mně to přišlo jako mix True Detective, Broen a Zodiaca a dialogy podobající se scénaři nějáké céčkové scifi/krimi/thriller s****y.