Jednoduchý plán (1998)

Né příliš známý film, kde hraje i můj oblíbený herec z filmu "Santa je úchyl" Billy Bob Thornton, zde namaskovaný né teda úplně vábným vzhledem. Ten za svůj počin obdržel ocenění v Los Angeles. :D Film se odehrával na venkově v zasněženém maloměstě. Měl velice solidní děj, už od začátku jsem věděl, že se mi bude líbit. Zpočátku to vypadalo na opravdu jednoduchý plán, za který nebude trojice dopadena nebo že okolo ukradených peněz a mrtvého člověka ani pes neštěkne. Opak je ale pravdou! Slušná atmosféra, hudba zvláštně ladila a závěrečná čtvrthodina v lese u letadla byla perfektní. Proto uděluji 4* a k tomu příslušných 77%.

Fakjů pane učiteli 3 (2017)

Oproti jedničce a dvojce je tohle už pouze slabý odvar a špatný pokus o dobrou komedii pro mladou generaci. Film jsem ani nedokoukal celý, ale třeba si to někdy ještě pustím a dám tomu šanci... Jinak skoro všichni herci pořád stejní, ale legrace už příliš nenabízejí. Dnes dávám 45%.

Dokonalý svět (1993)

Kevin Costner se zde prezentuje asi jako nejsympatičtější filmový únosce a vrah, kterého znám. 😌 S chlapcem, za jehož únosem následoval putovní, silniční útěk, měl velmi společného a postupně mezi nimi gradovalo přátelství. Cestou navštěvovali různé benzínky, bary, pole, ranče, atd... Měl se prostě s jeho únoscem lépe, než v pohodlí domova. 😊 I starý pardál a tvrďák Clint Eastwood si zde zahrál jednu z hlavních rolí a vlastně režíroval celý film. Na konci ta jeho pěst měla emoce jak bejk. 👊💘 Opět další takový Road movie snímek, jen není zmíněn v jednom z uvedených žánrů... ⛽🚦🚗🛣️ Má to grády, emoce a proto nemám problém hodnotit stejně jako hovoří průměr vpravo nahoře, čili velmi solidních 84%. 👌

Uleeovo zlato (1997)

Jsem teprve 97. hodnocující tento film a podle této statistiky byl viděn každým 167 708. člověkem, samozřejmě ho v celém Československu nevidělo pouhých 97 lidí, včetně mě, ale o moc stovek víc jich podle mě nebylo. Tomu taky odpovídá jeden jediný odkaz, který jsem našel na Uložto. Byl vysílán na TV stanici MGM 🦁, kde většinou bývají méně známé filmy. Zaplaťpánbůh za něj! 🙏😌 K tomuto filmu jsem přišel opravdu náhodou, když jsem si včera po shlédnutí filmu "Bezstarostná jízda" rozkliknul hereckou filmografii Petera Fondy (syn Henryho) a následovně tento film. Ten za zdejší počin získal Zlatý glóbus (2. největší cena po Oscaru), ocenění v New Yorku + byl nominován právě na už zmíněného Oscara. Dokonce si zde chvíli zahrál i Tom Wood, známější jako Neumann z Gerardova vyšetřovacího týmu mého nejoblíbenějšího filmu "Uprchlík". Film se odehrává ve venkovském prostředí a točí se okolo včelaře 🌼🐝 Uleeho (dabovaný známým Pavlem Soukupem [daboval třeba Arnolda]). Jeho manželka ze začátku závislá na drogách, to úplně naplňuje žánr drama. Maličko mi to připomíná Gilberta Grapea v béčkovém podání. Ulee je svéráz a má pochopitelně nějaké finanční eso v rukávu, o které by ale mohl přijít... Bůhví, jestli ho to díky dvoum grázlům nebude stát i život. 🤔🙈 Víc už nic. 🤫 Pěkná 🎹 hudba, dalo se na to dívat, hodnocení tak nějak souhlasí s mými dojmy. 60%.

Bezstarostná jízda (1969)

Další Road movie snímek odškrtnutý z mého seznamu. ☑️ Dennis Hopper (více se mi líbil v Red Rock westu), který nejen, že v něm hraje a podílí se i částečně i na scénáři, ale je také režisérem filmu, za něž si odnesl i ocenění za debut. Zjevně bylo cílem natočit takovýto putovní film v americkém prostředí, s pořádnou dávkou benzínek, motelů, bordelů, kurev a marihuany, ale takřka bez děje. Je to prostě o svobodě, hoši si vychutnávají každičkou míli (možná na Route 66 🤔), ale tam kam jedou, nejsou úplně vítáni. Nicholsonovy herecké začátky také v tomto filmu poznamenaly menší ocenění. Jen jeden ze tří hlavních herců žádnou sošku nezískal a to byl Peter Fonda, syn legendárního Henryho Fondy (12 rozhněvaných můžu, Tenkrát na západě). Kostýmy, herci i místa natáčení opět na jedničku s hvězdičkou, bohužel to zdaleka ale nesplňuje všechny kritéria na dokonalý film... Konec šedesátých let, doba, kdy +- začala světu sloužit barevná kamera. Za mě lepší střed, 63%!

Predátor (1987)

Tento kinematografický trhák jsem viděl teprve před 2 dny. 😬😀 Čekal jsem od toho daleko víc, bohužel jsem u toho předevčírem večer usínal a konec bohužel nedokoukal. Možná moji mozkovou kapacitu sráží fakt, že tomuto filmu dávám stejný počet * jako, např. "Chatě smrti". 😂 Ale pocit jsem z toho měl alespoň oproti "Chatě smrti" na lepší průměr, ta sahala nanejvýš na průměr. 🙈 Každopádně skvělá jungle hudba, na ty roky docela propracované, ale děj je dosti skromný, neokázalý. Dávám filmu solidní 3* a 65%, ale třeba až ho někdy dokoukám do konce, tak změním na 4*... 🤔

Odpočívadlo 2: Neohlížej se (2008)

Těžce béčkový, ne moc známý horor. 👎 Jen to prostředí 🚗⛽🏜️🛣️ se mi celkem zalíbilo, škoda, že nebyla možnost ho vidět na lepší kameře, než v jaké byl snímek natočený... Kdyby tam byla aspoň trošku zajímavější zápletka nebo lepší vyvrcholení, tak bych neměl problém dát ty 3*, ale takhle zůstaneme raději u dvou a 45%. 🔪😌

Jízda do pekel (2001)

Tento film už pár dobrých let znám, až teď jsem si všiml, že zde chybí můj komentář. I tento film na ČSFD nepatří mezi "veleznámé", jak takové poslední dobou komentuji. Pro většinu není film ničím zvlášť specifický, ale mě takovýto typ silničního hororu velmi sedí. První půlka u mě zaválela, spíše ta druhá u mě lehce klesla. Zde ještě žijící hvězdný herec a sympaťák Paul Walker mi v této roli velice sedl, společně i se Stevem Zahnem. Trošku jsem nepochopil, proč ty kluky 🔪 Rasty 🔪 nerozmáčkl v tom autě a nezabil je, když už se nemohli bránit a jen doufali... Ne, on je nechal být a později jim zavolal do motelu, když už byli s Venou. To u filmu postrádá logiku. Ale teď to dobře, naprosto skvělá atmosféra, vynikající Americké prostředí 🚗🚔🛣️🏜️⛽☕🥂🚦 (dálnice, motely, bary, čerpačky, pouště, Chevrolet Impala 1971, zdejší maloměstský šerifové 🤠👮🕵️🔎), proto se divím, že film není zařazen mezi Road movie, ale to je asi jedno. Jednoduchý, ale skvělý scénář, který mě baví po celou hodinu a půl. Dva bratři putují za kamarádkou a cestou je napadne si z někoho vystřelit pomocí vysílačky, trošku až puberťáckým způsobem. Jenže se usadí na špatném terči... 😬 A o tom to je... 😉😱 Tak hezkou podívanou přeji. 😉 82%. 👌

Millerovi na tripu (2013)

Po shlédnutí filmu se můj pocit splnil nad moje očekávání. Později ale můj názor trošku "vystřízlivěl"... Čekal jsem průměrnou komedii od amíků, postupně se ale děj vypracoval do poměrně slušných (i emotivních) zážitků na výletě tohoto Road movie snímku. Poslední dobou mám na tento žánr celkem štěstí. :D Přeci jen k dokonalosti furt hodně chybělo, protože děj měl poměrně dost jednoduchý spád, ale něco do sebe to taky mělo... Nebýt kamarádova doporučení, tak bychom se na něj dnes určitě nepodívali a tolik se nezasmáli, jak tomu právě bylo. A protože jsem ho dokoukal právě teď, nechtějí se mi hned vymýšlet nějaká moudra... Prostě film jsem si poměrně užil, pobavil se, oddychnul po sportu, ale ten Xkrát místy chybějící dabing mě už později začal lézt na nervy. Za to sice nerad, ale strhávám * dolů. Je ale pravda, že Amíci nemůžou za to, že naši dabéři nejsou schopni namluvit celý film... Z toho vyplývají 3* a k tomu příslušných 65%.

Reservation Road (2007)

Velice solidní, už od pohledu americký film, který jsem nedávno shlédnul v televizi. Nevidět ho v televizním vysílání, tak bych o něm asi ani nevěděl, jako většina neví doteď, podle počtu hodnocujících... Pro rodiče s malými dětmi docela psychologické téma, vžívají se do oné situace (Viz můj taťka). Skvěle si zde počal Joaquin Phoenix, zároveň i Mark Ruffalo. 👍🔝 Konec jsem popravdě (nejen od nich) čekal trochu vypjatější, napínavější a né že si ho domyslíme sami... Každopádně to je věc názorů... Být toho, neštítil bych se ohodnotit 5*, ale díky poslední čtvrthodině srážím jej na 4* a 78%.