Návštěvníci (1993)

Jedna z nejlepších francouzských komedíí, která se neomrzí ani po několika reprízách. I když spíš než komedie je to groteska zahraná ve zběsilém tempu. Humor je trochu obhroublý, ale vzhledem k původu hlavních hrdinů to celé funguje a drží pohromadě. Reno i Clavier hrají skvěle. Dávám --- == 78 % == --- .

Muž bez stínu (2000)

Z naprostého průměru se vymykají pouze povedené triky a krása Elizabeth Shue. Víc po zhlédnutí tohoto film v paměti nezůstane, pokud vůbec něco. Dávám --- == 55% == --- .

Obhájce (2011)

Filmy z právnického prostředí moc nemusím, možná že to je tím, že se v nich vyskytují jen "hajzlové" bez špetky morálky a svědomí. A tento film nás přesvědčuje o tom, že jinak to vlastně ani nejde. Přesto a možná právě proto je to na film právnického prostředí nečekaně dobré. Potěší především kvalitně budovaná a postupně předkládaná zápletka, která bez jakýchkoli výrazných dějových zvratů míří k předpokládanému cíli. Tahle přímočarost ale trošku brání v zařazení filmu do kolonky thriller. Slušné jsou i herecké výkony, McConaughey se na roli bezcitného, arogantního a chladně kalkulujícího právníka vyloženě hodí. Hudební doprovod se také povedl. Dávám --- == 77 % == --- .

Joru no Shanghai (2007)

Krásná melancholická "road movie" ve které ztracený japonský vizážista (Motoki) prožije noc v taxíku s nádhernou čínskou taxikářkou. Každý mluví jiným jazykem, ale tomu aby si porozuměli to vůbec nevadí. Zvlášť když ke konci zjistí, že se domluví přes Kanji (scéna s rtěnkou). Poté co se Motoki ztratí, vyrazí ho jeho přátele hledat. A tak jako hledají cestu v noční Shanghaii, hledají i další cesty ve svých vztazích. Takenake a jeho komediální linie příběhu mi přišla zbytečná a celý film tak trochu degradovala. Ono na všechny ty další příběhové linie bylo málo času, takže spíš jen zabíraly místo té hlavní. Dávám --- == 85% == --- .

Kimssi pyoryugi (2009)

To tam nemaji žádné developery co by ten ostrov zastavěly? To by se u nás nestalo :-). To je první co mě napadlo, když film začínal. Příběh má docela nápad, ale rozhodně to není ani komedie a ani romantický film. Prostě jen hezký film co příjemně pomalu plyne. A ta holka byla vážně psychouš, ještě že se trochu srovnala. Dávám --- == 80% == --- .

Lovci hlav (2011)

Směska více žánrů: heist movie, komedie, survival horror, romance, ale především povedený thriller. Skvělý výkon Aksela Hennieho, příjemná hudba a povedený scénář. I když je v druhé půli trošku překombinovaný a občas těžko uvěřitelný. Ale sakra mě to bavilo, takže dávám --- == 88% == --- .

Průšviháři (2008)

Příjemná komedie se zajímavou ústřední myšlenkou. Film není vyloženě plný nějakých momentů kdy se řechtáte, ale usmíval jsem se skoro pořád. Celou dobu jsem se ale nedokázal porovnat s tím, že takový mladík jako Tae-hyeon Cha hraje dědečka. To se tvůrcům při castingu moc nepovedlo. Jinak byl ale jeho výkon skvělý a celý film táhl nahoru. Výborná byla i role malého Wang Seok-hyeon. Hudba sice nebyla můj šálek čaje, ale i tak byl mainstreamový soundtrack slušný. Dávám --- == 80% == --- . PS: V tom napravení samolibého hajzlíka mi to připomělo http://www.csfd.cz/film/18137-jak-na-vec/.

Zázraky se nedějí (2008)

Vážný příběh na vtipném pozadí. Je to sice klišovité, přeslazené a citově vidírající, ale zase ne tolik a povedený závěr celkový dojem jednoznačně zdvihne. Na film se opravdu příjemně kouká, výbornou atmosféru a pomalu plynoucí děj doplňuje na tento žánr nečekaně nápaditá kamera. Ještě lépe se ale poslouchá, protože soundtrack je vyloženě excelentní. I výkon L. Wilsona je skvělý. Dávám --- == 75% == --- .

Černobílý svět (2011)

Skvěle natočený, krásny a dojímavý film, bohužel je ale příliš černobíly. Všechny bělošky jsou infantilní nablblé kravky a všechny černošky jsou naopak vševědoucí, všeobstarávající a moudré, jak kdyby sežrali "Šalamounovo houno" (nebo spíš Minino). Ta charakterová černobílost mi ze všeho nejvíc připomínala šmouly, ty taky vždy charakterizují jednoznačné vlastnosti. Ale šmoulové jsou pohádka pro hodně malé děti, které se teprve učí rozpoznávat dobro a zlo a identifikovat si lidi podle jejich charakteristických vlastnosti. A v tom je asi ta největší paralela. The Help je v podstatě pohádkou pro dospělé ve které se autoří snaží vyrovnat s temnou americkou historii, aniž by jí opravdu ukázali ve skutečných barvách a ušpinili si tak ruce. Dávám --- == 80% == --- .

Možné světy (2000)

Ústřední myšlenka filmu je zajímavá, ale jinak to bylo celé takové prázdné a nedotažené. Tu prázdnotu film vynahrazuje zdařilou mysteriózní atmosférou, přeskoky mezi paralelními světy a meditativní hudbou. A tím vytváří jakýsi pocit, že děj někam směřuje, že v sobě skrývá něco hlubšího. Ale s blížícím se závěrem se ukáže, že právě to potřebné něco navíc chybí. Dávám --- == 70% == --- .