Zemianska česť (1957)

Sympatická veselohra zobrazujúca korteše medzi zemanmi pri voľbe vicišpána stolice. Do hry vstupujú nie len peniaze, jedlo a alkohol ako spôsob kupovania hlasov, ale aj vydieranie či bitka. Nakoniec je tu aj romantická linka lebo voľba závisí od pokrvného zväzku a hodnosti, keď mladý Števko Levický dvoriaci Anulke Bešeňovskej má byť druhým visišpánom lebo inak Levický zvolia iného. Anulke totiž nadbieha aj gróf Zelinský a toho si za druhého vicišpána vybral jej otec Adam Bešeňovský. Prekáranie opitých zemanov je príjemná zábava ale bruchabolenie z neho nedostanete.

Dáždnik svätého Petra (1958)

Príjemná veselohra o zamotanom osude strateného dedičstva a dáždniku, ktorý poplietol poverčivý slovenský ľud v dedine Glogovo. Dedičská fraška na začiatku sa zmení na nábožné poblúznenie, ale rozuzlenie je čistá romantika. Výborné herecké výkony a veľmi dobrá produkcia.

Ikarův pád (1977) (TV film)

Seriózna dráma o alkoholizme. Vladimír Menšík je hudobník hrajúci v bare a príležitostne na pohreboch a svadbách. Divák sa hneď na začiatku dostáva in medias res. Syn má absolventský koncert, dostáva sa do filharmónie a má vážny vzťah. Žiaľ manželstvo hlavného hrdinu sa rozpadá a on nedokáže prestať piť. Má síce aj svetlé chvíľky a snahu, ale nakoniec vždy podľahne. Jedinou oporou mu je jeho syn. Žiaľ film zlyháva na atmosfére, priemerných hereckých výkonoch a pomalom tempe.

Griffin a Phoenixová (2006)

Príjemný romantický film o vzťahu dvoch smrteľne chorých. Podobne ako "Polnočná láska" či na vine sú hviezdy, ale tentokrát ide o dospelácku záležitosť, takže žiadni teenageri. Keďže ide o remake, zaujímal by ma originál. 70%

Chuck Berry (2018)

Výborný dokument so skvele výtvarne štylizovanými dokrútkami a kopou známych hudobníkov, ktorí na Chucka spomínajú spolu s rodinou.

Cervantes (1967)

Dobrý dobrodružný film. Herci hrajú celkom slušne, ale žiaľ na prevedení sa už čas podpísal. Celkovo film vyznieva ako Angelika a sultán. Na hodnote mu pridáva, že príbeh je inšpirovaný životom Miguela de Cervantesa, ktorý svojím nám necháva odkaz o slobode a ideáloch. 70%

Alita: Bojový Anděl (2019)

Slušné scifi, ktoré nezaprie svoju inšpiráciu v mange a celkom okato to dáva najavo svojím vizuálom. Ohuruje hlavne tým čím králik Roger v 88om, teda zasadením virtuálnej postavy medzi reálnych hercov a pridáva k tomu efektné súboje. Alita má na jednej strane vzhľad nevinného dievčatka, ale na druhej strane je neľútostným zabijakom. Hoci si nepamätá svoju minulosť dá sa k lovcom, ktorí akoby nahrádzali políciu a hoci je ich ako maku a sú prezentovaní ako supermani nedokážu udržať v železnom meste poriadok. Najväčším problémom tohto filmu je zameranie na teenagerov, takže sa to tu hmýri rôznymi kvázi múdrami a logika sa neberie príliš vážne. Veď keď je niekto na strane kladného hrdinu nemá problém rozobrať kyberzabijaka, ktorý pred pár minútami zlikvidoval niekoľko podobných robohráčov v motorbale. Príbeh je tak plytkým Bčkom v naleštenom digitálnom obale. Hoci sa snaží tváriť ako Blade runner nesiaha mu ani po päty. Zmení síce lacný happyend na variáciu Titanicu s otvoreným koncom, ale je to z blata do kaluže.

Slepička Rjaba (1994)

Skvelý obraz ruskej postsovietskej spoločnosti. Vtipným spôsobom karikuje na príklade Asyi Kľačinovej zmýšľanie bežného ruského človeka. Napriek perestrojke a prechodu na voľný trh, pretrváva v dedine kolchoznícke stádovité myslenie a závisť. Jedine Čirkunov je reprezentantom "západného" myslenia a zavádza u seba moderné zmeny. To je však tŕňom v oku zbytku dediny.

Bohémové (2005)

Klasický americký muzikál riešiaci AIDS v New Yorku. Keby som chcel byť zlý označil by som ho za ľavicovú liberálnu agitku. Černoch, lesbický pár, transvestita, závislá tanečnica v klube a dvaja belosi riešia problém s bývaním. Sú chudobní ako kostolné myši ale to im nebráni si vyspevovať. AIDS je len taká kulisa, vlastne rovnako ako aj nájomné. Hlavné postavy riešia hlavne svoje vzťahy, teda rozchody a lásku čo je zdrojom všetkých tých priemerný pop rockových flákov, ktoré si musí divák vypočuť. Produkcia je však profesionálna a herci hrajú dobre - keby ich niekto nenútil spievať. 60% Fanúšikova muzikálu si pridajú 20%

La French – Francouzská spojka (2014)

Veľmi dobrý policajný thriller s mafiánskou tematikou inšpirovaný skutočnými udalosťami boja polície s drogovou mafiou. Takže spoznáme drogové podsvetie Marseille a odhodlaných policajtov, ktorí sú ochotní obetovať svoje životy v boji s mafiou. 75%