Hranice (1982)

Odvrátená strana amerického sna. Z karavanu do domu ale za akú cenu. Manželka pipka a skorumpovaní kolegovia na Mexicko americkej hranici.

Přestupný rok (2010)

Možno vďaka Amy Adams je jej postava pozerateľná a je to celkom príjemné pozeranie. Jej proti/spoluhráč je nevýrazný a zbytok je zbierka klišé.

Elysium (2013)

Dobrý nápad, výborné triky, celkom dobrí herci ale celé to pochová neuveriteľný scenár.

Velká země (1958)

Romantický film z divokého západu, s kladným hrdinom, láskou a záporákmi s cťou ale aj bez cti.

Straight Outta Compton (2015)

Sem tam mi vadili hlavne plky raperov v štúdiu aké super sklady a namakanú hudbu robia pričom hudobný nástroj aby lupou hľadal. Ale to je subjektívna vec.

Velký Gatsby (1974)

Oproti novej verzii s Leonardom Di Cariom je táto oveľa konzervatívnejšia úzkoprsejšia. Hlavné postavy sú oveľa menej sympatické ako v novej verzii.

Pouta války (2004)

Skvelý film zobrazujúci psychológiu vojny. Akurát mi vadili miestami superhrdinské vlastnosti hlavných hrdinov, ktorý prežívajú pod paľbou v nepriateľských liniách bez zbrane.

Řetězová reakce (1996)

Taký obyčajný thriller, ktorý nie je ničím zvláštny. Dobro vs. zlo, spiknutie, láska...