Whitney (2011) (seriál)

Hodnocení pilotu: Nezajímavé a málo vtipné.

Charlieho andílci (2011) (seriál)

Hodnocení pilotu: Holky jsou to sice pěkný, Minka Kelly se mi líbila ve FNL, Rachel Taylor v Transformers, ale zbytek je prostě americká limonáda, více méně nekoukatelná. Ne, děkuji. 20%

2 $ocky (2011) (seriál)

Hodnocení pilotu: První díl mě velmi příjemně překvapil, tolik dvojsmyslů v jednom dílu sitcomu jsem snad nikdy nezažil. Pokud si to udrží laťku, bude určitě sledovat. 70%.

Nová holka (2011) (seriál)

Hodnocení pilotu: Nejsem fanda Zooey Deschanel, takže nemám důvod na to koukat pouze kvůli ní. Pilot je velmi nevyrovnaný, místy má vtipné momenty, místy je pouze trapný, místy nudí. Trojka hlavních hrdinů mě nezaujala a roztomilost ZD na mě bohužel neplatí. Sayōnara! 40%

Hra o trůny (2011) (seriál)

I já jsem nakonec podlehl.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Tak nám zabili Voldemorta...Tvůrci HP 7,5 měli v rukou asi to nejsilnější z celé knižní série, ale naložili s tím bohužel nedobře. Tam, kde měla být epická bitva podobná té na Pellenorských polích, nebo aspoň Helmovu žlebu, je pouze pár kratičkých soubojů. Tam, kde bychom měli oplakávat mrtvé (a že jich není málo, smrt L+T Rowlingové nezapomenu), kteří si získali (nebo měli získat) naši přízeň za osm filmů, je pouze pár prostřihů na mrtvá těla a nic víc. Tam, kde bychom měli cítit naléhavost, úplnou beznaděj a nezvratnost špatného konce podobně jako v knihách, naprosto chybí jakékoli emoce! Všechno, co fungovalo v knize, tady naprosto selhává, o to víc zamrzí momenty, kdy je vidět, že to šlo - většina scén McGonagallové a asi pět vteřin bitvy. Upozaděn je i zbytek hlavní trojice, film je v podstatě Harryho one man show a to je málo, navíc z Voldemorta je ve filmovém podání hlupák. Film se snaží držet velmi věrně předlohy, což je opět na škodu, protože nejlepší film a film v pravém slova smyslu fungující i bez znalosti knih a ostatních filmů, je POUZE Harry Potter a Vězeň z Azkabanu, který se předlohy držel nejméně ze všech. HP 7,5 je obrovskou promarněnou šancí, navíc závěrečný epilog, který působí už v knize přinejmenším zvláště, je ve filmu úděsný.

Transformers 3 (2011)

Po třetím díle zjišťuju, jak "real filmem" byli první Transformers, tady už logika zůstala v jiné galaxii. Fyzika dostávala na frak i v minulých dílech, ale tady je to tak do očí bijící, že to nelze přejít. Ačkoliv jsou souboje robotů přehlednější, tak jejich logika selhává. Někdy je tranďáci skoro nesmrtelný a můžu se mlátit hlava nehlava, za chvilku Bumblebee vykrosí x decepticonů během vteřiny. Jsem z toho velmi zklamanej, protože jedničku nekriticky zbožňuju. A za scénu v mrakodrapu a hlavně za citování Casablancy(!) uvažuju, že uberu tu třetí hvězdičku. Pane Baye, děkujeme, ale stačilo. 50%

Neobyčejný obyčejný život José Gonzáleze (2010)

Sám González o sobě tvrdí, že je pomalej a skládání písniček mu trvá dlouho. Film se nese v podobném duchu a místy je k nepřežití. Trochu ho zvedá Gonzálezova hudba, ale není jí tam moc, aby zvedla film do průměru.

Marijiny (2011)

škoda těch wtf momentů v posledních deseti minutách, pokud v nich byllo skrytého cosi symbolického, tak mi to bezpečně uniklo. Jinak velmi pěkný dokument s hudbou od Midi Lidi, která se tam vlastně tak nehodí, až tam skvěle zapadá.

Na konci Ruska (2010)

buď trestuhodně nevyužitý potenciál, nebo holt nebylo o čem točit, a tak to dopadlo...