Hlavu vzhůru! (2015)

Herečka zároveň režisérka Emmanuelle Bercot natočila snímek,který je na pomezí kýče a uvěřitelného systému v pravnické rovině.Rod Paradot byl skvělý a hrál tak prostě sám sebe.Co už bylo malinko horší byl právě ten pocit,že jako nezletilej si vlastně můžete dělat co chcete a že soudkyně v podání Deneuve by neměla mít vlastně s takovýma lidma až takový "soucit".Tady jsou ty misky vah hodně na pochybách,že si zároveň můžete říct,že kluk žije s takovou matkou a nemá žádný velký cíle,ale to že mu film jde až moc na ruku je trochu škoda.Neznám ve Francii systém,ale na to,že si něco odsedíte a na konci pianko je docela pohádka ne:) Sice zde máte dost konfrontací syn vs matka,ale nějak to nemá úplně náboj,který by to mohlo mít.Ta romantická část bohužel surovosti snímku moc nepřidala,ale zase dokázala ukázat větší míru dramatického z umění Malony na plac.65%

Idealista (2015)

Zde určitě vítězí ta informativní stránka před filmovým zprácováním,který má doopravdy někdy až pomalu dokumentární charakter díky dosti archivním záběrům.Co je aspoň hezký,že prostě když jste žurnalista,tak dokážete hýbat "dějinama" než někdo,kdo má stejnou pravdu někde v hospodě.Snímek možná asi neuchvátí všechny,když jim je USA milá co se týče obsazování a válek.Líbil se my tlak na jednotlivce a že se ten chlap tak angažoval,že to dokázalo aspoň nakopat prdel těm politikům,který jen mlčí a ví.75%

Naprostí cizinci (2016)

Dialogové okénko,které se přesně trefuje do současného a hlavně i do budoucího tématu.Skvělý náměť,který je sice ke konci už  hodně na sílu a místo kadence neuvěřitelného to klidně mohlo postupovat pěkně zlehka s kostlivcem ve skříni od prvního ciao,ale jinak přesně tento typ filmu mám rád.Na malém kousku rozjedete dneska všechno a přesně tohle je ten typ,kde se skoro celý čas odehrává u stolu.Příjemné italské cappuccino s konečně zajímavým koncem a přesahem do života nás všech.85%

Kyslík (2021)

Film podobný jako" Pohřben zaživa" by na papíře nemusel být špatný,ale.On je trochu s velkým handicapem docela nezajímavý ve chvíli,kdy mu zrovna dochází nejvíc kyslíku.Alexandre Aja je hororový režisér a zde skočil do jiných vod a je to znát.Sice se snaží tak dvouma lekačkama upozornit s kým máme tu čest,ale to vlastně ani nějak moc nestojí za řeč.Mélanie Laurent je skvělá herečka a vlastně díky ní to i slušně odcejpá spolu s Milem robotem a pár flashbacky.Jako sci-fi pozlátko je to krásný a do půlky filmu i zajímavý,ale postupem času je Vám úplně putna kdo ona je a proč tam je.Konec jsem byl na špalku a bílé myšky Vás moc rajcovat nebudou.Pro někoho pěkný vizuál ,jen je docela škoda,že tak málo mimo komoru,protože tam venku to vypadá na oko pěkně.Tam kde jsem čekal gradaci jsem dostal jen nutkání a tlachání,což je vlastně to nejhorší co v tomhle podobným filmu bych chtěl zažít.Nuda  se dostavila od půlky a nějak jestli je Léo někde jinde a jestli ona je klon či kdo vůbec je,my bylo stále více jedno.Vcelku škoda,myslel jsem,že budu sotva lapat po dechu  a to mám ještě i hypertenzi,tak musím říct,že jsem byl vážně fakt v klidu:)50%

Armáda mrtvých (2021) odpad!

Ani tu hvězdu nedám,fakt ne.Tohle totální filmový dno s rozpočtem kolem 80 milionů.Mno...Prý to měl být přímočarý akční film :D Začátek prvních pět minut v prostřihu je to nejlepší co na filmu máte.Jestli bych měl dávat vůbec všanc za digitální triky?Jaký prosím?Zmutovaného tygra?Ha. Film pustil jen kvůli tomu,že tam hrál Bautista,ale ten chlapík tam hraje snad až ke konci filmu,jinak tam hrajou prim ostatní netáhla,což je možná osvěžující počin,ale tak příšernou sestavu neuvidíte jen tak někde.Co je absolutní shit je vůbec scénář a ty dialogy a chování postav nemáte ani v céčkový kategorii.Zack Snyder šňupal kokeš a Netflix to snad nemohl ani pustit někomu a fláknul to rovnou na platformu,protože nevím komu se tak absolutně debilně napsaný film může líbit.Dvě akce a na jedno brdo.Zombíci asi na steroidech,kdy jeden i myslí a druhý dělal nějaký breakdance.Všichni tam řvou a vůbec nevíte proč tam jsou.Plno záběrů jak,kdyby to točil Magnusek a ten snad by to natočil i líp s Krampolem v hlavní roli:)Výbuch jak kráva,parta je tak 20 metrů od toho a střih a jdeme dál:)  Příšerný kecy na pětníku,ještě do toho dcera a otec a už víte od první vteřiny jak to bude probíhat a on Zack Vám to prostě naservíruje tak jak to víte.Tyhle no name partičky,který mají první hodinu jen pro sebe je vražda.Místo dvou minut se s nima taháte kecama hodinu.Tristní záležitost s absolutně neadekvátní  stopáží,která všemu potrhla tu malinu na závěr.Jeden či dva frky za celý film,který možná vyvolají určitý úsměv a přitom se tady dalo házet vtip za vtipem,ale to by musel Zack umět to napsat.To,že to napsal to hlavní Schweighoferovi byla fakt trefa do análu.Já vlastně se divím,že jsem tomu dal šanci,ale byl jsem zvědavej kam až tento film dokáže zajít a zašel vážně daleko.Jestli tohle Netflix chce točit,tak fakt se už nikdy nevyhrabe,že Netflix je jen ten seriálovej a pár filmů to nedokáže zvrátit.Tohle byl úlet roku.Dvě gore pasáže jsou úplně mimo a hlavně jak kdybych je někde viděl.Jooo Resident Evil. Las Vegas využito nejvíc,že jste někde v interiérech :D Největší fór bude,že tohle určitě bude mít i druhý díl:) To už bych vyskočil z okna a pokousal snad i sousedku ve vaně:D 10%

Attila (2020)

Když si čteš některý zdejší mistry recenze těch  co tomu absolutně nerozumí a hodnotí to je potom těžký.Když tě to nebaví tak na to nečum! Ale abych přešel k samotnému dokumentu.No čekal jsem asi víc,ale co si budem.Kladně lze určitě hodnotit archivní záběry a začátky Atilly.Musím říct,že nejvíc mě zajímal Bellator a to jsem dostal,ale opět tomu chyběla nějaká větší míra nevídaného.Tohle je všechno co člověk co to aspoň viděl či se zajímá nepřišlo něco echt.Občas jak tu někdo psal dramaturgie se malinko hledá.Skoro dvě hodiny to je úplný přestřel.Infomativně to určitě není špatný a jako sumář cajk.Zápas století a konec s Karlosem prostě nebyl vůbec dobrý.Chápu,že těžko říct,co sám Attila chtěl a nechtěl,ale klidně i podělaný nakupování či někam výlety kromě jednou v Thajsku mohl být více osvěžením.Pod pokličku něco málo dobrý,ale ta stopáž se doopravdy tahá ke konci neskutečně.70%

Karel, já a ty (2019)

On to sice uvěřitelný film je a právem jsou ty dialogy s autentičností to nejsilnější co může film nabídnout.Jasně jasně na Jenovéfu se dobře kouká a i sám režisér je vlastně v pohodě ,ale 111 minut se tedy nevytáhnul.Nevím,kdo dělal zvuk,ale vůbec není slyšet co herci říkájí.Jsem to musel vohulit jako fest,abych vůbec něco slyšel a mohl pochopit vůbec i pointu.Předěl s bubnama budiž,ale co pak?Vcelku taková až divadelní selanka na místě či v chůzi,kde se sice kecá a kecá,ale na filmové nebe se tohle podle mě zas tak moc nehodí,protože je to zbytečně dlouhý. Celou dobu to vypadá jak kdyby scénograf byl na obědě,do toho někdo řekl hrajte a hlavně aby to vypadalo přirozeně.Bohužel na co tohle je,když Vás to stejně nikam neposune.To je tak,když vymyslíš,ale v závěru ti dojde ta dramatická nota,že zpětně jsem sledoval jen dobře napsaný dialogy,ale o manželství či lásce jsi vlastně zjistil kulový:)Jako konverzační téma cajk,ale někam do foajé do pasáže.55%

Černý víkend (2019)

Dánský remake v černým víkendu,kde Vás bude bavit příjemná kamera,známá jména a scéničnost v podobě více postav v jednom záběru.Bohužel ALS zde neuvěříte ani ránu.Už potom moc nechápete,proč Lily chce skončit se životem,když jí vůbec nic není.Celý film bohužel Susan Sarandon vypadá líp,než Anna :)V uvěřitelnosti daného momentu tímhle snímek neskutečně trpí.Rodinné sešlosti jsou určitě skvělé a je to natočeno pěkně.Každý aspoň zůčastnění má menší svoje já a v tomhle té rodince určitě uvěříte,ale v celé podstatě vůbec. Jestli někdo můžete,vyvarujte se českému dabingu,protože ač sice dabuje Taťjana Medvecká Susan Sarandon,tak zde to dobrý není a některý věcí jsou přímo hrozný,kdy postavy mluví úplně mimo,než vidíte ve filmu.Úplně zbytečně zabitý dabing,takže klik na originál.65%

Osamělí vlci (2019)

Tak na prvotinu to špatný nebylo,ale čekal jsem o mnohem víc.Začátek zrovna diváka nešetří a je chtě nechtě pasivní linkou lechce omámen co se to sakra děje a hlavně proč je trochu mimo.Snímek má příšernou hudbu,která od nějakých španělských rockových hrůz vzápětí nabídne pěkně temnou smyčku.Herci někteří jsou správně slizský,ale vůbec Vám budou putna jak dopadnou,protože hrajou jen potřebnou vatu.Hlavní duo ze kterého se vyloupne klasické téma zkorumpovaných policistů,dostává trochu snímek do plusových hodnot.Do toho tajemná osoba dědka,pár skvělých záběrů,ale rozhodně to není pro všechny filmový fajnšmejkry.Možná až moc se snímek snaží být vizuálem trochu jiný,úhly kamery a vše to okolo ztrací glanc a sledujete jen tuctový snímek,který se snaží ten smrad věznice přenést na diváka.No v tomhle jako drama žádná hitparáda,ale svoje kousky to má.

Poslední výstřel (2021)

Jestli je tohle akční thriller,tak Top Gun je sci-fi western:)Začátek dokáže navnadit pěkně.Nejeden divák si říká,že tento námět přímo volá po akční jízdě.Však by to mělo být akční,když to píšou. Je to drama jak blázen s příměsí hrozné akční vložky.Pravda CSFD je už pár let za zenitem a žánry neumí vůbec popsat,když na IMDb máte aspoň i to drama v záhlaví žánr,ale tady se vytratilo.Doopravdy ani nemá moc co říkat k filmu.Robert Lorenz je spíše producent a né režisér a to se možná díky Covid párty bohužel ukazuje měrou vrchovatou.Na to jak se to snaží být dramatický,tak je to od půlky filmy spíše nudný a tam kde měla být akční pasáž jsou jen zas kecy,který unavujou.Za celou dobu budete mít v hlavě tak pět otázek,proč Jim udělá tohle.Kdyby to aspoň bylo zdařilé drama,kdy jeden chlapec co přijde o matku a starej veterán co mu umřela žena,tak dostanate protivníky absolutní žabaře .Reklama na Mexický kartel jak blázen.40% jenom proto,že dlouho neviděl Liam Neesona a začátek filmu,který si svých 108 minut nedokáže vůbec obhájit.

Časové pásmo bylo změněno