Muži, co zírají na kozy (2009)

Trailer vás vyloženě navnadí a ukáže bohužel skoro všechny humorné scény.. Navíc se jedná o další z těch filmů, který je úplně jiný, než by se dalo čekat z traileru. Dost často bývá toto překvapení příjemné, zde bohužel není. Stejně jsou TMWSAG lehkým nadprůměrem.

Zuřící býk (1980)

Za tohle si De Niro sošku zcela jistě zasloužil. Naprosto precizní herecký výkon obou bratrů v zajímavém a netradičním boxerském filmu. Chyběla mi trochu gradace a vyloženě silnější moment ve scénáři či příběhu. Všechno v jedné rovině.

127 hodin (2010)

Ideální volba Jamese Franca do hlavní role. Danny Boyle dokázal, že umí točit silné filmy i s kvalitním závěrem, aniž by se zbytečně podbízel (milionář). Posledních 20 minut je takovej nátěr, že až to uvidím podruhé (snad brzy), rozhodnu se, jestli přihodím pátou hvězdičku. Skvělá hudba, střih.. scénář očekávaný (jak jinak?), ale okořeněný spoustou zajímavých odboček a perliček, které doplňují originální režijní vychytávky. Povinnost pro toho, kdo si občas rád nechá "brnknout" na nerv/y. ;)

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Už vím, na co se ještě taky J. J. koukal, než natočil nový Star Trek. Ukojený hlad trekkieho, fandy star wars a vůbec fandy vesmírných sci-fi po něčem novém. Silný pilot, s extra silnými momenty. Všechny ingredience působí na televizi až překvapivě filmově ( zamhouřené oko občas u triků). Nic podbízivého a herci mají, co hrát. Jo a k té fyzice.. funguje pouze u Viperů, Cylonské stíhací lodě už na tom tolik skvěle nejsou, avšak je to příjemný krok do reálnějších vod... nicméně, tahle tvrdší a syrovější nátlaková pohádka mě skutečně potěšila (nečekaně!). Zřejmě mě čeká nová seriálová droga. Pecka. 90%

Fido (2006)

Věřím, že v původním znění by mě tato umrlčí komedie donutila přihodit jí ještě jednu hvězdičku. Je invenční, zábavná, umírněná, a přesto černá a občas nekompromisní. I když jsem jí viděl s dabingem, užil jsem si spoustu hlášek a vtipných situací, kde přehrávání daných rolí není vůbec naškodu. Dávám palec nahoru za super nápad a prostředí. Jen ten děj je takový kříženec Beethovena, R.U.R. a Brazilu nebo něčeho takového. 70%

Poldové (2010)

Paradoxně nejsnesitelnější Smith, protože jest natočen bez vlastního scénáře. Jeho exkurze do mainstreamu, kde je však stále znatelný ten neopakovatelný rukopis. Se vším všudy.

Zack a Miri točí porno (2008)

Na mainstream hodně ostrý námět. Přes snad ještě více vulgarismů během dialogů a spoustu 'sexu' během filmu jakoby Smith o něco vyměknul a na konci vlastně vidíte, že tohle znáte a je to stále ono samé dokola. Stejně mu to ale žeru a nedoporučuji slabším povahám. Je třeba velkorysá dávka nadhledu.

Měsíc v ohrožení (2006) (TV film) odpad!

Jak by řekl Homer Simpson: "To je ale **čovina!" Stíhačky dohánějící meteorit v zemské atmosféře. Umělá gravitace v raketoplánu složeného samozřejmostí. Jaderné nílože upevněné jedním řetězem a přemisťované pomocí horolezecké karabiny, výpadek eletriky v Hustonu:)))) atd... Nežádám od sci-fi realitu, ale co je moc, to je moc. Tohle musí napsat a vypustit už opravdu dement. Vrchol demence a obtloustlý Stephen Baldwin k tomu.

Pohřben zaživa (2010)

Povedený koncept, občas nejistá režie. Přišlo mi, že pan režisér semtam tápal, co by vlastně chtěl natočit. Nebo že by nás i díky tomuto stylu nechával schválně na vážkách, jak film dopadne? Jestli se přikloní k hollywoodskému happyendu, nebo k logickému vyústění? Myslím, že natolik daleký záměr asi neměl. To však vynahrazuje dokonalý Ryan Reynolds a hlavně díky němu vnitřní síla Buried. Nářez, který když se mírně zakucká, přijde další facka ze strany. Nějakou tu logickou botu jsem schopen odpustit.