Velké vítězství (1992)

Tenhle film nám vždycky trenéři pouštěli, když jsme jeli na softballové turnaje:)

Ve stínu (2012)

Ve stínu je moc pěkný film. Na Prahu za 50.let se krásně kouká, totéž platí o kostýmech, kameře a barvách (ta jasná červená v šedi komunismu!). Jenže je to film dost chladný. Možná to bylo herci, kteří bez emocí prožívají všechny ty strasti příběhu, a když pak v závěru filmu s hlavním hrdinou absolutně nesoucítíte, je něco asi špatně (celý konec s Trojanem sice může být vizuálně krásný, ale člověk u toho cítí tolik emocí asi tak jako pařez). Další věc co naštve je, jak to tak pěkně celou dobu graduje a pak se najednou dočkáme skoro ničeho a navíc dostaneme trapné moralizování a doslov. Ale fajn je, že ty naše filmy už začínají vypadat aspoň trochu evropsky.

Marketa Lazarová (1967)

To nejlepší na tomhle filmu je ten filmový plakát tady. A hlavně, Markéta Lazarová není film historický, spíš je to takový exkurz do českého středověku se vším všudy. Nedivím se, že se Vláčila stal alkoholik, a být já z vedení Barrandova a na premiéře vidět, co pan Vláčil s Pavlíčkem udělali s mými 13 miliony, hodím si mašli. Liškova hudba je jako vždy výborná, ale za to kamera se vším tím zoomováním a oddalováním je trochu na odstřel. Mimochodem, Markéta Lazarová je nejhorší hrdinka v dějinách filmu, chci radši film s názvem Alexandra Kozlíková.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Zack Snyder je vizuální bůh! Škoda příběhu, být to trochu delší a víc fantasy, je z toho animák roku, ale takhle je to jen nádherná podívaná se skvělýma vzrušujícíma epickýma zpomalovačkama. Jo a neskutečně se těším na Snyderova Supermana.

Zamilovaní (2011)

Aaaaw. Každej má svůj oblíbenej romantickej film, ne? Tak tohle je můj vítěz. A můžu se na to dívat a dojímat pořád dokola, a nejvíc je ten závěr, protože není úplně jasnej, ale já jsem v tomhle pesimista a rohodně se mi líbí víc, že to jakože skončí špatně, protože to je o to větší drama, všechno jednou skončí, i ta největší láska! Ha!

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Kdyby všechny ty westerny nebyly tak roztahaný jak špagety, tak by možná byly všechny tak úžasný jako tenhle. (A mimochodem, Team Butch!)

Total Recall (2012)

No, co k tomu říct... Nejsem člověk, který se vyžívá v chybách a nesmyslech. Většinou se prostě vezu na filmové vlně a moc to neřeším. Takže nejdřív jsem si chtěla postěžovat, jak moc je tam spousta věcí nelogických, ale pak jsem si na internetu našla článek, kde jeden univerzitní profesor tvrdil, že v nulový gravitaci zbraně opravdu fungují. Tak pardon. Ale stejně mi tam nesedí to, že když trvá cesta z Austrálie do Anglie skrz Zemi 17 minut, tak jaktože si tam ty hlavní postavy venku tak vesele lezou. To je jeden problém. A pak další je obsazení. Moc mě to mrzí, ale na Colina Farrela a Jessicu Biel mě koukat fakt nebaví. Není moc na co. Není důvod jim fandit. Za to Kate Backinsale je jiný kafe. To je akční femme fatale a její osud na mě měl největší (tzn. aspoň nějaký) emocionální dopad.

Zuřící býk (1980)

Je těžký dát průměrný hodnocení filmu, který je snad ve všech žebříčcích s nejlepšími filmy ever v první desítce. Cejtim se teď jako špatnej filmovej fanda. Nic proti Scorsesemu i De Nirovi. De Niro cholerickýho boxera a pozdějc vyhořelýho slizkýho tlouštíka hraje výtečně a Scorsese si se záběry opradu hrál, bylo tam tolik krásných okamžiků a i ta černobílost přispěla k lepšímu (hlavně scény se stříkající krví!). Jenže prostě tomu chybí něco, co by z toho dělalo úžasný filmový zážitek. Takhle je to jen 'obyčejný' životopisný film o boxerovi.

Zrod komiksových superhrdinů (2010)

Za vším hledej židy aneb nesmrtelnost komiksů v historickém kontextu a jak velký vliv mají komiksy na americkou společnost a naopak. Dle mýho humble názoru must see dokument jak pro milovníky, tak i odpůrce dnešních komiksových blockbusterů.