Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Dle mého nejlepší Indiana Jones vůbec, a jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Super Harrison Ford, neméně lepší Sean Connery, a spousty dalších herců dělají z tohoto filmku nezapomenutelný zážítek. Když si k tomu přičtete ještě tu spoustu vtipu co tady je, dostanete film na který se prostě nezapomíná.

Odysea 5 (2002) (seriál)

Vzpomínám si, jak mi bylo takových 10 let, jak jsem to sledoval jak s přísahou. A pak přišla krutá rána v podobě konce seriálu. Pak jsem hledal kde se dalo, až jsem zjistil - pokračování není, a nebude :/. To je největší chyba, jinak perfektního seriálu.

Zpověď (2011) (seriál)

Nemám co dělat, projíždím profily mých oblíbených herců, a samozřejmě navštívím i Jacka...pardon, Kiefera. A koukám, že nic nového, co jsem od něj ještě neviděl, tady nemá, ale vyjímka tady přece jenom je. Červeně svítící seriál z roku 2011. Neváhám, stahuji, koukám. A bez zbytečně dalšího vypisování mohu říct, že je to pecka! Kiefer hraje skvěle, stejně jako John Hurt. Celkově vlastně použiju komentář, vč. hvězdičkového hodnocení, od Suzie05, protože má holka sakra pravdu! =) „Jako bych se dívala na 24ku, akorát místo CTU je hlavní budova kostel. A místo Jacka Bauera máme bezejmenného sériového vraha.“ ---EDIT--- Po všech dílech mám stejné, ba možná i lepší pocity, než po prvních 6ti dílech. Naprosto perfektní minisérie, s úžasnými herci, a perfektní atmosférou. Škoda je jen to, že to skončilo

Cizinec (2010)

Tak v prvé řadě bych řekl, že kdokoliv tvrdí, že od začátku čekal konec, je lhář, protože předvídat to opravdu nešlo. Johnny Dep, leč jej moc nemusím, předvádí excelentní výkon, a Angelina Jolie vypadá na svůj věk neuvěřitelně, otázka, zda-li to nedělá ta tuna make-upu. Po hercích je film po všech stránkách průměrný, ničim nenadchnul, ale ani nijak extra neurazil. Co bych kladl ještě jako plus, je poměrně dost scének, u kterých jsem se i zasmál.

Město (2010)

Hodně podobné jako Takers, ale přesto úplně jiné. Ben Affleck tady totiž sází na trochu větší dramatičnost než na jednoduchou akci jako tomu bylo právě v Takers. Těžko říct, co bylo obecně lepší. Pro mě to byli Takers, pro někoho to může být Town. Ať tak či onak, jedna o bezesporu o snímek, který má své kvality, jak v hercích, námětů či soundtracku. Konec jsem čekal totální unhappy-end, ale přecejenom ten hlavní zůstal. Za mě slušných 80%.

Gangsteři (2010)

Naprostá spokojenost s tímto filmem. Sympatičtí a dobře hrající herci, ne zbytečně protažený čas, a celkově trošku klišovitý, ale dobrý námět, kdy člověk chce ať se to těm "bad guys" podaří. Konec mě trošku zklamal, protože jsem zrovna u tohodle snímku chtěl happy end, ale nakonec se to podařilo jen dvěma. I tak ale snímku dávám rád plný počet.

Thor (2011)

Úplně první věc, kterou jsem si o filmu pomyslel, byly opravdu špatné efekty. Vypadalo to jak z nějaké béčkové záležitosti, což vzhledem k rozpočtu $150,000,000 je hodně divné. Herci - naprostá spokojenost. Opravdu jsem nemyslel, že mi sedne každý, ale stalo se. I Chris Hemsworth, což jsem opravdu nečekal. Hudba byla rovněž velice dobrá, a námět perfektní. Dvě hodinky uběhly jako voda (díky čemuž i zvedám hodnocení na pět hvězd), a jediné co mi na filmu vadilo, byly opravdu ty efekty. Sledováno ve 2D.

Zdrojový kód (2011)

První, co mě po asi 20ti minutách filmu napadlo? Pokud se bude neustále takhle refreshovat, bude to totální nuda. Bohudík se ale spravili. Celkově na mě film působil takovým divným, možná zajímavým dojmem. Herci hráli dost dobře, a ačkoliv mi Jake Gyllenhaal není dvakrát sympatický, pravda je taková, že kde hrál, tam se mi jeho herectví líbilo. Michelle Monaghan hraje naprosto úžasně, a jak vystihl 3DD!3 - "... a do Michelle Monaghan není problém se zamilovat tak jako náš hrdina.". Herectví a celkově casting bychom tedy mohli ohodnotit značně kladně. Soundtrack rovněž perfektní. Takže co mi tady vlastně chybí? Já upřímně řečeno nevím. Na pět hvězd to není, ale vůbec bych se nedivil, že při reprojekci změním svůj názor. Mimochodem - happyendy dvakrát nemusím, ale tenhle se SAKRA POVEDL!

Tři dny ke svobodě (2010)

Velice dobrý námět, ze kterého musím říct, že Paul Haggis, jakožto režisér, vyždímal opravdu maximum. Film není nikde uspěchaný, není nikde nudný, vše je zkrátka tak jak má být. Je zde vše důležité, nic není opomenuto. Vidíme proč byla odsouzena, vidíme jak se s tím Russel Crowe co by otec vypořádává, a postupně vidíme tvorbu jeho plánu. Poté film graduje, a uskutečňuje se jeho brilantní plán. Russel hraje skvěle, a člověk by po jeho výkonu klidně mohl říct, že postavu ztvárnil naprosto reálně. Co bych dále chtěl vyzdvihnout je nevědomost - člověk totiž celý film neví, zda-li se mu jeho brilantní plán povede, a je tak napjatý až do opravdu posledního okamžiku. Perfektní hudba doplňuje velice napjatou atmosféru, a celkově ze z toho stává film, u kterého člověk nevydrží klidný ani chviličku, a film, u kterého člověku nic nechybí. Naprosto úžasné.

Rychlejší (2010)

Musím říct, že jsem na tehle film čekal opravdu dlouho, neboť jsem velký fanda Dwayna "The Rock" Johnsona, a celkově se mi líbil ten námět. O to víc jsem pak byl zklamán, když jsem viděl hodnocení. Stejně jsem se ale těšil. Pak ovšem zjistím, že to do kin k nám nepůjde, a to mě naštvalo. Po vypuštění BR verze na net, jsem se ale konečně dočkal, a musím říct, jsem velice spokojen. The Rock dostal na zahrání sice jednoduchou roli, ale nevím zda-li by to někdo se současných herců zvládl lépe než on, tím myslím díky tomu, jak nabuši. Možná Vin Diesel. Dále tady máme spousty známých tváří, kteří hrajou výtečně. B.B. Thorton, Tom Berenger, A.A. Agbaje, Xander Berkeley, a samozřejmě Maggie Grace, která je ještě krásnější než v Lostu. Zkrátka a dobře - perfektní výběr herců, a dle toho se odvíjí i jejich výkony, dobrý námět, dobrá akčnost. A to jsem chtěl!