Terminátor (1984)

Tenhle příspěvk píšu již asi po 8mé, protože nová verze ČSFD válí, a i když komentář odešlu, nic se nestane. Vezmu to tedy ve zkratce - Hudba dobrá, ale né tak výborná jako v druhém díle, dobří herci a scénář. Celkově tady kazí dojem jen laciné efekty, ale to Jamesovi odpustíme, začínat se někde muselo.

Predátoři (2010)

Po prvním Arnoldovském predátorovi se jedná, alespoň pro mě, o nejlepší díl. Opět perfektní prostředí v lese, které se pro predátora nejvíce hodilo, okamžitý rozjezd, žádný kousek nudy, neustále akce. K tomu dobří herci, velké zbraně, armádní výbava. To je ono!

S.W.A.T.: Pod palbou (2011)

Ačkoliv to na první pohled působí hodně béčkově, já to za béčkovou záležitost v žádném případě nepovažuji. A upřímně, považuji to za lepší znázornění S.W.A.T. než první díl. Prvních asi 50 minut bylo hodně dobrých, zejména proto, že v nich převládal výcvik, který mám velmi rád. Druhá část filmu byla potom už akce. Herci hráli dobře, stejně jako Robert Patrick který se do záporáku vyloženě hodí. Co bych filmu vytknul je velké ztráty v hlavním S.W.A.T. týmu, který jsem si oblíbil.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Nechápu kritiku většinu hodnotících. Já osobně jsem si sledování užil, přenesení do normální civilizace uvítám, a to i přesto, že jsem v dvojce predátorovi na tohle nadával. To už o něčem svědčí. Herci jsou v pohodě, a to i přes to, že tady v podstatě není žádný "hlavní hrdina", kterému by člověk chtěl fandit (Arnold v predátorovi, a Danny Glover ve dvojce). Celkově se mi to možná líbí víc než první díl.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

První hodinka filmu rozhodně válela - vyhledání nových lidí do týmu, a následny výcvik je hodně dobrou změnou. Od druhé hodiny už to ovšem začínala být akce, která však neměla ty správné grády. Záverečná asi půl hodinovka byla dobře provedena, ale opět si nemohu pomoct s tím, že tam chyběla svižnost. Herci hráli dost dobře, nadruhou stranu se nejednalo o bůhví jak těžké role. Soundtrack byl parádní.

Fotři jsou lotři (2010)

Ačkoliv první dva díly byly perfektní, o třetím se to bohužel říct již nedá. A zásádním problémem je zde absence vtipů. Zatímco u prvních dvou jsem se smál na každém kroku, zde je vtipu rapidně ubráno, což je rozhodně velká škoda. Takové jsou mé reakce po prvním shlédnutí, a kdoví, třeba po reprojekci změním názor. Teď, zejména díky nostalgii, dávám slabší čtyři hvězdy.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Po reprojekci musím z původních tří hvězd navýšit. Ačkoliv AVP není ani zdaleka tak dobré jako Predátor, je rozhodně lepší než druhý díl, který ode mě získal tři hvězdy. Atmosféra je zde hodně dobrá, herci hrajou přesvědčivě, a celkově vše ubíhá opravdu rychle. Do pětihvězdičkového hodnocení tomu něco chybí, nicméně já dávám slušné čtyři hvězdy.

Predátor 2 (1990)

Někdo říká, že druhý díl je lepší než první. Já do této skupiny nepatřím. Přenesení do města plného lidí, z opuštěného pralesa, rapidně ubírá na atmosféře, a nezachraňuje to ani dobrá hudba. Akce zde oproti prvnímu dílu také chybí, a akčnosti se v podstatě dočkáme až poslední půl hodinku. Danny Glover zahrál dobře, ale Arnolda nelze nahradit.

Poslední akční hrdina (1993)

Pro mě osobně bezva film mého mládí, a tedy mi vůbec nevadí dát plný počet. Svůj názor obhajovat nebudu, proč zrovna plný počet, já na tomhle filmu vyrostl, mám na něj super vzpomínky z dětsví, a když jsem si jej včera po takové době připomenul, film ve mě znova vyvolal ty radostné vzpomínky. Dvě hodiny utečou jako voda, máme tu perfektní herce, a filmový svět vs. realita je zde neuvěřitelně dobře rozlišen. Zkrátka - z mé strany naprostá spokojenost.

Predátor (1987)

Absolutně nejlepší díl ze série predátorů (Predátor 2, Alien vs. Predátor 1,2, Predators). Perfektní herci, kteří si před natáčením rozhodně dali do těla, v čele s nabušeným Arniem, který rozdává nejednu solidní hlášku. Hodně dobře zvládnuté prostředí, a vynikající atmosféra dodává filmu grády. Na atmosféře se nemálo podílí i perfektní hudba. Co se mě týče, nevidím zde žádný mínus a velice rád dávám plný počet.