Valkýra (2008)

Filmů, které jsou ze světové války, a z pohledu německa je málo. O to víc pak potěší, že i těch pár filmů jsou dobré. Valkýra ale není dobrá. Valkýra je prostě skvělá! Bryan Singer předvedl perfektní práci, se skvělým hereckým obsazením, dokonalým soundtrackem a vynikající atmosférou. Já byl nanejvýš spokojen, a rozhodně jsem nelitoval toho, že jsem si zaplatil lístek.

Osvícení (1980)

Naprosto neuvěřitelně natočeno s opravdu extrémně děsivou atmosférou. Nečekal jsem, že by film mohl vůbec mít tak silnou atmosféru, ale tento počin je toho důkazem. Opravdu děsivý soundtrack, a k tomu všichni tři hlavní aktéři předvádějí svůj výkon na výbornou, a Jack Nicholson ne na výbornou, ale na ULTIMÁTNÍ, a jeho výkon je hoden oskaru! Celkově to bylo jak jsem již zmiňoval velice děsivé, ale ne tak, že by se člověk bál, a měl strach. Ale tak, že mu několikrát běhal silný mráz po zádech!

Cesta (2009)

Nádherný film. John Hillcoat ukázal že rozhodně umí, a Viggo dokázal že ještě nepatří do starého železa. A maly Kodi McPhee to taky zahrál dobře. V podstatě nemám co více k tomuto snímku říci, bylo to natočeno perfektně, hudba doplňovala skvělou atmosféru, a film byl opravdu velice pěkný.---EDIT---Po přečtení knihy musím říct, že fim se opravdu velice povedl. Zásluhu na tom z velké části má samozřejmě McCarthy, jelikož asi 90% filmových scén jsou podle knihy, a tyto scény jsou na 95% stejné jako právě z knihy. Nicméně podaní Hillcoata je skvělé, a tudiž zásluhy na perfektním snímku musíme kromě McCarthyho, přičíst i jemu.

Železný kříž (1977)

Ve své době asi perfektní počin, dnes je to jen velice průměrné. Nicméně námět byl skvělý, jelikož kde se dneska člověk podívá vidí válku z pohledu každého, jen né právě z německa. Najdou se vyjímky jako Valkýra či Pád třetí říše, a právě tyhle vyjimky jsou tak dobré. Neříkám, že jsou tak dobré jen kvůli pohledu právě z německa, ale rozhodně to k tomu přispělo.

Kmotr III (1990)

Ačkoliv je až na 97 místě z 200, řekl bych že kvalitami se může opravdu rovnat prvnímu dílu. Ale i tak pro mě platí, že na prvním místě se umístil Kmotr, na druhém místě Kmotr III a skvělý, ale přesto dle mého z trilogie nejhorší, Kmotr 2 obsadí poslední místo. Ačkoli jsem se jako u prvních dvou dílů nedočkal projekce na velkém plátně, nahradil jsem si to doma, abych si vychutnal tu atmosféru. DVD9 puštěno skrz upscalling na LCD TV 50' s domácím kinem 7.1 mne tento zážitek skvělé nahradilo, a já opět po dlouhé době shlédnul celou tuto trilogii během tří dnů. A musím konstatovat, že je to opravdu veledílo.

Kmotr II (1974)

K tomuto kultu myslím není třeba slov. Mě si získal, a kritiku ode mě na něj nehledejte. Nedostanete ji..Dne 29.1.2011 jsem dostal příležitost i k projekci druhého dílu na velkém plátně, tedy hned druhý den poté, co jsem viděl. A opět - byl to skvělý zážitek!

Kmotr (1972)

Po dlouhé době jsem se rozhodnul připomenout si tuto trilogii, abych o každém díle jedinečně přemýšlel sem si pustil každý den jeden díl. A zdá se mi to, ještě lepší než kdysi. Opravdu je to skvělé, a už se těším na knihu, ke které jsem se až doposud nedostal.Dne 28.1.2011 sem dostal příležitost v podobě vidět tento kult na velkém plátně, s digitální projekci. Tímto si u mě Cinestar Ostrava získal velké plus, jelikož zážitek to byl skvělý!

Mistři hazardu (2005)

S.W. Scott je prostě machr, a není divu, že tenhle filmek je jedna velká komedie. K tomu si přičtěte Johnyho Knoxvilla, sexy Jessicu Simpson, a záporáka jak má být v podobě Burta Reynodlse. Výsledek? Perfektní!

Mystery, Aljaška (1999)

Super komedie do nepohody, která člověka dokáže rozveselit. Fajn námět, pěkné prostředí zasněženého městečka, a příjemní herci vytvářejí super filmeček, na který se vždy rád podívám.

Muž v ohni (2004)

Scott prostě umí, a Washington je extra třída. Vemte si tohodle režíséra, a tohoto herce v hlavní roli, přimíchejte trochu od každého žánru, a vyjde vám perfektní podíváná! Perfektně napsaný scénář nenechá snad nikoho klidným, a při sledování perfektních herců, vám dvě hodiny utečou rychleji než voda. K dokonalosti tomu ale něco chybí, proto hodnocení nechávám na 80%. Myslím, že reprojekce toto hodnocení ale zvýší.