Opravdová kuráž (2010)

Na opravdovou kuráž, jsem šel s tím, že jsem věděl že to nebude klasický western, nýbrž spíše westernové drama. A měl jsem pravdu. Opravdová kuráž není klasický western, na jaký jsme zvyklí z klasik jako tenkrát na západě nebo hodný, zlý a ošklivý. Opravdová kuráž je zkrátka jiná. Film jako takový má perfektní hudbu, vyníkající herce, a velice dobrý scénář. Do dokonalosti tomu ovšem něco chybí, a co, to zatím nedokážu říct. Za mě dávám slabších 80%.

RocknRolla (2008)

Nevím co si o tom filmu mám myslet. Měl perfektní herce, relativně dobrý námět, ale stejně tomu něco chybí, neboť ty dvě hodiny se mi zdály docela zdlouhavé...Nejraději bych procentuelní hodnocení, které zde ovšem není a tak dávám lepší tři hvězdy.

Dead Set (2008) (seriál)

Ale to snad ne...Jaká to s tímhle, byť Xkrát ohraným, tématem mohla být perfektní podívaná. Bohužel ale velke zklamání. Po té, co jsem viděl perfektní Walking Dead,těšil jsem se na to, a říkal si, že to bude něco podobného. A bylo to podobné - ovšem jen v námětu. Film, miniseriál, nebo jak to nazvat, ovšem patří mezi velice průměrnou tvorbu. Mnohdy špatné dialogy, velice nudné a nezáživné scény, nereálné chování postav (neshodnou se na názoru, a tak už přemýšlí jak dotyčného sice ne zabíjí, ale zchroumají aby nemohl chodit (jak "lidské"). Škoda, mělo to na víc. Hodně víc.

Hrůza v Connecticutu (2009)

Ačkoliv námětově nehorázně klišovité, a xkrát ohrané klišé, mělo to ambice na dobrý film. To by se toho ovšem musel chytit nějaký jiný režišér. Příběh byl odfláknutý, celé to působilo velice nudně a jediné co se dá vyzdvihnout je atmosféra, která byla zvládnutá velice dobře. Ovšem..., to celý film nedělá.

Flashpoint (2008) (seriál)

Na zkoušku jsem stáhnul pět dílů s tím, že jsem si řekl, že to stejně zahodím. Opak se ale stal pravdou, a v seriálu jsem našel zalíbení. Postavy jsou skvělé, žádná mi není protivná, právě naopak, a celkově to propojení akčnosti, dramatu a psycho je opravdu skvělé. Jasně, pár věcí mě tady štve - jakože pokažde hned víme jak to bude končit, pro tuhle cestu se ale scénaristé rozhodli, a my jí můžeme pouze akceptovat. Taky by se docela hodilo aby konečně hodili i něco málo o těch postavách, trošku se zaměřili na jejich soukromý život. Doufejme že v dalších epizodách na které se rozhodně těším.--EDIT--Neskutečně mě to chytlo, a za jeden den padla celá první řada. Rozhodně seriál nijak nepolevuje na tempu, a skvěle se na něj kouká. Doufám, že to vydrží.--EDIT 2-- Po konci druhé série musím konstatovat, že se to stálé rozjíždí. Co se VIZUALICE týče, tak žlutozelený filtr působí dobře, a jsem na něj zvyklý zejména z Bayových filmů. Občas je zde bohužel až moc přehnaný..-----EDIT 3----- Po lehce slabším začátku třetí série to od zhruba čtvrtého dílů nabírá neuvěřitelné obrátky a jedná se o naprosto perfektní záležitost! A posledních asi 7 dílů graduji ještě více, a to už si člověk skoro řekl, že je to to na vrcholu. Zkrátka, ve třetí sérii, zejména druhé polovině, udělali scénáristi takovou práci, že se na nové díly těším stejně jako jsem se těšil na nové díly SG. Závěr druhé série byl hrozný - ne proto, že by díl byl špatný, ale proto, že díl byl ZATRACENĚ SKVĚLÝ, a pokračování bude až v létě. --> Seriál přesouvám do mých TOP. ------EDIT 4------ Protože čekání bylo opravdu dlouhé, byl jsem nucen shlédnout všechny díly odznova. A ačkoliv i Flashpoint má své slabší díly, je to pro mě stále jeden z TOP seriálů, a přiznejme si - který seriál ty slabší díly nemá?

Black Books (2000) (seriál)

Ačkoliv nejsem příliš velký zastánce sitcomů obecně, tenhle seriál se mi ale opravdu zamlouvá. Kamarád mi jej doporučil, tak jsem řekl, že zkusím první sérku jen tak, třeba mě to chytne. A ono chytlo. První sérii jsem shlédl za jeden den, druhou a třetí pak hned následující den! Z mé strany zkrátka naprostá spokojenost. Seriálek odreáguje, pobaví, a po náročném dni je to ideální večerníček! :)

Machři (2010)

Parádní pětihvězdičková pecka! Super soundtrack,skvělí herci, a hlavně parádní námět. Prostě ideální letní, nyní vlastně podzimní odreágovačka. Podobná Pařbě ve Vegas, ne sice tak dobrá podívaná, ale přesto to bohatě na pět hvězd stačí, a jsem si jistý, že další shlédnutí to u mě udělá rovněž kultovku. EDIT Jak jsem předpokládal, reprojekce u mě vyvolala daleko lepší zážitek než první projekce v kině, a musím konstatovat, že MACHŘI jsou prostě nehorázně parádní komedie, která mě POTĚŠÍ, POVZBUDÍ a POBAVÍ vždy a všude. Hodnocení: 110%

Mládí v trapu (2003)

Pohodová odreágovačka s plno vtipu, a velice dobrých herců. Počínaje Lukem Wilsonem z Modrého Blesku, přes Willa Ferrella,po krásnou Elishu Cuthbert. V rámci komentáře bych chtěl rovněž pozdvihnout opravdu perfektní soundtrack, ve kterém se našlo plno starých klasik. (Kansas - Dust in the Wind atd...)

Maminčin mazánek (2007)

Velice průměrná záležitost, ve které člověka potěší snad jen Jeff Daniels, který je machr stejně jako v Blb a blbější. Celkově je první hodina filmu docela nudná, a rozjede se to až ve chvílí,kdy to končí. Nicméně, za poslední půlhodinku a trapné momenty, které zatraceně pobaví, dávám těch 60%.

Balls Out: Garyho výzva (2009)

Ačkoliv se nejdná o bůhví jaký komediální počin, tenhle filmek rozhodně pobaví. Seann William Scott je machr, a dokáže vám to v každém filmu, do kterého jej obsadíte. Tenhle není vyjímkou. Jak jsem zmínil na začátku film dokonale odreaguje, pobaví, a co víc si člověk od lehké komedie může přát?