Matrix Revolutions (2003)

Třetí díl je nejslabší z celé série, a taky nejpomaleji utíká. Zatímco první dva utekly jako voda, třetí se trošku táhne. První hodina filmu je zasazena čistě jen na Zion, druhá polovina je nadruhou stranu akce od začátku až do konce. Finální bitka, jak s sentinely, tak především Neo vs. Smith, je opravdu našlapaná, a perfektně vizuálně zpracována. Stejně jako v předchozích dílech, vynikající soundtrack, za ten by si trilogie zasloužila oskara, perfektní triky a ve trojce i efekty. (které v předchozích dvou dílech moc nebyly vidět)

Matrix Reloaded (2003)

Druhý díl je malinko horší než první, nicméně stále je to senzace. Oproti prvnímu dílu je zde přidáno více akce, která jedničce neřeknu chyběla, ale snesl bych ji více. Nadruhou stranu, právě to, že jednička nebyla "přeakčnovaná", jí dělalo tak skvělou. Opět perfektní hudba, a vynikající triky.

Matrix (1999)

Nejlepší díl celé trilogie, kterému v podstatě nemám co vytknout. Perfektní scénář, super hudba (jako každý díl v trilogii), vynikající triky. Zkrátka průkopník těchto filmů, a ten, který se vám do paměti zaryje nejvíce.

Osudový dotek (2004)

Sci-fi na tento námět mám docela rád, a musím říct, že tenhle snímek se povedl. Ashton Kutcher, leč jej moc nemusím, hraje perfektně, scénář je slušný, film má logiku (vzhledem k fyzikálním zákonům), a na to, že má dvě hodiny ubíhá dost rychle. Co bych tomu vytknul je asi atmosféra, jelikož ta mohla být daleko lepší. 80%

Komici (2009)

Adama Sandlera mám poslední dobou jako herce rád, a Seth Rogen mě nikdy nevadil, ba naopak. Nicméně ani dobří, ani skvělí herci nedělají film dobrým, k tomu je třeba víc. Funny People je toho bohužel příkladem. Než komedie je to více drama, s docela ponurou atmosférou, a občasné vtípky jí bůhví jak nenapraví. Délka byla taky docela ustřelena. Co se mě týče, tak jsem dost nespokojený, a z mé strany to byly docela vyhozené dvě hodiny času. Kdyby ubrali na dramatu, a přidali na komedii, mohlo to dopadnout naprosto jinak.

Heuréka – město divů (2006) (seriál)

Heuréku jsem poprvé začal sledovat hned někdy jak začínala, tj. okolo roku 2006/2007. Tehdy jsem shlédnul asi tři nebo čtyři díly, a pak od toho z nepochopitelného důvodu upustil. Zhruba před měsícem jsem začal řešit problém, že nemám žádný seriálek na odreágování po náročnem dni, a já si řekl, proč nezkusit Heuréku (znova) - následkem toho jsem tři řady shlédnul za jediný měsíc, a neustále chci další díly - mám před sebou ještě půl čtvrté série, ale nedokážu si představit co budu dělat do léta. HEURÉKA je zkrátka perfektní seriálek, u kterého člověk může naprosto v klidu vypnout, uvolnit se, a bavit se. Spousty sympatických herců, solidní komediální hudba, a na seriál velice dobré efekty. Co rovněž dokážu u Heuréky ocenit je smysl pro detail - například, když si zástupce šerifa Jo pořídí Imprézu, tak to nekončí jedním dílem, a pak se tam "prostě nebude ukazovat", ale je tam neustále všechny díly. Stejně jako u Farga, který si rovněž pořídí krásnou modrou Imprézu - ta se opět vyskytuje i v dalších částech. Zkrátka - ideální představa seriálu, pokud nechcete přemýšlet. Já osobně jsem se na ní stal docela závislý, a doufám, že jen tak neskončí, a bude mít alespoň ještě dvě série. Přesouvám do mých TOP. ČTVRTÁ SÉRIE měla velice zajimavý náměť, a co se mi líbilo je, že se jejich změněna budoucnost nevrátila do starých kolejích po dvou třech dílech, ale trvá to skrz celou sérii. Docela mě naštvalo jak Jack zakončil vztah s Tess, nicméně nadruhou stranu to konečně dal dohromady s Allison, na což fanoušci Heuréky čekali od prvního dílu první série :). Nový zástupce "Lorne" Andy hraje dobře, a herce mám ze Stargate rád, nicméně více mě do role seděl asi starý Andy. Zkrátka a dobře - pokračování čtvrté série bude až zadlouho, a nevím jak to vydržím.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Adama Sandlera častokrát v roli nekomediálního filmu nevidíme, o to víc je to zajímavé, když se objeví v částečném dramatu. Pravda, velká část filmu se nese v komediálním duchu, a jedná se o asi 75% záležitost, ovšem když film přeskočí do dramatu, začíná ještě úžasnější film. Adam Sandler je skvělý, a je naprosto jedno v jakém žánru hraje. Film mě ubíhal skvěle, a každý moment jsem si užíval, a ačkoliv jsem zastánce non happy-endů, jsem velice rád, že zde nakonec happy end je. A musím říct, že ve chvílí kdy umíral, jsem o happy endu ani nepřemýšlel, protože jsem si byl non happy-endem naprosto jist.

Fighter (2010)

Hodně dobré boxerské drama s jednoduše vynikajícími herci. Perfektní Mark Wahlberg, kterého poslední dobou ve filmech prostě mám rád, a blázen Christian Bale, který opět neuvěřitelně shodil, a jeho výkon je úchvatný. Film je poměrně hodně dramatický, a v porovnání s Rockym bych zde kromě dramatičnosti (ovšem ta byla účelem) vytknul, že zde mohlo být více záběru během jeho tréninku. Každopádně film utekl jako voda, a to je na to, že má dvě hodiny známka toho, že se jedná o velice dobrý snímek. 80%

Světová invaze (2011)

Taková adaptace Black Hawk Down akorát s tím rozdílem, že se zde válčí proti mimozemšťanům. Herecké obsazení bylo prvních 30 minut jednoduše katastrofální - nevidíme zde nikoho jiného než řadu nesympatických afro (a nejenom afro, ale spousty nesympatických lidí všech ras). Bohudík se to po zhruba půl hodině, kdy se nám film zmenšil jen na jednu jednotku, spravilo, a herci byli v pohodě, a předváděli perfektní výkon. Film doprovázel perfektní soundtrack, a nebýt trošku slabšího scénáře, a ne plně využitého potenciálu, dal bych plný počet. Takto slušných 80%.

Láska a jiné závislosti (2010)

Nemyslel jsem si, že by mě někdy mohla romantická komedie připoutat k obrazovce takovým způsobem, že jsem si každý moment vychutnával. Ovšem Love and Other Drugs to dokázalo. Máme zde dva perfektní herce, mezi kterými to tak jiskří, že to vypadá jako by skutečně tvořili pár. Jake Gyllenhaal mi dokonce příjde v tomhle snímku i jako sympaťák (a to jsem ho dříve nemusel), a k Anne Hathaway nemám co říct, ta je jednoduše tak okouzlující, že jsem z ní celou dobu nemohl spustit oči. Zkrátka a dobře, za téměř dvě hodiny jsem se dobře pobavil, shlédnul vynikající romantickou komedii se sympatickým hercem, a doslova okouzlující herečkou.