Charlie Bartlett (2007)

Více drama než komedie, což v době kdy jsem se chtěl bavit není zrovna to pravé ořechové. Charlie Bartlett působí střídavě oblačno - jednou jako bez závazková zábava, v druhém střihu už depresivní záležitost. Co se mu musí však nechat jsou herci, Downey hraje jak jinak než úžasně, ale i hlavní aktor Yelchin si v roli vyloženě libuje, a hraje ji perfektně. Námět ucházející, hudba velmi dobrá a nebýt více dramatičnosti než komedie, hodnocení by bylo jisto jistě vyšší.

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Rodinná odreágovačka zaměřená především pro mladší publikum. Leč to v první části filmu vypadalo, že 3D je zvládnuto s přehledem, ve druhé (delší) části filmu, kdy se naší hrdinové dostanou na samotný ostrov je 3D jako už tradičně nic víc než lákadlo, protože 3D efekt byste na ostrově těžko hledali. Efekty byly hodně průměrné, a snad bych i řekl, že za 80 MiO dolarů rozpočet by se z toho dalo vydolovat mnohem více a první pohled na ostrov připomíná hodně ořezaný Avatar. Herci moc práce neměli, jelikož pro takový film nějaké umění není třeba. Dabing se dal překousnout, přesto však originál je originál. Neurazí, ale ani nenadchne. 60%

Dokaž to! (2008)

Vážně nevím, proč jsem sledoval něco takového, ale stalo se. Na druhou stranu - hrůza to rozhodně nebyla. Hodně celý film zachraňuje Mary Elizabeth, na které to pochopitelně celé stojí. Ona ne jen, že hraje výtečně, ale zároveň je moc pěkná. Film je celkově o ničem, námět je až moc jednoduchý, ale to se tak nějak dalo čekat. 55%

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Celkově natočeno zcela jiným stylem, než Fincherovo i Oplevovo zpracování. Herci opět skvělí, hudba rovněž. Ztratilo to ovšem tu svou tajemnou atmosféru, která se proměnila v lehce tajemnější detektivku. Mě osobně to ale nějak výrazně nevadí, a dle mého snímek dosahuje kvalit všech předchozích filmů.

Speciální jednotka (2011)

Jeden z nejlepších filmů za poslední dobu. Skoro dvě hodiny jsem v kině seděl vyloženě napjatý, a čekal co bude dál. Herci předvádějí úžasnou práci, stejně jako režie. Ta dává přednost akci před kecáním, a to je rozhodně dobře. Hudba doplňuje vynikající atmosféru, a co je třeba rozhodně pozvednout je autentičnost - ať už skvělá kamera, která dává jedinečný pohled na přestřelky, tak výstroj všech vojáků, která je na úrovni reálné výstroje, a to se ve filmech moc nevidí. Bez většího přemýšlení je to za mě plný počet.

Tajemná řeka (2003)

Nemohu si pomoct, ale pro mě platí, že pokud v Eastwoodovem filmu nehraje Eastwood, většinou se mi film nelíbí. A Mystic River bohužel není vyjímkou. Největším lákadlem byli rozhodně herci, a pak mysterioznost. Tu tady ovšem nehledejte. Celkově to bylo poměrně zdlouhavé, nezáživné, a kladně mohu ohodnotit jen hudbu, a naprosto perfektní herce, z nichž si dva zasloužili a i dostali oscara. Konec je celý špatný, není sebemenší možnost si cokoliv odvodit, jen se čeká co bude následovat. 55%.

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Poměrně solidní atmosféra. Lekačka nepatřila k těm nejlepším.

Vendeta (2011)

Tak nějak si myslím, že i kdyby byl v poslední době Nicolas nominovaný na Oscara, většina by jeho výkon odsoudila. 90% komentářů co tady totiž čtu už nemají s objektivnosti naprosto nic společného. Seeking Justice má poměrně zajímavý námět, nedá se však říci, že je to nějaká novinka, spíše směřuje ke klišé. Celkově to zní sice pěkně, ale celý běh filmu je pak už stejný, jako ve většině akčních filmů. Hudba je perfektní, a atmosféra se rozhodně nedá považovat za špatnou. Nic předvádí slušný výkon, a nemám k němu výtky. Ostatní herci jdou v jeho šlápějích, a vidíme zde jak více známe, tak i známe tváře. Verdikt? Seeking Justice je průměrná, 60% záležitost, která měla na to, být mnohem lepší. Měla k tomu zázemí, ale chybělo tomu více akčnosti.

Jericho (2006) (seriál)

Velmi dobrý seriál, který si mě získal prakticky během prvních pár dílů. Jericho má úžasný námět, velmi dobré a sympatické herce a celkově příjemné prostředí. 1. série - prvních 6 dílů bylo jednoduše úžasných. Něco co tady ještě opravdu nebylo, úžasně zpracováno a celkově to působilo zkrátka velmi povedeně. 1. série - druhá část - tady už nastala poměrně změna oproti úplnému začátku, a kvalita lehce klesla. I tak jsem ale hltal každý díl, a těšil se na další. Hodnocení: *****. 2. série už byla jiná. Na základě rozmazlených amerických diváků byli scénaristé nucení vše namačkat do sedmi dílů, a podle toho i odpovídá kvalita. Celkově byla 2. série hodně zrychlená, a dala by se krásně rozvést do mnohem více dílů. Samotné díly paradoxně nebyly nějak extra záživné, a rozhodně se nedá říct, že bych to hltal stejně jako první sérii. Hodnocení: ****. VERDIKT je následující: První série Jericha byla naprosto revoluční, a znázorňuje něco, co tady ještě nikdy nebylo. Celé je to v příjemném prostředí za doprovodu charismatických a sympatických herců. Druhá série už taková bohužel není, a to vše jen kvůli fanouškům. Ve finále ovšem řeknu, že i když je druhá série kvalitou o dost níže než série první, nedá se vymazat těch úžasných 22 dílů první série, a já Jericho přesouvám do mých TOP seriálů. Dodám jen toto - v budoucnosti se reprojekci rozhodně vyhýbat nebudu.

Smrt přichází v bílém (2003)

Hodně slušná jízda s opravdu dusnou a depresivní atmosférou. Herci se v určité části filmu chovají extrémně nereálně, což se ale bohudík postupně spraví, jelikož pak se chovají jednoduše šíleně. Slušná hudba, být sám doma a sledovat to o půl noci vám pak ve finále dá hodně dobrou jízdu, na kterou se jen tak nezapomíná! Jak může dýchat se všemi těmi dečkami na tváři? Neboj se. Je mrtvé.