Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Ze seriálu jsem neviděl ani jeden díl, takže veškeré hodnocení padá na hlavu čistě jen filmu...Na český film, tedy okresní přebor, jsem si zašel do kina snad poprvé, jelikož česká tvorba, jak všichni víme, stojí poslední dobou za prd. Nicméně okresní přebor mě mile překvapil. Ubíhal rychle, nenudil jsem se, a častokrát i zasmál. Mohl jsem vypnout, a jen si to užívat. Nemám však nutkání se něj mrknout znova, takže dávám lepší tři hvězdy.

Hněv Titánů (2012)

Bohužel první díl jak podle kopíraku. Tedy alespoň obecně...Trailer opět výborně sestřihán s úžasně zvolenou hudbou, která tomu dodává páru. Tam pochopitelně ty nejlepší akce z celého filmu. Samotný film pak stejný jako původní díl...Efekty někdy nadprůměrné, někdy jen průměrné. Hudba dobrá, opět ne tak dobrá jak v traileru. A to hlavní - akce - bohužel po většinu času jen nuda. Plusem jsou herci, kteří však nedostali patřičného prostoru. Suma sumárum, 55%..

Hunger Games (2012)

Leč v širokém námětu lehce klišovité, provedení vše napravuje. Hunger Games jsou velice slušně napsáni, a herci odvádějí vynikající práci. Trailerová hudba zde sice chybí, to ji ale na kvalitě nikterak neubírá. Pravděpodobně největší chybou filmu je zdlouhavý začátek - prakticky prvních 45 minut je všechno jen začátek, bez větší akce či intenzity. Kdyby tento začátek zkrouhli na polovinu, dal bych i ten plný počet. Takhle "jen" 80%.

Zkrat (2011)

Ani nevím kde zažít...V tomhle filmu je toho tolik špatného, že se nedá než kritizovat. Námět je klišé, ale pal to čert. Scénář je jedno velké fiasko, je to celé napsané prostě špatně, nic do sebe nezapadá tak jak má, a sledovat deset minut v kuse záda ženské bez jediného slova, to vážně nepotřebuju. Hudba je totálně mimo koncept, a ani trochu se zde nehodí. Kamera a střihy jsou otřesné, stejně jako triky. Bitky nejsou nic převratného, ovšem závěrečný fight...No, připadal jsem si, jakobych sledoval nejstarší Star Trek. Jediným, co mohlo film zachránit byli herci...Skvělá zvučná jména...Jenže ten film byl napsán tak špatně, že ani ti herci nedostali prostor..Naprosto vyhozených 119,- Kč za lístek.

Mezi vlky (2011)

The Grey není klasický survival thriller. Jasně, námět takový je, atmosféra je skvělá, ale celé to funguje trošku jinak a atmosféra je dosti depresivní. Celkově to ale funguje dobře, jenže stojí to jen na úžasném Liamu Neesonovi. Ostatní herci se sice drží zuby nehty, ale pravda je taková, že kdyby pád letadla přežil jen Neeson, nějakou extrémní změnu by to neudělalo. Dvě hodiny uběhly jako voda, a já byl spokojený. Tactical Force to sice neudělá, ale 80% si Grey zaslouží.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Pretty Little Liars mi doporučila kamarádka v době (která stále pokračuje), kdy jsem čekal na 16. díl 3. série Vampire Diaries. Nečekal jsem od něj nic extra, ale pohodovou odreágovačku. Té se mě dostalo a ještě s pěkným hereckým obsazením, jemuž bezkonkurenčně vévodí nádherná Ashley Benson. PLL není v ničem převratná, ale pokud hledáte slušnou odreágovačku, která často i pobaví, je to rozhodně dobrá volba.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Od Johna Cartera jsem moc nečekal, a taky, že jsem nic nedostal. Hlavní vadou filmu je neskutečně přestřelený čas, díky kterému musím říct, že jsem se nudil více než bavil. Nebýt rozdvojených titulků po sundání brýli, tak bych ani nepoznal, že se jedná o 3D film - zkrátka a dobře - 3D naprosto zbytečné, a téměř nevyužité. Herci v rámci možnosti byli dobří, efekty místami nadprůměrné (přesto ne "high end" ala Michael Bay), jindy lehký podprůměr, což se za rozpočet 250MiO dolarů stát nesmí. 55%

Ghost Rider 2 (2011)

Zatím co první díl byl vynikající akční nářez, dvojka jím rozhodně není. Bohužel převládají nudné scény nad těmi záživnými a celkově nemá druhý díl moc co nabídnout. Mezi plusy bude patřit rozhodně hudba, která leč není tak skvělá jak v prvním díle, je pořád velmi dobrá. Potom rozhodně herci, kteří předvádějí velmi slušné výkony. Bohužel...herci celý film nedělají. 60%

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Závěrečný díl trilogie je natočen z naprosto jiného hlediska než předchozí dva. Chybí ta klasická tajemnost a neustále vyšetřování, místo toho zde máme v jedné části sběr důkazů, v druhé pak samotný soudní proces. Mě osobně tahle změna vůbec nevadila, a i když je dílo úplně jiné, je právě v tom skvělé. 85%

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Ridley Scott, Jerry Bruckheimer a Hans Zimmer - to jest vražedné kombo! Absolutní špička válečných filmů! Vše je zde tak autentické, jak jen to může být! Sledováno v 1080p na 50'' TV na 7.1 kině v DTS - NESKUTEČNÝ zážitek!