Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Původní Oplevův snímek jsem neviděl, takže nemohu srovnávat. Každopádně Fincher předvádí úžasnou práci se slušně vyhrocenou atmosférou, perfektními herci a velice dobrou hudbou. Film má dvě a půl hodiny, uběhlo to však neskutečně rychle, což je další věc, která jen podtrhuje to, jak dobrý snímek to je. Mimochodem - Rooney Mara si minimálně tu nominaci na oscara opravdu zaslouží.

Kazatel Kalašnikov (2011)

Nebýt námětu, dal bych klidně i plný počet, neboť film je natočen naprosto úžasně a věrohodně. Gerard je jak je už u něj zvykem perfektní, a samozřejmě celý film tahá. Námět dle skutečné události je třeba pěkné, nicméně právě to mi brání dát lepší ohodnocení - pokud se totiž na film podívám s nadhledem do budoucnosti, i přes nepopřetelné kvality a styl natočení, mě nic neláká pustit si jej znovu. Proto jen průměrné hodnocení.

Underworld: Probuzení (2012)

Docela zklamání. Po ne zrovna dobrém posledním dílů s Rhonou Mitrou jsem čekal s Kate opět zběsilý nářez, toho se mi však nedostalo. Velkým plusem je stopáž, která prakticky neposkytuje místo pro nic jiného než akci. Celkově je děj absolutně o ničem, a samotná akce taky není bůhví jak odvedená. 3D je jedná velká zbytečnost, protože při náhodném sundání brýli jsem téměř nepoznal rozdíl. Celkově je to velmi podobné Priestovi, avšak hůře vizuálně a efektně zpracováno.

Černá hodina (2011)

Rozhodně lepší než Skyline, a zároveň díky stopáži lepší i než Battle: Los Angeles. Já jsem se bavil, a více jsem nepotřeboval. Jako celkově nevýhodu bych dal bohužel hudbu, která opravdu za nic nestála, stejně jako efekty - někdy byly průměr, jindy byly fajn. Herci v rámci možností nebyli špatní.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Ještě krapet lepší a zábavnější než první díl, nicméně plný počet nejsem stále schopen dát. Efekty, které jsem kritizoval v prvním díle, tady moc nebyly, a když ano, byly velice povedené, takže rozhodně plus. Herecké výkony škoda komentovat, protože Downey je prostě neskutečný machr, Law s Robertem krásně drží krok. Mr. Zimmer opět předvedl GENIÁLNÍ práci, a soundtrack je snad ještě nářezovější než v prvním díle. Za shlédnutí to rozhodně stojí, a myslím si, že pozdější reprojekce ještě zvedné mé hodnocení.

Špatnej polda (2009)

Úžasný Nic Cage, slušná hudba, ucházející námět, špatný scénář a nudné provedení. Zhruba takhle bych film kompletně zhodnotil. Dvě hodiny je lehce nadprůměrný čas, ovšem zde platí, že je to jednoduše přemršený čas. Nudných scén je tady více než těch slušných, a opravdu jediná perfektní věc je Nicolas. Dvě hvězdy, a to jen za Nicka.

Pytel kostí (2011) (TV film)

Už z důvodu, že se jedná o TV film, respektive minisérii jsem nic extra neočekával, a tedy jsem nemohl být zklamaný. Nicméně je třeba podotknout, že na TV film je zde vcelku slušná atmosféra, která někdy (bohužel ne občas) velmi slušně graduje. První díl byl víceméně takový rozjezdový, a v druhém to cele finišovalo. Hudba byla vcelku dobrá, nicméně žádná sláva to není. Pierce byl zkrátka úžasný, a opět se potvrzuje to, co tvrdím celou dobu - když se někomu na CSFD film nelíbí, veškerá nestrannost jde stranou, a daný člověk zkrátka zkritizuje co se dá, jen aby zdůraznil svůj názor na film.Já k těmto rádoby kritikům nepatřím, a nebýt Pierce bylo by to o dost horší.

U mě dobrý (2008)

Jenom velice průměrná komedie, která paradoxně těží z herců, a pár lepších scén. Neurazí.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Srovnání s dvojkou se vyhnu, a řeknu přímo, že je to rovněž naprosto úžasný snímek. Velkým plusem jsou původní herci, flashbacky na dvojku, úžasná hudba a konec. Nevěřil jsem, že by se Gaga vykašlal na Boyku, i když to bylo více než zřejmé. A měl jsem pravdu, což rozhodně potěšilo! Suma sumárům, perfektní nářez, stejně jako předchozí díl!

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Naprosto úžasný snímek, který odsejpá neskutečně rychle, a nudné scény je něco, co tenhle film absolutně nezná. K tomu skvělí herci, a dostaneme výtečnou podívanou. Tak to mám rád!