Kronika (2012)

Dějově absolutně o ničem, jeden ze tří hlavních herců totálně nesympatický, a celkově totálně postavené na hlavu...Na druhou stranu musím podotknout, že se mi na to dívalo dobře, párkrát jsem se i zasmál a vyloženě jsem se nenudil. Více než tři to rozhodně nebude, ale právě díky tomu, že se na to dívalo slušně, to ani nemůže být méně než tři - tedy - krásný průměr.

Planeta Země po vymření lidstva (2008) (TV film)

Zajímavý dokument znázorňující jak svět bude vypadat po pár týdnech, měsících, následně i rocích a miléniich. Vše dobře detailně vysvětleno a znázorněno.

Noční můra v Elm Street (2010)

Tohle se vážně moc nepovedlo. Jediným plusem je Steve Jablonsky, který podává hudbu, díky které se atmosféra stává alespoň trochu přijatelná. Celkově ale chybí lekačky, a atmosféra je sice přijatelná, ale vyloženě hororová rozhodně není. Herci jsou všichni nějaci divní, Jackie Earle Haley se na Freddyho moc nehodí, a Freddyho maska je vyloženě špatná...Michaele, Michaele...Do čeho ses to namočil.

Přepadení (2010)

Hlavním mínusem je málo akce. Prakticky celý film se absolutně nic neděje, a jediná akční scéna je ta závěrečná. Pominu to, že tahle zásahová jednotka vypadá velmi komicky, výstroj jako neprůstřelná vesta, omračující granáty apd. jim nic neříká, ale oni si vezmou na zátah revolvery, jejichž použitelnost je prakticky nulová. Po stránce herectví je to takový velký průměr, stejně tak jako po stránce hudební.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Nemohu si pomoct, ale i přesto, že Oplev předvádí vynikající práci, Fincher je zde vítězem. Herci jsou si vcelku podobní, stejně jako většina filmu, až na drobnosti, jsou téměř identické - oba režiséři se tedy drželi předlohy. Herecké stránky jsou dobré v obou snímcích, možná má lehce navrh Fincherovka. Hudba je rovně dobrá v obou dílech, ale Fincher jednoznačně vede. Celkově je to rovněž velice povedený film, kde mi však k pěti hvězdám něco, stejně jako u Finchera, chybí.

Doteky osudu (2012) (seriál)

Jestliže jsem Alcatrazu dal čtyři, zde to musí být jasně plný počet. Perfektní Kiefer, vynikající atmosféra a nevšední námět. Po pilotu převládá teda nadšení, a já jen netrpělivě očekávám další díl.

Alcatraz (2012) (seriál)

Po prvních třech dílech mám vcelku jasno - není to taková pecka jakou jsem očekával. Největším plusem je zde rozhodně mysterioznost, protože kdybyste ji odebrali, dostáváte seriály jako NCSI či Havaj 5. Hlavní herci předvádějí takový ten slušný průměr, teda až na Sama Neilla, ten je totiž úžasný. Hudba taky ujde, a ten rádoby efekt Alcatrazu, který je vždy v úvodních ukázkách si mohli odpustit. Zatím 4 hvězdy. Edit 18.3.2012 - poté, co se mi seriál tak nějak rozležel v paměti, musím hvězdičku ubrat. Těch 80+ procent dávám filmům a seriálům u kterých se bavím, a užívám si jeho koukání, což se o Alcatrazu říct nedá. Motiv to mělo slušný, ovšem provedení je neskutečně klišovité, aneb klasické vyšetřování jako v milionech NCSI, a bohužel to ani není zábavné jako v Havaj 5. Ubírám na tři hvězdy, a o tom, zda-li budu sledovat i nadále se ještě rozhodnu.

Kontraband (2012)

Slušná akční odreágovačka, která utíká vcelku rychle i přes svou, poměrně dlouhou, stopáž. Mark Wahlberg je už teď pan herec, a Kate je zkrátka Kate. Námět těží z hesla v jednoduchosti je síla, a tady to funguje o to více. Hudba byla velmi slušná, celkově to pěkně odsejpalo, a já se bavil. Slabší čtyři hvězdy si to rozhodně zaslouží.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Můj 600 komentář věnuji něčemu, do čeho jsem se zamiloval, a něco na co každý týden čekám, a modlím se, aby dostalo další série. The Vampire Diaries jsem začal sledovat v době, kdy se již vysílala třetí série. Hodně dlouho jsem se tomu výhybal, jelikož jsem odpůrce ságy Twilight, a přiznejme si - na papíře je to identické. Já však na papírové hodnoty nikdy nedbám a rozhodnul jsem se dát tomu šanci. Jak to dopadlo, když čtete tento komentář, je vám už jasné - nějakých 46 dílů jsem shlédnul za dobu menší než 10 dnů, během kterých jsem měl pochopitelně školu. A jaké The Vampire Diaries vlastně je? Pro mě úžasné! Můj komentář pochopitelně není zrovna objektivní, jelikož seriál miluji, ale abych tak nějak vyzdvihnul nějaké hlavní přednosti, byla by to rozhodně Nina Dobrev, která je neskutečně sexy, a Ian Somerhalder, který je machr jak má být. Ale tihle dva rozhodně nejsou jedinými skvělými herci - prakticky můžu říct, že snad všichni hlavní i vedlejší aktéři, až na vyjímky, jsou velmi sympatičtí a skvělé se na ně kouká. Hudba patří rozhodně mezi další světlé stránky, a celkově já nemám Vampirům absolutně co vytknout. Myslete si o mě co chcete, Vampire je moje TOPovka, a jsem za to rád!

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Pilot: Docela zklamání. Celkově jsem v pilotu prakticky neviděl nic, co by mě nějak uchvátilo. Hudba celkem nevýrazná, herci nijak zvlášť sympatičtí a celkově špatný scénář. Čas byl zvolen na seriál hodně nezvykle, 60min, a to by vůbec nevadilo, pokud by to bylo záživných 60 minut. To ale nebylo...Uvidíme po dalších dílech.