Rocky V (1990)

Pátý díl po stránce námětu dosti pokulhává, a z mého hlediska je to pravděpodobně nejhorší díl z celé série. Přesto má ale tolik kvalit, že i tomuto dílu plný počet hvězd dám. Je to totiž perfektně zpracované dílo, stejně jako všechny ostatní, a hodnocení 50% absolutně nechápu. Stejně jako v předchozích dílech vynikající hudba, skvělí herci a výborný tok děje s absenci nudných scén. Naposledy sledováno v noci z 8.4 na 9.4.2012 v rámci 10ti hodinového maratónu s kamarádem (uživatel Rayl).

Rocky IV (1985)

Leč miluji každý díl této série, čtvrtý díl rozhodně vévodí. Po všech stránkách dokonalá podívaná! Námět je sice pořád stejný, provedení je ale ještě více cool než u předchozích dílů. Začátek je smutný, a Rocky je motivován více než kdy předtím! Vydává se na cestu do Ruska, kde jej čeká tvrdý trénink a ještě těžší utkání. Co k tomu říct? EPICKÉ! Hudba měla dostat oscara, stejně jako song Eye of the Tiger! Absolutně nejlepší díl z celé série, po všech stránkách dokonalé dílo! Naposledy sledováno v noci z 8.4 na 9.4.2012 v rámci 10ti hodinového maratónu s kamarádem (uživatel Rayl).

Rocky III (1982)

Třetí díl se odprostil od velké dramatičnosti prvních dvou dílů, a vydává se zejména po cestě sportovní, což mu v hodnocení paradoxně vadí. Já se ovšem náramně bavil, a žádnému dílu z této série nemám prakticky co vyčíst. Stejně jako v předchozích dvou dílech je i zde neskutečně úžasná hudba a já si sledování prostě užíval. Naposledy sledováno v noci z 8.4 na 9.4.2012 v rámci 10ti hodinového maratónu s kamarádem (uživatel Rayl).

Rocky II (1979)

Druhý díl navazuje přesně tam, kde první díl skončil. Stejně jako u prvního dílu se i zde hraje více na dramatičnost než na samotný trénink, jak tomu je u ostatních dílů, nicméně ani zde to není nijak extra chyba, jelikož i tento díl dokáže perfektně zaujmout a při jeho sledování se rozhodně nenudíte. Navíc ten úžasný soundtrack! Naposledy sledováno v noci z 8.4 na 9.4.2012 v rámci 10ti hodinového maratónu s kamarádem (uživatel Rayl).

Rocky (1976)

Nejlépe hodnocený díl celé série je pro mě paradoxně jeden z nejslabších. První díl spolu s druhým totiž hrajou hodně na drama, a to co mě zajímá nejvíce - trénink, lehce nechávají pozadu. To ovšem nikterak hodně nevadí, protože i přesto je Rocky neskutečně záživnou podívanou, a bezpochyby ji řadím mezi nejlepší sportovní drama, pravděpodobně mezi nejlepší drama vůbec. Naposledy sledováno v noci z 8.4 na 9.4.2012 v rámci 10ti hodinového maratónu s kamarádem (uživatel Rayl).

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Po slabší, hlavně po stránce námětu, je Sly zpět a po 20ti leté přestávce nám opět serviruje pořádnou porci zábavy v ultimátní akční řezbě! Jerryho hudba zde sice chybí, nicméně i Brian Tyler má něco do sebe. Sly sice zestárnul, přesto je pořád stejně skvělý, jako byl v osmdesátých. Perfektní akce, slušný námět, vynikající provedení. Plný počet je zkrátka jistý! Naposledy sledováno 7.4.2012 v rámci 6ti hodinového maratonu s kamarádem (uživatel Rayl).

Rambo III (1988)

Námětem rozhodně nejlepší díl série, ale pal to čert - byla tam akce, bylo tam napětí, opět úžasná hudba i skvělý Sly a já se prostě bavil. Více k akční řezbě nepotřebuju. Naposledy sledováno 7.4.2012 v rámci 6ti hodinového maratonu s kamarádem (uživatel Rayl).

Rambo II (1985)

I druhý díl Ramba řadím mezi TOPovky, jelikož leč není tak originální jako první díl, rozhodně se při jeho sledování nenudím. Jerry Goldsmith opět naservíroval úžasný soundtrack, Sly jako už tradičně předvádí perfektní výkon, a režisér se nebojí bezstarostně odhodit PG13 a předhazuje nám krvavé orgie. Plný počet kvůli nostalgie, tak kvůli výše uvedeného. Naposledy sledováno 7.4.2012 v rámci 6ti hodinového maratonu s kamarádem (uživatel Rayl).

Rambo: První krev (1982)

První díl této kvadrologie je bezpochyby nejlepší. Film začíná naprosto klidně, ale již po zhruba půl hodině nastává neskutečná podívaná! Vyníkající prostředí v přírodě, perfektně zvolená hudba, a hlavně úžasný Sly. Ramba řadím bezpochyby mezi mé oblíbené filmy, neb je to jedna velká nostalgie, ale hlavně proto, že má co nabídnout. Naposledy sledováno 7.4.2012 v rámci 6ti hodinového maratonu s kamarádem (uživatel Rayl).

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Na American Reunion jsem se těšil takovým způsobem, že to ani nejde popsat. A taky možná proto jsem byl lehce zklamán. Hlavní změnou je tady zaměření pro dospělé publikum, a jde to poznat. Jasně, vtípky tady jsou, a jsou sakra povedené, nejsou tady ale celých 113 minut. Když si vzpomenu na první tři díly, smál jsem se od začátku do konce. Zde je to bohužel zregulováno, a celé se to jeví dospěleji. Zatím čtyři hvězdy a uvidím, jak se na to budu dívat s odstupem času.