Havran (2012)

Dobře zvládnutý thriller se skvělým Johnem Cusackem, kterému zdatně sekunduje Luke Evans. Svižné provedení, mysterióznost a skvělá hudba jsou právě lákadlem Ravenu. Když k tomu přidáte skvělé herce dostanete pěknou 75% záležitost.

Avengers (2012)

Perfektní akční řezba s úžasným hereckým obsazením! Avengers byl jeden z nejočekávanějších filmů, a bylo to oprávněné! 140 minut uteče jako voda, a prakticky celý film je jeden velký akční nášup! Herci jsou zatraceně dobří, a jsou extra liga. Vizuály lehce zklamaly, za 300 MiO se jedná jen o lehký nadprůměr a od mistra Baye se mají ještě hodně co učit. Maximum akce, minimum nudy, neskutečné hlášky a bohatá vtipnost. Co více si od letního blockbusteru přát? Film jsem začal sledovat v 3D, vzhledem k tomu, že dabing byl vážně tragický a 3D nebylo vůbec vidět, přešel jsem do sálu, kde zrovna začínalo 2D s titulky - a to je to co opravdu mohu doporučit!

Alois Nebel (2011)

Zase jeden úlet české rádoby filmografie. Špatný námět, provedení ještě horší. Luňák měl jedinečnou šanci vytvořit něco extra, stylem jakým to natočil, zahodil to však prvotřídně. Bez myšlenkovité, nudné, špatné.

Bitevní loď (2012)

Velice slušný akční nářez s kupou efektů, a zatraceně našlápnutým soundtrackem! Steve Jablonsky nám porcuje jeho typickou hudbu, ze které snad každý vycítí, že jeho učitelem byl sám velký Hans Zimmer - navíc doprovázeno klasikou v podobě AC/DC, kteří tomu dodávají ještě větší grády! Mistr vizuálu Bay pokořen nebyl, nicméně i zde jsou vizuály nadprůměrné. Námět filmu jednoduchý, provedení mohlo být akčnější, a pak by člověk bez váhaní dal i plný počet.

Sniper 2 (2002) (TV film)

V celku pravděpodobně slabší než první díl, přesto ale slušně koukatelné. Bergenger se pro tuhle roli narodil nehledě na to, co tady každý píše. Sniperské scény nejsou to co byly v prvním dílu, zejména proto, že velká část filmu je pouze akční film, kde snipeři prakticky nejsou, a to je rozhodně škoda.

Sejměte Cartera (2000)

Sejměte Cartera je taková nenáročná akční podívaná. Sly je zatracený borec, a je absolutně jedno, co tady 90% lidí tvrdí! Film totiž tahá on sám! Celkem slušný scénář, ucházející námět, dost dobré provedení s úžasným Slyem. Co víc si na nudné dopoledne přát?

Odstřelovač (1993)

Největším mínusem je asi nepříliš povedený začátek, kde hlavně všichni aktéři snad ani nepředvádějí něco, co by se dalo nazvat hereckým výkonem. V hlavní dějové linii v čele s Berengerem, který svou úlohu zvládá bezchybně, a Billy Zane jde v jeho šlápějích. Slušná hudba, dobrá atmosféra. Plný počet tomu nedám, ale čtyři si to rozhodně zaslouží.

Projekt LAZAR (2008)

Dost slušně natočený mysteriózní thriller, kdy si s námi režisér pohrává až do úplného konce, který nemohl nikdo čekat. Nemůžu říct, že námět byl originální, přesto byl ale dost dobře zpracován, a Paul Walker předvádí úžasný výkon! Škoda jen méně výrazné hudby. Na plný počet to určitě není, ale ty čtyři hvězdy si LAZARUS ode mě vysloužil.

Ranař (2011)

Těžko k tomuto filmu něco psát, protože zkrátka není co chválit...Mohla to být solidní agresivní odreágovačka, místo toho jen neslaná-nemastná podívaná. Špatný námět, hrozný scénář, kterému chybí komedie. Scott je sice machr, ale film je celý špatný a ani on to nezachraňuje...Přitom stačilo přidat špetku humoru, a mohlo to celé vypadat naprosto jinak.

Rocky Balboa (2006)

Šestý díl se námětem jeví dosti komicky...Rocky už má své roky, nemá si absolutně co dokazovat, přesto se rozhodne ve svých šedesáti letech pro boj s držitelem titulu těžké váhy. V reálu totální nesmysl, tady to ovšem funguje dokonale. Poslední díl se nevyhne vzpomínek na předchozí díly a to je rozhodně dobře. Trénink je skvěle zvládnut, a u samotného zápasu není co vytknout...Snad jen, že jako naprosto epické zakončení mohl Rocky vyhrát, nebo alespoň remízovat. Naposledy sledováno v noci z 8.4 na 9.4.2012 v rámci 10ti hodinového maratónu s kamarádem (uživatel Rayl).