Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Konec ságy vygradoval naprosto úžasně, bohužel je stejně jako v první části i zde přestřelený čas. Kdyby oba filmy zhustili do řekněme třech hodin, bylo by to pravděpodobně k úžitku. Atmosféra je však v posledním díle naprosto úžasná, a i přes přestřelený čas jsem v rámci nostalgie nucen dát plný počet. Naposledy shlédnuto 29.12.2011 s kamarádem v rámci 22hodinového maratonu - všechny díly HP a bez přestávky, takže s respektem ^^

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

A princem dvojí krve se dostáváme k finále celé série. Atmosféra graduje jak nikdy před tím, hudba opět úžasná, námět velmi slušný a celkově dobrá zábava. Mínusem jsou efekty, které za 250 MiO dolarů vypadají opravdu bídně. Naposledy shlédnuto 29.12.2011 s kamarádem v rámci 22hodinového maratonu - všechny díly HP a bez přestávky, takže s respektem ^^

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Atmosféra opět kousek poskočila do temnějších mezí, herci jsou starší, a téměř dospělí, a tedy je Fénixův řád pochopitelně jinou podívanou než první díly. Já beru tento další stupínek k temnosti rozhodně k plusu, a bavil jsem se stejně jako u předchozích dílů. Samozřejmá je porce nostalgie, leč se jedná o nový snímek, pochopitelně vybízí ke vzpomínkám na starší díly. Naposledy shlédnuto 29.12.2011 s kamarádem v rámci 22hodinového maratonu - všechny díly HP a bez přestávky, takže s respektem ^^

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Čtvrtý díl se opět ubírá stejným směrem jako třetí - a sice opět se ubírá na pohádkovosti, a přidává na temnosti. Není to sice nějak markantní změna, stále se jedná o pohádkovou podívanou, přesto je však dostačující a film se pomalu ubírá i k dospělému publiku. Osobně mám tuhle ságu za 5 hvězd, a ani ohnivý pohár nebude vyjímkou. Naposledy shlédnuto 29.12.2011 s kamarádem v rámci 22hodinového maratonu - všechny díly HP a bez přestávky, takže s respektem ^^

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Třetí díl je, kromě obrovské porce nostalgie samozřejmě, zlomový v sérii. Herci už zkrátka nejsou ty úplně malé děti, a k tomu, by tedy neseděla klasická pohádková atmosféra - začíná se tedy ubírat na pohádkovosti, a přidávat na temnosti atmosféry, a to je jenom dobře. Hudba je jako už tradičně úžasná. Naposledy shlédnuto 29.12.2011 s kamarádem v rámci 22hodinového maratonu - všechny díly HP a bez přestávky, takže s respektem ^^

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Druhý díl je, v dnešní době, stejně jako první spíše už jen nostalgická záležitost, přesto, že herci zde mají 12 let se reprojekci nebráním, a nemůžu říct, že bych se na to musel dívat z principu - je to sice pohádka, ale mám na ní spoustu vzpomínek, a reprojekce je vždy perfektní. Naposledy shlédnuto 29.12.2011 s kamarádem v rámci 22hodinového maratonu - všechny díly HP a bez přestávky, takže s respektem ^^

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Svého času, kdy jsem byl dítě, naprosto perfektní podívaná. Teď, zejména díky stáří herců, spíše jen nostalgická záležitost. Přesto plný počet jistý. Naposledy shlédnuto 29.12.2011 s kamarádem v rámci 22hodinového maratonu - všechny díly HP a bez přestávky, takže s respektem ^^

Den zrady (2011)

Pro milovníky politiky obecně prvotřídní podívaná, pro ty ostatní pouze politické drama, které rozhodně neurazí, ale po shlédnutí jej nebudete potřebovat znova vidět. Ides of March má bezpochyby své kvality, George a Ryana snad vzpomínat nemusím, neb celý film stojí na jejich kvalitách. Kdo však příjemně překvapil byla Evan Rachel Wood, u které bych nečekal, že takhle "dospělou" roli dokáže zahrát. Hudba je perfektní, a rozdělení filmu na dvě poloviny je nepochybné - v první hrajou všichni "by book" a odsuzujou to, co se udá v polovině druhé - by book již není aktuální téma, ale každý se snaží vyhrát zuby nehty, a je jim jedno jaké kostlivce vytáhnou, a co ne zrovne legálního udělají. Zkrátka znázornění skutečné politiky. Konec Ryan aka Stephen Meyers neskutečně potočil. Pro milovníka politiky: *****; Pro ostatní: ***.

Okamžik zlomu (2007)

Jednoduše perfektní thriller s naprosto úžasnou atmosférou. Anthony válí jak za mlada, a spolu s Ryanem tvoří naprosto úžasné duo. Když do toho započítáme rovněž úžasného Billyho Burkeho, dostáváme zkrátka úžasné herecké obsazení. Do toho geniální hudba, výtečná atmosféra a perfektní Anthonyho promýšlenost, a vzniká jeden z nejlepších thrillerů za rok 2007. Nebýt naprosto zbytečných scén s Rosamund Pike, čas by se zkrátil o dvacet minut, a plný počet by byl nevyhnutelný. Takhle "jen" 80%.

Catch .44 (2011)

Do čeho se to ten Bruce zase jednou namočil...Naprosto trapná slátanina, co si hraje na akční drama. Nudné scény, špatný námět, katastrofální dialogy. Plusem je snad jen soundtrack, a někteří herci (samozřejmě Bruce a Forest, Malin Akerman kromě toho, že ji to sekne, taky zahrála slušně).