Dítě Bridget Jonesové (2016)

První dva díly měly něco, co tomuto dílo scházelo. A to byla spontánnost Bridget, která evokovola možnost se s ní ztotožnit. V tomto, patrně posledním díle, mi tato možnost scházela, ať jsem se snažila jak jsem chtěla. A v pravdě jsem se zasmála pouze ve dvou sekvencích. Čili, z celé trilogie, považuji tento díl za nejslabší. Což je paradox. Protože právě z námětu k tomuto filmovému dílu, plynul obrovský potenciál. Známka Lepší Dobrá. Tedy 60% a 3 hvězdy.

Tell Me How I Die (2016)

Snad mé nejkratší hodnocení v historii: Mohlo to být lepší, ale také to mohlo být horší. Scénář dával poměrně značný potenciál. Avšak, chyběl mu jeho blízký přítel - kapitál... Celková známka proto také průměrná, tedy Dobrá. 55%, a tedy 3 hvězdy... Pozn.: Na zkrácení večerní chvíle, není-li lepší zábavy, snímek zajisté vystačí.

Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Kde jsme se to ocitli od původní postavy "Kurýra", z toho jsem zmatená jako včela v zimě... Nicméně, ačkoli snímek nedosahuje kvality svého prvního dílu, a pokulhává na obě nohy i za Kurýrem, nepostrádal hlavu ani patu. Děj vcelku logický, akční scény mírně místy vyhnané ad absurdum, ale budiž. Svižná a plynulá jízda, bez brzdění a opětovném šlapání po plynu (jako u nezkušených řidičů). Leč krajina (exteriéry) měla být vyladěnější, a silnice (dějová přímka) méně hrbolatá... Takže výsledná známka Dobrá +..... 60%, a tedy 3 vyleštěné hvězdy... Méně náročný divák, snímek ohodnotí jistě známkou lepší :o)

Doktor Strange (2016)

Čas a prostor jsou relativní. A tedy nejsou konstantními. Lidská myšlenka má neomezenou moc, čerpající svou sílu skrze nás samotné, tedy duši. Experimenty, jako Aspectovský aspekt a Dualita vlna/částice, nezvratně prokázaly vědomí částic, a tím i samotného vesmíru. Tvůrci tohoto téměř brilantního snímku, jako kdyby skutečně byli znalí kvantové fyziky a mechaniky, i kvantové teorie. Téměř dokonale si s nimi dokázali vyhrát takovým způsobem, za který by jim jistě zatleskal jak A.Einstein, tak světoznámý vědec kvantové teorie a fyziky, Mitchio Kaku... Drobná pochybení promíjím. Nad těmi většími ještě mhouřím obě oči. Leč závěr sám, ten měl být hladkým výbrusem posledního tahu celého démantu. Avšak, vyskytl se něm znatelný kaz. A rovněž nemohu prominout skutečnost, která je znalcům duchovní roviny i kvantové fyziky známá: Duše, ač v astrální podobě, nachází se mimo relativní čas a prostor, mimo nějž se ocitla dočasným opuštěním těla. Proto není možné, aby do relativního prostoru a času, ve kterém zůstává pouze samo tělo, jakkoli zasáhla. Mám na mysli scénu s asistencí během vlastní operace. Proto nemohu, s čistým svědomím, dát u mne zcela vyjímečně udělovaných 5 hvězd. Navzdory tomu: Známka Velmi dobrá +. Tím 85% , a tedy krásné nablýskané 4 hvězdy.

Demon Tongue (2016) odpad!

Nerada se opakuji. Leč i zde platí: "Už jsem viděla koně tancovat, i medvěda na housle hrát. Ale takovou slabomyslnou ptákovinu ještě ne." Nevím, kde scénárista scénář psal. Jisté však jedno je: Bůh mu, při jeho psaní, zajisté rozum vzal... Odpadkový koš, prosím!

Kleopatra (1963)

Viděla jsem tento snímek jako puberťačka, a od té doby snad 30-krát. A přesto mne vždy ohromí svou velkolepostí, snahou se co možná nejvíce držet dochovaných historických záznamů, bez ohledu na konečný účet za tento vskutku Velkofilm, který dodnes bere dech... Zvláště lpění na zobrazení zásadního momentu, kdy došlo ke zvratu dějin. Namísto spojení Římské a Egyptské říše do jediné, s hlavním městem v srdci starověkého vzdělání a vědění Alexandrii, se s lomozem hroutících se skal, zřítila Egyptská říše, kolébka civilizace. Strhávajíce poté se svým stále rychlejším úpadkem, na ni závislou Římskou říší... Tím okamžikem, byla Kleopatřina přílišná důvěra ve vojenské, a námořní znalosti bitev zvláště... Dobře věděla, že Římské lodě jsou rychlé, ale také křehké. Římané nikdy nebyli schopni dosáhnout dokonalého zkopírování Řeckých Triér, a tak zůstali pouze u jejich odlehčených verzí... Proto nechala Kleopatra vystavět lodě, které byly jako nosorožec: Velké, těžké, silně obrněné, s bronzovým "rohem" pod hladinou, jenž prorážel trupy lodí protivníků pod čárou ponoru a tím je posílal na dno mořské, ale také s vrhači tzv. "Řeckého ohně", a řadou chráněných míst pro lukostřelce se zápalnými šípy... Kdyby Marcus Antonius nebyl horká hlava, a po hlavě císaře Octáviana Augusta prahnoucí přetrhdílo, nerozbil by vlastním spěchem formaci Egyptských lodí, kterým veleli zkušení kapitáni... "Co to dělá?! Pluje příliš rychle! To je velká chyba!" Dodnes zaznamenána slova Velkého lva Egyptského, Džedwadua, která pronesl při pohledu na největší loď, které velel Marcus Antonius, jenž narušil neprolomitelnou hradbu Egyptských lodí... Jedna královna - důvěřující schopnostem jednoho přespříliš sebevědomého spratka, a jediné chybné rozhodnutí... A toto jediné chybné rozhodnutí stačilo k tomu, aby v bitvě u Actia, byl zpečetěn osud tisíce let trvající říše. A aniž to kdo v Římském senátu tehdy tušil, byl tím také zpečetěn osud Říma a jeho rozpínavosti... Jediným chybným rozhodnutím, jediného horlivého Římana, velícímu Egyptské flotile, se historie - a tím i budoucnost, začala ubírat jiným směrem.... Velká snaha o historickou přesnost, velkolepá výprava, masky, kostýmy, velkolepé a poměrně přesné kulisy, a mnohé co diváku dát! Zde nelze jinak, než-li hodnotit známkou Výborná. 100% a zlatem zářících 5 hvězd...

Je s námi konec? (2016)

Globální problémy, shrnuté do hodiny a půl. Trochu sečtělejším, více než dobře známé... Leč sečtělých ubývá, takže body navíc, pokud by to bylo pouštěno už na druhém stupni ZŠ v Přírodopise, Zeměpise, Občanské výchově...a konec konců, klidně i v hodinách dějepisu, neboť zabírá všechny tyto předměty... Nicméně, všichni rádoby mocní vědí velmi dobře o tomto obrovském ohrožení celého ekosystému a klimatu našeho domova, Matky Země. Řečnění je spousta. Ale nikdo se nechce vzdát kouska zbytečného luxusu, trochu více šetřit, atd... Lidstvo, jako zmutovaný virus v těle i na těle Matky Země, spustilo zákeřnou a devastující akci. Pokud čekáme, že "občůráme" zákony fyziky, a zákon příčiny a následku, a že se tedy vyhneme reakci, jsme naivnější než 80-tiletý multimilionář stojící u oltáře se silikonovou "krasavicí", jíž by mohl dělat dědečka, ale který stejně věří - nebo chce věřit -, že si ho bere z lásky... Ne! Akce vždy vyvolá reakci. Příčina má následek. A za hloupost se platí...někdy tou cenou nejvyšší! Jestliže se domníváme, že nám Matka Příroda bude naše jednání ještě dlouho trpět, velmi se mýlí. Tak jako ti kdož se řídí heslem: "Po nás potopa!"... Ještě my sami plně pocítíme důsledky našeho parazitického jednání, chamtivosti, honbě za mamonem, vše přes mrtvoly a hlava nehlava. Matka Příroda se vypořádala i s většími pohromami, za oněch více než 4,5 Mld. let! A bude tu i po nás... Co smutného je na tomto dokumentu, jest skutečnost, že řečeno a ukázáno bylo mnoho. Leč odpovědí, natož ochoty přistoupit na řešení, ani co by se za ohlodaný nehet neurotika vešlo... Naše generace, to tu snad ještě nějak doklepe. Ale co naše děti? Co naše vnoučata? Oni budou těmi, kdož ponesou katastrofické důsledky našeho nezodpovědného jednání. A kdo by se jim pak mohl divit, že v zoufalství nás proklejí, naše hroby zarůst nechají a popel do nedýchatelného vzduchu, či otrávené vody rozpráší? .... Inu, Leonardo. Nikdy jsem Tě jako herce neměla ráda. Jako člověk, jsi sám povrchním (vyzáblé modelky, drahé vozy, vily jako hangáry), i když..mohl jsi se změnit. Nicméně, měl jsi díky touto dokumentu a přístupu k hlavám vlád, k dispozici pomyslnou houfnici... Namísto ní, jsi použil středověké dělo s křesadlovou zápalnicí.... Ale, snaha se cení. A zde byla velká. Známka Velmi dobrá. 80%, a tedy krásné 4 hvězdy.

My Guardian Angel (2016) odpad!

"Slyšel jste to, Velebnosti?"... "A copak?" ... "Prý je dneska schůze. Mimořádně vyjímečná, nebo vyjímečně mimořádná, já už nevím. Ale je to v hospodě!".....Tak přesně takový dojem mám z tohoto filmového snímku, nebo snímkového filmu, i já sama! Také si nevzpomenu, jako "nesmrtelná" Cecilka, kdy Britové natočili naposled alespoň průměrný hororový snímek, thriller, či mysteriózní film. A také mám ten dojem, že jej scénárista a režisér v jedné osobě, tvořil po několikeré skleničce Brandy, kdesi v zapadlé hospodě... Nemá to hlavu, natož patu na které by to celé mohlo stát. Patrně proto, se snímek sám od sebe, již během první půlhodiny, začal naklánět nad Odpadkový koš, do něhož posléze vskutku upadl celý... Známka Nedostatečná, 0%, a tedy přímá cesta do Odpadu!

Kosti a skalp (2015)

Kluci TheDon, Bloody13, luka4615 a Marceloo., shrnuli dohromady vše, co bych uvedla já sama. Kluci, zkrátka jste mi po čase opět vzali myšlenky a pocity z nějakého filmového snímku :o) ... Takže jednoduše: Známka Velmi dobrá...80%, a tedy krásné 4 hvězdy.

Šinobi (2005)

Animačně povedené triky, dobrá myšlenka, poměrně čitelný scénář, výborní maskéři, klasická romantická zápletka. Kolem a kolem, tato směs není ani sladkým dezertem, ani pikantním chodem, ale ani kyselo. Co s takovou kompozicí? Pokud přidáme některé výborné herecké výkony, které potápějí výkony jejich kolegů, nezachrání to ani kamera... A při zmínce o Hatori Hanzovi, se mi navíc okamžitě vybavil snímek Kill Bill... Svědomí mi nedovolí být nespravedlivou, zbytečně přísnou, nebo přespříliš pozitivní... Zkrátka, zlatá střední cesta... Známka Dobrá... 60% , a tedy 3 hvězdy.