Krvavý sport (1988)

Van Damme byl svého času velkou hvězdou, hvězdou osmdesátých a devadesátých let. Krvavý sport je jeho stěžejní film. Film, který ho proslavil po celém světě. Lehce evokuje filmy s králem stylu Jeet-Kune-Do, který také dobyl Hollywood - Bruce Leem. Hrdina, který se, v tomto případě na turnaji, doslova prokope až na vrchol. Je zde i určitý odkaz na staré dobré Shaolinské filmy, kdy se outsidera ujme dědeček "hříbeček" a z nemotorného mladíka udělá mistra bojového umění.

To (1990) (TV film)

Filmy Stephena King jsou jako horská dráhá, jednou nahoru, jednou zas sešupem dolů. IT, neboli TO, byla jedna z nejvydařenějších knížek Stephena Kinga a naštěstí stejné platí i o filmu. Pokud jste tak nějak zůstali v duchu stále věčným klukem, pak vás tento film naprosto nadchne, jelikož jeho pointa a podstata není jen horrorový prvek - tak typický pro filmy Stephena Kinga - ale jedná se o poctu a ódu na dětství, kdy jsme svět viděli neopakovatelnýma dětskýma očima a vše se nám zdálo krásné. Film je i oslavou skutečného kamarádství, které může přetrvat z dětství až do dospělosti.

Chobotnička (1983)

Nejlepší James Bond film s Roger Moorem v hlavní roli. Film má vše, co očekáváte od kvalitního James Bond filmu. Skvělé lokace, krásné ženy, úchvatné kaskadérské kousky a dobrodružství s nádechem romantiky. Ve vedlejších rolích se blýskne Kabir Bedi, který je českým divákům znám jako legendární Sandokan.

Ghost Rider 2 (2011) odpad!

Málokdy se mi při sledování filmu stane, že pociťuji vztek. Vztek, který se navíc po chvíli změní v naprostou bezmoc z toho, že jsem za tuto nebetyčnou blbost zaplatil peníze a navíc jsem ještě přišel o 90 minut svého života. Kamarád, s kterým jsem byl v kině, během filmu usnul. Já to vydržel, díky tomu vím, že peklo skutečně existuje. První díl s Cagem nebyl žádný zázrak, byl to film vesměs strhaný kritikou, každopádně si myslím, že po řemeslné stránce to byla slušná a hlavně rozumně zábavná Marvelovka. Druhý díl je ovšem úplně jiná káva, na které se podílela hned dvojice režisérů, takže si hloupost celého filmu ještě vynásobte x 2. Natáčelo se v Rumunsku, snaha ušetřit náklady je během celého filmu velmi patrná. Možná, že měly být úspory směřované spíš na lidský faktor a tento film neměl vůbec vzniknout. Historie filmu by tak byla ušetřená jednoho odpadního díla. Hned po shlédnutí jsem navrhoval zakázat doživotně těmto dvěma amatérům režírovat filmy, naštěstí se tak skoro stalo a každý z nich ke dnešnímu dni natočil cca jeden další film, ovšem s pětiletou pauzou po Ghost Riderovi. Děj filmu nemá cenu popisovat, naštvaný jezdec alias ohnivá lebka zabije pár padouchů a jde se domů. Tomuhle filmu se pořádným obloukem vyhněte.

Twister (1996)

Tento film je povinnost pro všechny milovníky Billa Paxtona (R.I.P.). Ve většině filmů se proslavil svými vedlejšími rolemi, které ovšem naprosto zkultovněly, nejlepší příkladem je jeho Hudson ve Vetřelcích. V Twisteru je vyjímečně v roli hlavní a musím konstatovat, že na něm film stojí a padá. Je to prostě naprosto charizmatický borec, který povýšil jinak obstojný tornádo film na nadprůměr. Film mě zaujal i fajn kamerou, široké americké pláně jsou zmítané v poryvech větru, zejména zabrat dostane kukuřičné pole ke konci filmu - tornádo F5 není rozhodně žádný drobek. Nicméně nebyl by to Bill Paxton, aby toho nějak chytře (v tomto případě vědecky) nevyužil.