Promlčeno (2022)

Kdyby to byl zahraniční film, dám 4/5, ovšem na českou tvorbu 5/5. Mimořádně natočené a opravdu profesionálně - tedy jako zahraniční filmová produkce - působící film. Zejména mě nadchla i kamera, fantastický vizuál i kompozice, přemýšlel jsem, nebyla použitá kamera Arri Alexa Mini LF? - tipuju. Nedivím se, že film řádí/řádil v top 10 Netflixu. Skvělé psycho drama o jednom vyzpovídání se z hříchů v přímém přenosu v rádiu, plném překvapení. V hlavních rolích Karel Roden jakožto rozervaná postava a záhadný hacker, opravdu si to dává, hltáte, co z něj vypadne nového. Barbora Bočková zde také stojí za zmínku, jelikož hraje výrazně lépe, než v 1. oddělení. Jediná, co bych zkritizoval, je konec, kdy jsem čekal nějaké větší drama, respektive, že to Roden více rozbalí jako takový Punisher, což se nestalo, i tak skvělý film.

Interstellar (2014)

Nejlepší Nolanovka - spolu s Dokonalým trikem - fantastický scifi film s atmosférou, která by se dala krájet, potěší u srdce "vesmírné cestovatele", kteří hltají vše možné i nemožné o exoplanetách, černých a červích dírách, stručně řečeno o vesmíru jako takovém. Bylo by fajn, kdyby Nolan přestal točit sebeukájející srágory typu Tenet a vydal se zas ke hvězdám.

Špionáž (2013)

Stručně řečeno nejlepší film totálního neherce Liama Hemsworthe, méně slavného bráchy superslavného Thora, dokonce se pokouší i hrát, což je třeba ocenit. To, že je IT specialista jsem mu teda ani trochu nežral, nicméně film odsejpá a je i chvílema napínavej, tleskám. Potěší i borci Garry Oldman a Harrison Ford.

Ztracené město (2022)

Strašná sračka, jednu hvězdičku za pasáže s Pittem, který byly zábavný, nicméně z celýho filmu zabrala jeho role cca 5 min :D

Andor - Demonstrace síly (2022) (epizoda)

Už se těšim na třetí řadu Mandaloriana, tohle mě fakt těžce nudí.

Andor - Oko (2022) (epizoda)

u jinýho Star wars seriálu by to bylo 3/5, nicméně na nudu jménem Andor je tenhle díl hotovej zázrak,  4/5

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Čí je tenhle seroš? (2022) (epizoda) odpad!

to je tak strašný, že to snad ani neni možný, jestli si tvůrci mysleli, že tohle má bejt vtipný, tak bych je poslal na testy emoční inteligence, doufám, že první řada je poslední, to je dno Marvel tvorby

Andor - Sekera zapomene (2022) (epizoda)

Začínám bejt fakt nasranej, neskutečně nudná bezdějová píčovina, která nemá se Star wars nic společnýho, občas nechaj po obloze přeletět Tie-fighter, aby diváka ujistili pro pořádek, že se dívá na Star wars, Kenobi je proti tomuhle hotovej masterpiece. Disney nechá dnes natáčet Star wars každýho, i toho, kdo defakto nepředloží nějakou dějovou linku.

Andor - Aldhani (2022) (epizoda)

O něco lepší, než první tři díly, konečně trochu dějovej skok a změna lokací, nicméně nuda pokračuje, kecání o hovnu, přesto 3 a čtvrt, o kapánek lepší, než první tři díly - Star wars atmosféru opět nečekejte, žádnou nemá, přemýšlím jestli se tomu na co koukám dá vůbec říkat scénář s dějem a dobře napsanejma postavama