To Kapitola 2 (2019)

Shlédnuto - se zpožděním - a je čas na nějakou tu ultimátní recenzi 😄 Film začíná netradičně, mohutnou dvojitou gay líbačkou, naštěstí byl LGBT kujón sežrán klaunem a já věděl, že toto je TO 😄 Předně, skvělý casting, výborná chemie mezi herci a typově celkem připomínali své dětské předlohy. Velmi potěšilo i vtipné cameo se Stephen Kingem. Délka filmu je poněkud přestřelená, skoro 3 hodiny, to jsem nečekal, to je zároveň největší průser, svělé horrorové momenty střídá zbytečná vata. Vše působí jako pizza sestavená z několika druhů. Velký prostor dostali dětští představitelé z jedničky, což je rozhodně pro film plus, divně ovšem působilo to, že všichni znatelně vyrostli a zde logika dostávala na frak, rozešli se v určitém věku a v určitém okamžiku v jedničce, ale vzpomínky je ukazují jako starší, nicméně to je drobnost, hlavně, že tam byli. Jedny z nejlepších momentů - bohužel už tradičně - uvidíte v trailerech aneb scéna s bábou atd. Nejlepší postava - dospělácká - Ritchie, pálí solidní hlášky, které byly opravdu vtipné :-) Konec je stejně blbej, né-li ještě blbější než v původním zfilmovaném To před mnoha lety. Přijde mě, že režisér prostě nevěděl, jak klauna odpravit, aby se už opravdu nikdy nevrátil a vymyslel plejádu strašnejch píčovin, které působí nechtěně vtipně, takže konec digi show kombinovaná s nebetyčnejma ptákovinama, kdy se dělo páté přes deváté. Suma sumárum 4/5, horší než jednička. Paradoxně původní staré zfilmované TO je jeden z mých nejoblíbenějších filmů a tak to zůstane i nadále. Remake velmi kvalitní, nicméně originál nepřekonal.

Legenda o vášni (1994)

Pittova životní role, dokonalej film s dokonalou kamerou a parádní kulisou Montany. Má to vše, napětí, drama, dobrodružství, romantiku, tragédii, prostě psychologickej rozbor Pittova rozervanýho charakteru. Ve své podstatě depresivní film, kterej je zároveň strašně vzletnej :) Film, který má svou filmovou duši, opravdu silný zážitek, vřele doporučuji. Jo a přísloví "kunda proti vodě, utáhne tři lodě" - to je zde prověřené a potvrzené :D

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Shlédnuto a je na čase, abych se vyjádřil, jelikož do shlédnutí jsem slyšel zcela protichůdné ohlasy - jedna skupina mě tvrdila, že se jedná o parádní Tarantinovku a druhá byla nasraná, hlášky typu velké zklamání + znudění diváci odcházeli z kina. Naštěstí můžu s klidem říct, že se řadím k té první spokojené skupině. Film byl fantastický, 3 hodiny utekly jako voda a to je vždy znamení kvalitního filmu s velmi silnou atmosférou. Leo a Brad předvádí skvělé výkony, osobně ovšem upřednostňuju Bradovu dějovou linku, která byla mnohem zajímavější než Leova, výrazně více "cool". Bruce Leeho fanoušky film nepotěší, každopádně velmi vtipná scéna. Nebyl by to Tarantino, který by historii zcela nepřekopal, díky tomuto přístupu je děj nepředvídatelný a to je dobře. Nechyběly ani záběry, které by ukojily známou Tarantinovu deviaci - chodidla, jak stárne, zabral chodidla pro jistotu rovnou 2 x, ale nyní to byla chodidla špinavá, tudíž se jeho choutky ještě zdokonalily :-D Jednu scénu bych osobně vystřih - a to scénu s malou osmiletou holčičkou klečící před DiCapriem a hladící ho po noze, jelikož je Hollywood znám tím, že je plný pedofilů, tak mě trochu zamrazilo, že už i Quentin :-D Mírné zklamání byl paradoxně konec, o kterém všichni píšou total top a nej bomba, jako OK, bylo to super, ale za A velmi krátké a za B přijde náhle konec a já si říkal "a to je všechno"?? Suma sumárum 9/10. 10/10 ne z několika důvodů, jsou znatelně lepší Tarantinovky jako oba Kill Billové nebo Django, tohle je na úrovni Hanebných panchartů, bál jsem se, že se bude opakovat Osm hrozných, což je dle mého názoru jeho nejhorší a onanistický film (nechte hrdiny žvanit celý film v jedné místnosti a vnímejte to jako formu umění), ale to se naštěstí nestalo, děj se neustále posouvá, zajímavé lokace, krásné záběry LA atd...JO A ABYCH nazapomněl, drobnost, která mě zklamala a nechápu, že se o ní nemluví, jelikož mám vizuální paměť, zaujalo mě, že ve filmu chybí vtipná a zásadní scéna z traileru, Charles Manson se usmívá a zdraví Brada na střeše, zde se asi Quentin připosral a scénu vystřih, byla zřejmě příliš politicky nekorektní - aneb Manson pomalu působící jako sympaťák? :-)

Osm hrozných (2015)

cca skoro 3 hodiny žvanění v jedný místnosti, masterpiece? ne, nuda, nejslabší Tarantinovka

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

NESKUTEČNÁ pecka, byl jsem naprosto překvapen. Čekal jsem o něco lepší film, než Homecoming a dostal jsem nejen nejlepšího Spider-mana ze všech filmů, ale jednu z nejlepších Marvelovek vůbec, dokonce lepší než Avengers Endgame, která jako film měla spoustu hluchých, nudných nebo zdlouhavých pasáží. Nový Spajdy je jízda od začátku do konce, plná parádních akčních scén, skvělého záporáka Mysteria a také se spoustou velmi vtipných hlášek. Zároveň má film dvě nejlepší after credit scény, dějově zcela zásadní, tj. ne jen výplň o hovnu jako v mnoha závěrečných potitulkových Marvelovkách, ale fakt luxus nastavení. Jediné, co zamrzelo, je poprvé žádné Stan Lee cameo, nechápu. Marvel jasně řekl, že má ještě několik předtočených záběrů, každopádně zde nebyly použity, Suma sumárum 10/10, top 3 ze všech Marvelovek.

V (1984) (seriál)

Neskutečná pecka, nejlepší seriál všech dob.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Super film, nechápu to držkování :D Klasický Xmeni, rozhodně lepší než všechny tři Wolverinovy sólovky, 2.5 bodu dolu za nevyužitýho Quicksilvera a slabšího záporáku, spíš se "Jessica" bránila, než že by nakopávala zadky. Hudba Hans Zimmera také parádní, film i odsejpal, prostě klasický případ, kdy lidi hodnotí jak ovce.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Nejlepší českej seriál (spolu s Návštěvníky a Arabelou), srát na politiku, mistrovsky natočené dílo. Sequens je génius, naprosto kultovní záležitost, kdo tomuhle dává nízké hodnocení, je filmový dement. Zejména prvních 10 dílů je dokonalých. Pár slabších by se také našlo, ale jako celek mimořádné. Intro hudba kapitola sama pro sebe.

Anthropoid (2016)

Až na tu romanci s Geislerkou a zbytečně dlouhý interiérový kecy v prostředku filmu, kde by se dalo vystříhnout cca 20 minut, by to bylo dobrý. Robin's edit by byl svižnější a udělal by z toho skvělej film.

Dennis - postrach okolí (1993)

Nedoceněný film se skvělým záporákem Christopherem Lloydem (Emettem Brownem). Parádní natáčecí lokace, kterou docení zejména introvertnější jedinci, milující poklidnější život mimo ruch velkoměsta :-) Dále také milovníci Foglara, jelikož film ukazuje v plné kráse kouzlo bezstarostného dětství, o kterém tak rád psával Jestřáb Jaroslav Foglar.